Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos kisfiam még...

8 és fél hónapos kisfiam még nem csinál semmit, csak forog, de így gyakorlatilag az egész szobát bejárja. Ölben szépen megül pár percig, de magától nem próbálkozik semmivel. Vajon hipotón?

Figyelt kérdés
Bejelentkeztünk a Dévény Alapítványhoz vizsgálatra, de addig is nagyon érdekelne, hogy aki volt ilyen helyzetben, nem túl késői a gyógytorna? Eddig azért nem aggódtam, mert a doki szerint csak lusta. Forogni is 6 és fél hónapos kora óta tud csak. Most magamtól elmentem egy gyógytornászhoz, Ő javasolta a Dévény módszert. Jövő hétre van csak időpontunk.
2011. máj. 4. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A Dévény mindenképp jó lesz, ne aggódj! Nálunk is nagyon sokat segített. 1 éves korig használ igazán, így nem vagytok elkésve vele.
2011. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


jó,hogy látom a kérdésed,képzeld,kislányom ugyanez,amit írtál.De én még nem gondolkozom tornán,még 3 hete van 9 hós koráig,ha akkor sem kúszik,akkor elviszem megnézetni.Egyébként én azért nem aggódom még,mivel ő is 6 és fél hósan kezdte a forgást,de "aktívan"(tehát sokszor) még ennél is később,gyakorlatilag 3-4 hete,így aztán úgy gondolom mindent arányosan később fog kezdeni,de a kúszást mindenképp.

Ja,nem tudom a kisfiad áll-e négykézláb,ahogy kivettem nem,én tegnap ugymond négykézlábra állítottam a kislányom és megtartotta magát,ezért gondolom,hogy tudja csinálni csak még nem akarja.

mindenesetre kíváncsi leszek mit mondanak Nektek.

2011. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szia! Ő még négykézláb sem áll, nem tudom rávenni, és ha én megtartom a fenekénél, akkor nem tudja a karjával kinyomni magát, holott hason nagyon szépen kinyomja és tartja a felső testét. ezért kezdtem aggódni és ezért viszem el Dévényre.
2011. máj. 4. 19:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a biztatást, remélem, hamar "rendbe jövünk".
2011. máj. 4. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

szia


Második vagyok,nem tudom olvasod-e ezt,csak gondoltam ideírom,hogy tegnap beszéltem egy védőnő ismerősömmel,(nem a területileg illetékes,hanem egy jó ismerős) azt mondta,nincs ezzel semmi probléma,ha 8 és fél hósan még csak forgolódik egy baba,az a lényeg hogy sok időt töltsön hason,úgy játsszon és majd fog kúszni,időbe telik mire megerősödnek a hátizmok,mivel sokáig csak a hátán feküdt lányom,mint ahogy a kisfiad is.

2011. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Mi meg ma végül elmentünk a Dévényeshez, mert volt egy lemondásuk és felhívtak. Jól megnyomorgatták szegény fiamat, s végül enyhe hipotómiát állapítottak meg a nyakában, meg néhány helyen le vannak tapadva az izmai. Állítólag pár alkalom alatt helyrehozzák, szóval most elkezdünk járni, ártani biztos nem fog. :) A gyógytornász is nyugtatott, hogy 30 éve ezzel a problémával nem is foglalkoztak volna, csak annyit, hogy hú de lusta kisfiú, de ha már itt vagyok és egyetértek, akkor 5-6 "kezelést" csináljunk végig.


Nagyon várom az eredményt :) Köszi még egszer, hogy írtál.

2011. máj. 6. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!