Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött meddig alszik...

újszülött meddig alszik gyakorlatilag egész nap?

Figyelt kérdés
kis 10 napos babám szinte folyton alszik. meddig szokott így maradni?

2014. jún. 14. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyomra nem jellemzo. Par het es nappal tobbet lesz fent a babad ;) (ha nem keveri a napszakokat)
2014. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 napig tartott...
2014. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
úgy tudom nem lenne szabad hagyni, legalábbis a kórházban jelezték, hogy ébreszteni kell 3 óránként és ott szakemberek mondták...
2014. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő mondta, hogy "én csakis az előírt szakmai álláspontot mondhatom, ezért olyan semmiképp nem mondhatok, hogy örüljenek, ha átalussza a éjszakát és hagyják nyugodtan aludni" - mindezt vad kacsintgatással kísérve.

Gyerekorvos is megerősítette, ha nem látványosan aluszékony a gyerek és minden egyéb (étvágy, éber időszakokban aktív, stb) rendben, akkor nyugodtan hagyjuk aludni, jelezni fogja, ha éhes.


Egyedül az első 1-2 hétre mondták, hogy azért 6 óra alvás után már ébresszük fel etetni. Most egy hónapos, tegnap 11-kor evett, aztán reggel fél nyolckor ébresztettük a következő adaggal. De olyan is volt, hogy egész éjjel szórakoztatott minket - akkor a nappal volt csendesebb.


Ha nappal aktívabb - egy hónapos korban már napi 3-6 órát is ébren tölt összességében - akkor éjjel behozza a lemaradást. De már ilyen korban is vannak egyéni eltérések, pl az alvásigényben. Tehát nincs szentírás, ami minden újszülöttre ráhúzható.

2014. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted? Felébred, eszik, majd egyből el is alszik? ?

Nem ijesztgetés, de nézted, hogy nincs-e besárgulva(szemfehérjén látszik)

2014. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első lányom 8 hónapos koráig evett - aludt. Első 6 hónapban kb. 5-10 percet volt fent és már aludni is akart.

3,5-4 órákat aludt egy huzamba.

Nem volt sárga, nem ezért volt aluszékony. Még vért is vetettem tőle, hogy megnézzék, de minden értéke normális volt. Ő egyszerűen egy ilyen gyerkőc volt.

Most 3 éves és mai napig ilyen jó alvó. 1 éves korától napi 1× alszik déltől - 4ig. :)


4 hónapos lányom a kórházban aludt 48 órát, majd kinyílt a csipája. Első 1 hónapban alig lehetett elaltatni, pedig hulla fáradt volt.

Ő 2× alszik egy nap. maximum egyszerre 2 órát hajlandó. Ha hármat alszik, akkor már benézek, hogy tényleg él-e még?! :))))))))

Pedig a légzésfigyelő is megy alatta :)


Örülj neki!

2014. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a vlaszokat!


nem, félreérthető voltam. eszik, alszik váltogatva. szóval felébred szopizni, aztán már alszik is tovább. úgyhogy jól eszik.

csak kiváncsi voltam, meddig tart ez a könnyű időszak.

2014. jún. 15. 07:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy. Az én lányom az első napot aludta végig amikor hazahoztuk, utána meg csak kínlódtunk az altatással, naphosszat ordított, csak cicin aludt. Talán háromszor aludt el egyedül a 15 hónap alatt. Nagyon rossz alvó, még mindig szenvedés néha az altatás is. Jó esetben délben alszik egy nyögvenyelős órácskát... már beletörődtem én sem voltam soha jó alvó.
2014. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!