Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem használ járókát hová...

Aki nem használ járókát hová teszi a gyerekét 4-5 hónapos korától?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem cinikus, de tényleg érdekel, h mit csináltok, hova teszitek a kúszni-mászni tanuló gyereket? Nekem az, h letegyem a parkettára, földre, ahol mi járunk, kicsit morbidnak tűnik.

2014. jún. 9. 20:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
Nekünk van járókánk, de nem sokat van benne a fiúnk. Akkor teszem bele, ha például wc-re kell mennem, vagy olyasmit csinálok a konyhán, ami veszélyes lehet a kétbalkezességemből adódóan (pl.: forró olajban sütés). De ilyenkor nem merem csak úgy a földön hagyni a szobában, mert az ajtóink félig üvegek és simán neki menne teljes erőből, de a radiátor (nem lap) is kész életveszély és még van pár olyan tereptárgy, ami nem éppen babának való. De a nap nagy részében a földön kúszik, mászik, próbál felállni. Minden nap kétszer porszívózok, mert utálom, ha bármi szösz van a padlón, és kétnaponta felmosunk. Emellett a lakásban nem mászkálunk utcai cipőben, ahogy belépünk a lakásba, egyszerre levesszük, de ez már a fiúnk születése előtt is így volt, mert rosszul tudnék lenni, ha arra gondolok, hogy ott menjek el zokniban/mezítláb, ahová leléptem egy olyan cipőben, aminek az alján lehet egy fél halott giliszta pl. Tudom, hogy furcsán hangzik, de ez van.
2014. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
En felfujtam egy 3 meter hosszu medencet abba maszkal 9 honapos kisfiam igy nem kell agodnom hogy beuti magat valahova.
2014. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiamnak sem volt járókája, el sem fért volna. Ha olyan valamit csináltam, hogy nem lehetett ott amikor már mászott, akkor a kiságyban elvolt addig. Vahy akkor csináltam amikor aludt. Amúgy jött-ment az egész lakásban. 2-3 naponta porszívóztam (nappali laminált padló, másik 2 szoba szőnyeg, a többi járólap), és akkor is töröltem. Az előszobába levesszük mindég a cipőt, mindég is így volt.
2014. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Amikor csak lehetett szabadon jött-ment, igyekeztem a főzést alvás időre rendezni. De általában mindent együtt csináltunk.
2014. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%
már néhány hónaposan is a földre tettem. amíg csak feküdt,addig szőnyegre,amikor már önálló helyváltoztatásra képes volt, csak dísznek volt a szőnyeg/habtapi,hamar fel is szedtem. a hálós járókát amúgy borzasztónak tartzom,szomszéd kislány egész nap abban van,én csak néhány percet ülök előtte és nézem a hálón keresztül,hát káprázik a szemem egy fél perc után. sztem az ő szemének sem tesz jót! a fával nincs bajom,de elképzelni nem tudom,h. 120 x 120 cm-en legyen agyerek egész nap...
2014. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Babeli Zurzavar ***** válasza:
42%
en iszonyatosan utalom a jarokat!!! a halos, ahogy fintorzsofi is irta, a legalja! az en manoim mindketten kb 1,5 honapos koruktol, eleinte jatszoszonyegen, aztan tobb tucat habtapin, aztan csak a szimpla foldon tanultak meg a vilagot! amikor nagyon veszelyes vagy epp olyan dolgot csinaltam amiben a szabadon koszalasa akadalyozott volna akkor a nagyobbikat a bebihordoban, a kicsit mar rezgo pihenoszekben vittem magammal oda ahol epp dolgoztam! de ezt az idot is igyeleztem mindig a minimalisra csokkenteni!!! hogy hanyszor porszivozok? hat minimum egyszer naponta! de ibkabb ez mint a jaroka!
2014. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Babeli Zurzavar ***** válasza:
50%
bocsanat rosszat irtam, mindog keverem, Nestle Aquarell-t kaptak,kapnak!
2014. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, ment a zöld kéz. :) Pedig abszolút nem vagyok ám egy paramami, de sajnos mi most ideiglenesen anyósékkal lakunk (kijövünk), és valójában annyira pici a szobánk, h a járókában (fedett teraszon van) nagyobb helye van a kislányomnak. Anyósékat meg én rá nem veszem, h ne menjenek be avval a papuccsal a lakásba, amiben itthon vannak (udvar, terasz). Legkésőbb ősszel költözünk.

Amúgy nagy fa járókát vettünk, pont a látás/szeme miatt nem hálósat.

2014. jún. 9. 22:55
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

Mi is zokniban jártunk otthon. Kaptunk kölcsön járókát, de nekem mind a két gyerekem hisztériás rohamot kapott benne, így hamar visszakerült a tulajhoz. Az ő gyereke viszont szerette, egy barátnőmnek a lányai is.


Ha nincs lehetőséged, hogy bababiztossá tedd a lakást és más ne menjen be utcai cipővel, akkor nyugodtan vegyetek, attól nem lesz lelki sérült a gyerek, hogy egy kicsit beteszed néha.

2014. jún. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A nappali padlóján volt neki leterítve takaró és pléd. Minden nap felmostam és porszívóztam, mindig tisztasát volt. Nem tartom annyira jó dolognak a járókát, szerintem jobban fejlődik a gyerek, ha nincs 1,5*1,5nm-re korlátozva a mozgása. De ugye kinek mi a szimpi.
2014. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!