Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlatilag egész nap a...

Gyakorlatilag egész nap a babám körül sürgölődöm. Lesz ez még jobb?

Figyelt kérdés
Egész nap fejek, etetek, vígasztalok, ringatok, fejek, etetek... mosogatni, enni, pisilni, zuhanyozni sincs időm. Még az éjszaka a legnyugisabb, mert akkor kajcsi után álomba zuhan a fiam, aki most két hónapos, és én is alhatok pár órát. Lesz ez majd könyebb később valamikor?
2010. máj. 20. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
amig nem lesz önálló addig 24 órás szolgálat minden nap:)de megéri:)
2010. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Én is azt hittem,hogy jobb lesz idövel,de tévedtem . Jött a hozzátáplálás,ami plusz gond,kaját fözni neki,napi 2x legalább,majd amikor már nem fekszik egy helyen,figyelni mit müvel,11 hós babám már áll,figyelni mit ránt le,mikor esik el és mindig jön nyigva utánam :) Szóval nem jobb a helyzet,mint az elején. Éjjel is ébred többször szopni. Hát ez van .
2010. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
biztos lesz:D bár nekem még nincs gyerekem de gonolom egy két hónap múlva könnyebb lesz:D esetleg nem tudnál a férjedtől vagy valamelyik rokonodtól segítséget kérni?
2010. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy lesz!Én 3 hétig napi 3 órát aludtam összesen, most 11 órát alszunk:). Nálam sokat segített, hogy minden reggel miután megetettem, ha sírt, ha nem, akkor is elmentem zuhanyozni. Apára ráparancsoltam, hogy a koszos tányért rögtön a mosogatógépbe pakolja, cipővel senki nem jöhetett be a házba, két naponta egy adag ruhát mostam ki, hogy ne legyen sok egyszerre, próbáltam mindent a lehető legegyszerűbbre redukálni, és sokat voltunk levegőn, ha 10 percre tudtuk kimenni, akkor is. Ja, és házhoz hívtam a fodrász:)
2010. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Lesz,de majd jönnek más gondok....Tudod:"kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond" Nem hittem ebben sokáig, azt hittem egyre könnyebb lesz vele,de aztán rájöttem,hogy tényleg igaz a mondás.Az én kislányom 7és fél éves....és még hol van a kamaszkor? :)
2010. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Szia! hogy lesz-e könnyebb, hát ez baba függő. az én lányom elég jól elvan egymaga is, olyankor jut időm erre-arra. ha főzök és éppen nincs el egyedül, akkor hordozóban viszem magammal és együtt főzünk, vagy kiszedjük a ruhákat a gépből, vagy kiteregessük azokat stb. segitséged nincsen, pl a párod? mert egyedül nehéz mindent megcsinálni, nekem is mostanság a párom munka után legtöbbet az udvarban van és dolgozgat, de fürdetéskor jön és segit, valamint hétvégén, amikor nem dolgozik, mosogat, főz, takarit, bármit, vagy a kislányunkra vigyáz míg én megcsinálok mindent. ja, és igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy jól be kell osztani az időt.
2010. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Ha így folytatod,akkor csak rosszabb lesz. Nem csak te merülsz ki,hanem a pároddal sem tudsz törődni,és a házasságod is rámehet. Nem kell állandóan mellette lenni.Nem kell vígasztalni,ringatni állandóan.Ez csak a mai anyukák divatja. A szopik között tedd a kiságyába,te pedig végezd a dolgodat. Semmi baja nem lesz egy kis sírástól. Régen sem lettek lelkibetegek a babák,pedig az anyukák a háztartás mellett még a kertben is dolgoztak,és nem voltak háztartási gépeik sem. Nem kell hagyni,hogy a baba legyen az úr a házban. Szeretni kell, gondozni,de nem majomszeretettel.
2010. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Szia. A 15,11 utolsó válaszolóval tökéletesen egyetértek. Hiába hangzik keménynek, én is a magam bőrén tapasztaltam meg, hogy igaza van. Ha lenne második babám, másképp csinálnám és nem mennék rá én sem, meg majdnem a házasságom sem. Lazíts. Tusolj, moss fogat, ember vagy te is, akinek vannak alapvető elemi igényei, attól még nem vagy rossz anya, mert addig sír a baba. (Úgysem órákig hagyod, hanem percekig). Meg kell tanulniuk, hogy a szülők is emberek és nekik is alkalmazkodni kell-persze nyilván az életkorának megfelelően. Kitartás.
2010. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Lesz! Kitartás! Én sem hittem el, de már jobb. Nekem a 3 hónapot miondták, de igazából a 6-ik hónaptól lett jobb. Én is fejtem egész nap, éjszakáztam, sőt nekem a babám 2 hónapos koráig beteg volt, aztán kiderült a kórházban megfertőzödött. Szóval egész nap sírt, csak a kezemben nyugodott meg, sőt rajtam aludt, miközben én párnákkal fel voltam támasztva.

Teljesen ki voltam merülve, a férjem is, ő sokat segített, éjszakázott, miközben én próbáltam pihenni, de kő kemény volt.

3 hónaposan jobb lett, mert meggyógyult, viszont addigra megszojkta, hogy állandóan ölben van és azért sírt ha leraktuk, nem foglalkoztunk vele.

Igazából a 6-ik hónaptól volt nagy változás, amikor elkezdett forogni, most már kúszni és nem akar annyit ölben lenni, eljátszik fél órákat is egyedül. Kitartás!

2010. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

persze hogy lesz!

az enyém most 3,5 hónapos. pár hét és ellesz magában egy kicsit, meglátod. nekem szopi után, ha tele a pocak és üres a pelus, mindig van egy negyedórám. az egyikben felpakolom a kaját, keverni tudom a babával a kezemben is. a másikban eszem, a harmadikban mosogatok+kutyát, cicát etetek, a negyedikben gyorsan összeporszívózok vagy letörlök 1-2 polcot, az ötödikben gyorsan lezuhanyozom, stb. ha nem megy, viszem magammal a hordozóban, vagy kendőben, így tudok pl mosógépet ki- és bepakolni, teregetni. enni szoktam úgy is, hogy az ágyon ülve a combomra fektettem, ott elvolt, míg bekaptam valamit. ha elúszok végleg, akkor nem megyünk sétálni, csak elindulunk, majd ha elaludt, hazatolom szépen. alszik a teraszon, én meg utolérem magam. de ha nem, akkor is megvár a munka.

kitartás!

2010. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!