Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól aggódjak?

Mikortól aggódjak?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos. Rengeteg féle szótagot gügyög, minden hangot amit hall tőlünk azt azonnal utánozza, legyen az köhögés, fütyülés, berregés, kattogás bmi..ha azt mondom pápá akkor integet és mondja is azt h pápá, ha tapsolok ő is tapsol, ha azt mondom nem akkor rázza a fejét..szval teljesen értelmesnek mondanám! DE! nem kúszik és nem mászik..nem áll..szépen tud ülni, órák hosszat, de ennyi a mozgásforma amit csinál..egyszerűen 1 másodpercig nem marad meg hason, mert ahogy hasra teszem azonnal átfordul a másik oldalára, innentől kezdve nem áll négykézlábra és nem kúszik sehova..ha játékkal akarom motiválni akkor érte gurul.. ennyi..anyukám azt mondta én sem kúsztam hanem gurultam, aztán másztam, de én már kezdek aggódni..már annyiszor próbáltam gyakoroltatni, de ahogy hason van már átfordul nem tudok vele mit csinálni. Nemsokára viszem tanácsadásra és félek egy picit, h mivel még az ülésen kívül semmit sem csinál, majd diagnosztizál nála vmit a védőnő..hány hónapos korig kell kúsznia, másznia?

2014. jún. 10. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az állással és a mászással még bőven ráér. Mászni 11 hónapos korig, felállni és kapaszkodva lépegetni 1 éves korig kell. Kúsznia kellene lassan, azt elvileg 9 hónapos korig kell.
2014. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kétségbe esni, de ha megnyugtat vidd el Dévényeshez és nézesd meg. Lehet valamelyik izma van letapadva vagy hasonló. Nálunk a pici nyakizma volt letapadva, pár alkalom alatt "rendbe hozták".
2014. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiam is kb. ilyesmiket csinált 7-10 hós kora között, amiket leírtál, ami hangokat és utánozásokat illeti, valamint a mozgását is.


De ne aggódj! 11 hónaposan kezdett el mászni, és csak amikor szép haladósan ment a dolog, akkor kezdett el felkapaszkodni és állni is. Menni 1 évesen, pár lépést, de nagyon elesett és 1 hónapra megállt.


Nem vagytok elkésve, nem kell aggódnod.:) Minden baba más.

2014. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!