Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyerekes szülök, nektek...

Kétgyerekes szülök, nektek mennyi marad?

Figyelt kérdés
3 éves fiunk van és lehet jön a tesó.Ha levonom a szàmlàkat és minden befizetni valót 150 ezer marad.Szerintetek elég lenne?

2014. jún. 12. 23:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
igaz egy babánk van, de a havi összbevételünk 230 000Ft, ebből jön le a lakáshitel, rezsi, autó, telefonszámlák,marad magunkra 90 000Ft kb. és mindenünk meg van, nem kell össze-vissza baromságokat vásárolni,nem kell a legdrágább pelus, krém, törlő, fisher price stb, magad is főzhetsz a gyereknek is, nem igényli azt a gyerek se, hogy el legyen halmozva.de tény, hogy a húst, zöldséget mi is magunk megtermeljük.de az állatok etetése, itatása is visz el valamennyit....szóval szerintem átlag felett a 150 000Ft-otok.
2014. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Mi kb 100.000forintot osztunk be a férjemmel (számlák és nagybevásárlás után), ebből még elmegy a boltra, férjemnek reggeli-ebéd, gyerkőcnek ruha ha kell, vagy gyógyszer, és ha jó a hónap akkor ruhára is futja vagy nekem vagy a férjemnek. Ebből mozira ilyesmire nem igen futja, vagy csak nagyon ritkán. Havonta egyszer megyünk kikapcsolódni családosan, akkor tankolunk egy keveset és eszünk egyet a városban.

Mi ebből pont megélünk, extra luxus dolgokra nem futja. Vállaltunk kistesót, igaz ő olyan korán érkezik hogy dupla gyedet fogok kapni fél évig.

2014. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
150 ezer forint bőven elég. Más ennyiből él egy hónapban! Például a mi megyénkbe Zala megye, alig vannak munkahelyek, örülnek, hogy dolgozhatnak valahol, aki dolgozik 63.000Ft-ért egy hónapban, ha férj és feleség, akkor 126.000Ft a keresetük, a 80.000Ft-os fizú már jónak számít, de például az én férjem 140.000Ft-os fizetése itt már kiemelkedő, más városban meg nevetséges. Nekünk rengeteg a kiadás, sok a számla, de nincsen hitel, a házunk tehermentes. 3 gyerkőc van egyik sajnos sérült, így én teljesen kiestem a munkából, gyesen vagyok vele később pedig ápolásin leszek. Kicsik a gyerekek, a nagyobbak is óvisok csak. Én 87.000Ft-ot kapok havonta. Kb 100.000Ft-ból kell gazdálkodnunk, nem nélkülözünk semmiben,okosan beosztjuk ezt a keveset. Örülnék ha havi 150.000Ft jutna a számlák kifizetése után, de nagyon sokan örülnének rajtam kívül! Mi is eljutunk erre arra, kirándulni, és igen enni is tudunk! :) Strand is belefér egy hónapban 3-4 alkalommal a családdal. A boltba sok pénz ott marad, mert friss gyümölcs, zöldség, és minden nap kerül hús az asztalra, és a gyerekek is elvárják a nassolni valót. A gyerekeknek meg van mindenük, játékok rengeteg ruci, melynek egy részét túrizom, szerencsére nagyon szuper rucikat lehet kifogni olcsón, és olyanok mintha ujjak lennének és 90%-ban márkás is, de boltba is szoktam venni nekik újat, újabban a teszkóba mert vannak szép rucik ott is. A lányoknak mindenből egyformát kell venni mert összevesznek, ezért járok inkább újabban a boltba ruhát venni, mert a túriba lehetetlen mindenből egyformát kifogni! :) A cipőkbe nem spórolok abban megkapja mind a három a minőséget, és az kizárólag boltban veszem. De azt 3-4 havonta elegendő! :) Mi magunkra kevesebbet költünk kb, fél évente egy nagyobb összeget ruházatra.
2014. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

Én nem értem azokat, akik szerint ez olyan hű, de sok. Akárhogy is nézzük, három tini vagy felnőtt ember étkezése benne van 150 ezerbe havonta. Az 30 ezer/fő. Jó, nem most, majd ennyi lesz 10-15 év múlva. És akkor sem biztos, hogy többet fogtok keresni. És akkor hol marad a szórakozás, iskolai szerek, különórák, kozmetikumok, közlekedés, ruházkodás, nyaralás? Szóval szerintem kevés.


A KSH szerint egy két felnőtt, 3 gyereke háztartásban a LÉTMINIMUM kb. 280 ezer, tehát nem csak szerintem kevés...

2014. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szirintem utolsó eltúlzod! A többség nem azt mondta, hogy hűűű de sok, hanem, hogy ez nem ok a gyerek esetleges nem megtartására. A kettő között lényeges különbség van!! Az volt a kérdés, hogy per pillanat ki fognak -e jönni.


Én spec (100 ezres, egyszer már írtam), pont hogy azért nem vártam tovább, mert tudtam, hogy mire a nagy suliba megy, addigra letelnek a hiteleink ráadásul nemsokára visszamegyek dolgozni. Nyilván nem az volt az életcélom, hogy 100 -ből nyomorogjunk egy életen át a gyedből, hanem az, hogy mire jönnek a magasabb kiadások, addigra legyen rá keret.

Mellesleg, amiket felsoroltál, kijön a 100-ból. Ráadásul én nagyon bio beállítottságú vagyok, nem veszek meg bármit, összetevők és nem márka név szerint vásárolok, megvannak a helyek, hogy hol - mit veszek. Amúgy az egyik legnagyobb spórolási forrásom a tisztítószer-és kozmetikum. Mielőtt ilyen életmódra váltottam, Avonoztam, havi szinten 10 ezer forintok is elmentek kozmetikumra, most meg ennek a töredéke, és még jobb is a bőrömnek. Ételből is minden nap van zöldség-gyümölcs, egészségesen igyekszem főzni, hús is jut, amennyi kell, ebből a szempontból sem szenvedünk hiányt. Nyaralni is megyünk idén kétszer is, egyszer 4 napra egyszer meg egy 7-re, igaz abból a 4 napos félig-meddig ingyenes, de akkor is!

Szórakozni meg azért nem járunk, mert nincs ki vigyázzon a gyerekekre, de egyébként a gyerekeket visszük bábszinházba, foglalkozásokra, állatkerbe, strandra, sőt a nagy még néptáncra is jár. Viszont a legtöbb ruhánk turis, ritkán veszek úja, de egész biztos, hogy ez más kívülről nem mondja meg.

Én sem vagyok elájúlva ettől az összegtől, és jóval többet is eltudnék költeni, de olyan szinten tudunk kijönni a pénzből, hogy férjemmel azt beszéltük, hogy ami plusszba bejön, miután visszamentem dolgozni, azt egy-az egybe félre fogjuk tenni, mert szeretnék egyszer nagyobb lakásba menni.


Ezt a ksh-s adatot honnan szedted amúgy? Én egészen más adatokról tudok. Én az általad megjelölt összeget 2 felnőttből és 2 gyerekgből álló háztartásra láttam havonta, habár az 2013-as cikk, nem idei, de akkor is!! Tudnál linkelni, komolyan érdekelne!

2014. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha te két gyerekes háztartásra láttad, akkor pláne kevés, hiszen akkor három gyerekesre még ennél is többnek kellene lenni, nem? Akkor még inkább nekem van igazam.
2014. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]

Egyébként ez a 2012, szóval mostanra az összeg valószínű, tovább nőtt...

2014. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%

Elolvastam, amit először írtál, csak a 2 fellnőttet láttam azért tartottam magasnak azt a számot, úgyhogy 2 felnőtt és 3 gyerekre vonatkoztatva reális lehet az összeg!!


De!! Figyelj már! A létminimum, az nemcsak az élelmiszerárat tartalmazza, hanem a mögötte lévő fogyasztás, a normális élethez kapcsolodó költségeket is. Azaz, rezsi, iskola, étel,tisztálkodási eszközök vagyis az összes bevételt jelenti. A kérdező esetében 249.000 ft-ot.


A táblázat alapján, mi rohadt gazdagok vagyunk, hiszen az össz bevétel 350.000 ft-mégis csak 100 marad a hitelek miatt! Érdekes, hogy csak azon az egy mondaton akadt meg a szemed, a többi részt nem véleményezted! No, mindegy. Szerintem 150-ből ki lehet jönni 2 gyerekkel, ha minden be van fizetve!

2014. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A KSH-t továbbolvasva találtok egy szegénységi küszöbérték táblázatot. Szerintem ez jobb a meghatározásra. 2012-ben 139438 Ft ez két felnőtt két gyerekre. Innen: [link]


Kérdező: Azt nem írtad, hogy ez az összeg lesz-e akkor is, amikor te a kicsivel otthon leszel, ha igen, akkor elegendő.

2014. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!