Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek érdemes több évet...

Szerintetek érdemes több évet várni babára mivel párom még nem akar?

Figyelt kérdés

Párom azt mondta nem tervez babát pár évig még élni akar sok mindent átélni velem sok helyre eljutni és ezt egy baba mellett nem lehet megtenni.30 elmúltam mondtam neki,hogy több évet nem akarok várni erre és mi van ha akkor mondja azt,hogy mégsem akar.Azt mondta,hogy talán tudnák én csiszolni a dolgokon vagyis alkalmazkodnék az ő akaratához de ő ilyet nem mondott,hogy igy tenne.Aztán mikor beszélgetünk mondta,hogy tervezi a házat szélesíteni gyerekszoba meg ha kell még egyet csinálni.De mikor együtt voltunk legutóbb azt mondta nem szeretné ha többen lennénk nagyon figyelt is,hogy nehogy gond legyen.Aztán megkérdezte,hogy szeretném e ha belém menne mire mondtam,hogy igen erre azt mondta miért?

Nem tudom mit tegyek nem szeretnék éveket várni úgy érzem nem akar vagy nem igazán szeretne gyereket neki van már egy gyereke.


2014. jún. 12. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak két lehetőséged van tulajdonképpen. Vagy kivárod azt a pár évet amíg ő várni akar és reménykedsz, hogy nem csak időhúzás az egész.

Vagy pedig ha úgy látod, hogy ez csak kifogás, hogy a jelenben ne nyaggasd tovább, de ő a későbbiekben is elzárkózna a családalapítás gondolatától is. Akkor nem közösek a terveitek, céljaitok az életben és mindkettőtöknek jobb lenne ha másik párt keresne magának.

2014. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az attol is fugg, hogy neked mi a fontosabb, a parod, vagy hogy most legyen gyereked. Ha mar ilyen komolyan jatszol a gondolattal, hogy esetleg nem varsz a parodra, azt en a helyedben elmondanam neki, lehet, hogy donto tenyezo lehet a kerdesben. A ferjem csak 2-3 ev mulva szeretne nekilatni a babaprojektnek, de latja rajtam, hogy en mar most szeretnem, igy kiegyeztunk 1-1,5 evben. Viszont ugy biztos nem szulnek gyereket, hogy az apja egyaltalan nem akarja, annak nem szokott jo vege lenni. Az orvosok azt mondjak, hogy a legjobb kor a szulesre 30 alatt van, lehet persze folotte is, de en szeretnem, ha legalabb az elso meg lenne addig. 26l
2014. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet gyermeket vállalni, ha mindkét fél 101%-osan biztos benne. Ha bizonytalankodás, huzavona, "nem akarom" áll a háttérben, és mégis teherbe esel, nem biztos, hogy jól jöttök ki. Érdemes lenne egyszer leülni, vacsi előtt, alatt, után pl., és ezt megbeszélni. Jó tudnod, hogy gyermekkel sem zárul be előttetek a világ. Az első egy év, ami kicsit nehézkesebb, főleg amikor újszülött, akkor ugye csak ő a "program", nem nagyon lehet vele kimozdulni, de pár hónaposan már rövidebb belföldi utakat tudtok tenni, és ahogy nő, egyre inkább ki lehet vele mozdulni. Nyilván, ha baba van, mindent hozzá kell igazítani, de nem lehetetlen. Szerintem, a kedves párod bizonytalan, de azért tervez veled. A párom mondta, hogy férfiak jellemzően félnek az apaságtól, mert a kötöttség érzetét adja, de amikor meglátják a plédbe csavart kis csöppséget a szülőszobában, onnantól kezdve új szerelem veszi kezdetét. :)
2014. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

32 éves vagyok.Ezért sem szeretnék éveket várni.Azt mondta előbb meg kell egymást ismernünk ez oké de több évig tart ez?Fura.Vagy az is lehet,hogy még túl korai erről beszélni vele 1 hónapja ismerem de elmondtam neki még az elején mit szeretnék úgy érzem ez igy jó.Ő azt mondta örül,hogy őszinte voltam ő is ezt szeretné de még nem.Úgy érzem ha valaki szeretne babát nem vár évekig.Mondtam neki azért értsem meg engem is azt mondta megért és ha találok nála jobbat akkor sem tud mit tenni.

Ő 42 éves lesz.Attól is félek talán megrémisztem,hogy már az elején erről beszélek és ilyenkor megijednek a férfiak.

Azt sem szeretném,hogy azért legyen gyerek mert én szeretném.Kérdeztem tőle mi lenne ha mégis lenne baba véletlen.Azt mondta nem tudja ez úgy is a nő döntése mi lesz nagyon el kellene beszélgetnünk majd az biztos.

2014. jún. 12. 10:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne legyen igazam, de szerintem ő egyáltalán nem akar gyereket (egy 42 éves férfinak már nem azon jár az esze, hogy még évekig élhessen gond nélkül). Az viszont szerintem korrekt hogy már az elején mondtad, hogy Te mit szeretnél, ergo nem árultál zsákbamacskát. Ha akar téged akkor így akar ezzel együtt.
2014. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy hónapos kapcsolatban már gyerekkel nyaggatnának, én is hanyatt-homlok menekülnék nő létemre.

Átgondoltad te ezt? Alig ismeritek egymást, de máris teherbe esnél? Mi van, ha nem működik hosszútávon a kapcsolat?

2014. jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen bevállalnám egyedül is ha véletlenül úgy alakulna persze vele szeretnék tervezni de azért ez sok idő nekem.Oké,hogy ki kell ismerni egymást és én sem most akarok gyereket de nem is több év múlva.Szerintem egy pár hónap elég ahhoz,hogy tudjuk ki is a másik legalábbis én igy voltam ezzel régen.Várok egy kis időt 1 év és ha akkor sem hajlandó semmit ez ügyben tenni vagy kicsit komolyabban beszélni erről akkor nem várok nincs mire.
2014. jún. 12. 11:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Korrekt az, hogy elmondhat ezt a vágyad. Nem mondom, hogy könnyű neked. 30 felett, most ismerted meg 1 hónapja, vágyaid vannak. Ő pedig azért már 42 évesen... nem hiszem, hogy a gyerek gondolata nagyon boldoggá tenné, főleg ha van már neki egy. Az biztos, hogy le kell üljetek megbeszélni mielőtt bárhogyan is döntesz. De vedd figyelembe, hogy szerintem sokan félnénk belemenni egy ilyen komoly dologba 1 hónap után. Teljesen természetes a reakciója. Ha egyébként elvagytok, jól vagytok. Én várnék még 1-2 évet. És sűrűn emlegetném neki, hogy milyen jó is lenne. És hátha egyszer "megérik" benne, hogy lehet ő is szeretne még egyet. Lehet veled más lenne egy gyerek, mint az előző kapcsolatában. Mert lehet ettől is fél, hogy mi lesz ha az lesz a vége ami az előzőnek. De ezt nem elég mondani, ezt be is kell bizonyítani. A gyerekvállalás komoly dolog. Remélem mielőbb rendeződnek a dolgaitok.
2014. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

10 év után vált el a felesége hagyta el a gyerekkel. Azt mondta ha mégis lenne gyerek mielőtt nem ismerjük meg egymást és elhagynám na raplit csinálna.

Szerintem is fél attól ,hogy úgy lesz mint az előző kapcsolatában de azért ez sem jó ,hogy éveket vár. Neki mindegy de nekem azért nem. Fogok várni 1 évet és ha utána sem hajlandó komolyabb beszélni erről akkor hagyom.

2014. jún. 12. 11:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
1hónap után korai is a gyerek.Na de ha ő 42 évesen is élni akar még?!Azért az elég gáz...Ha reálisan nézed,mondjuk 45évesen akar gyereket,akkor is korban mondjuk a mellé való nő 40éves lenne vagy több.És már 35évesen is elég késő szülni,nem még 40évesen.Az a baj,hogy szerintem ő nem akar gyereket...Vagy tőled nem akar gyereket.Meg van neki már egy,minek kéne még egy?
2014. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!