Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos babam meg nem ul...

9 honapos babam meg nem ul fel csak forog hasra meg vissza. Aggodjak?

Figyelt kérdés
Kurjongatni szokott meg nevetni, viszont a mozgasban nem tudom , hogy ez lemaradasnak szamit e?
2013. okt. 27. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok baba ül már ilyenkor, sokan viszont csak mászás után ülnek fel, mászni pedig 11 hónapos korig kell. Az ülésre kifejezetten nem is olvastam sehol "határidőt". A mi lányunk 10 hónaposan kezdett mászni és abból ült fel pár nap múlva, de még kb. 1 hónapig támaszkodott a kezén. Természetesen ha aggódsz beszéld meg a gyerekorvossal. Egyébként kúsznia viszont lassan kellene. Azt sem próbálgatja még?
2013. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Kúszni, mászni azért kellene már. Nem baj, hogy nem ül fel, elég, ha mászásból ül ki. 10 hónaposan azért már mászásból jó, ha kiül. CSak forog? (nem mászik, kúszik)? Ha csak forogni tud, az már baj. Nem az ülés hiánya a baj ennyi idősen, hanem a kúszás-mászás hiánya.
2013. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magától felülnie nem feltétlenül kell még, de kúsznia már valóban kellene.

Nem emlékszem a pontos "határidőkre" de úgy emlékszem, hogy az én lányom mindent a legutolsó időpontban kezdett és 8-9 hónaposan már kúszott, és 10 hónaposan kezdett mászni, bár láttam, hogy korábban is képes lett volna rá, tett pár mászó mozdulatot korábban is... 10 hónaposan fel is állt, és akkor ült fel először is, 12 hónaposan már járt...


Szóval a kúszás a minimum, amit a forgás mellett tudnia kéne már...

2013. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a mi kislanyunk 9 honaposan ult fel egyedul, a neurologus szerint ez mar keso, es B vitaminokat irt fel, es szerintem segitett, mert erot kapott es 10 honaposan maszni kezdett. en aggodtam ezert mentem vele orvoshoz...
2013. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem mászott 10 hónap+ egy hetesen! Az ország talán egyik legjobb neurológusához vittem, aki szerint szerencse,hogy a gyerekek még nem tudnak olvasni ilyenkor, és nem tudják,hogy a nagykönyv szerint mit kellene csinálniuk! :)

Megvizsgálta a fiam, és közölte,hogy semmi baja!

Rá két hétre kezdett mászni és még azon a héten fel is állt! :)

Ja és és kúszni is 9 hónapos kora körül kezdett, ráadásul először nem is szabályosan!

Felülni pedig csak akkor, amikor már mászott!

2013. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!