Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem rossz a 9 hetes babámnak...

Nem rossz a 9 hetes babámnak kint a melegben, séta közben?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy én családi házban lakom és nem nagyon hordtam ki a babót a levegőre. Új a ház és sehol egy fa vagy árnyék. Lakásban hűvösebb ven mint kint. Van mikor 10-12 fokkal is. Viszont szeretném elvinni babakocsizni, mert azt sem fogja tudni mi az. Azon aggódom, hogy nincs neki túl meleg kint? És ha 30 fok körül van akkor úgy izzad szegény, vajon elég egy rugi neki. Azt sem tudom hogy öltöztessem fel. Ja és ha még nem nagyon sétáltattam kint akkor mennyi időt tölthetek vele kint? Vagy ő már nem újszülött és akár órákat is? Ja és a nap nem bántja a szemét, bőrét?
2008. júl. 31. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp árnyékban legyen, kinnt lehettek 1-2 órát nyugodtan, de inkább délután vagy este. Mi is kertes házban lakunk eddig 17 körül volt a sétaidő a kutyával most inkább 18-18.30 kor megyünk akkor már hűvösebb van. Egy kis body vagy egy napozó elég rá, ha hűvösebb van kiszokni, ha fúj nagyon a szél, laza kissapi. Jó sétát!
2008. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be egy napernyőt a kocsira, de sötétebb szinűt. Én vettem egy fehéret, de az vakit, nem használom. Este 6 körül menj, mert akkor a nap már nem annyira éget, de még mindig nagyon világit. Az esti vacsiig elég is az az 1 - 1 1,5 óra séta, levegő. Napvédő krémmel azért még a pici arcát, kezét, lábát kend be. Rövid ujjú vagy ujjatlan body elég, kiszokni, vékony sapi. Hirtelen úgysem hül le a levegő, de egy textilpelust, ha viszel, azzal betakarhatod..
2008. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menjetek!!:-)

Ne süsse sehol a nap a babát, mert nagyon éget, a bőrének nem jó. Legyen árnyékban a kocsiban, hordozóban, akár ernyővel, pelenkával, de árnyékold!

Elég rá egy rugi, vagy egy kising, nagyon melege lesz, fűti alulról a kocsi is. Lehetőleg ne délben menjetek, hanem reggel, vagy késő délután.

Én már egyhetesen jártam vele sétállni, és mindig kint ettünk az udvaron, ott volt velem a hordozóban, és imád kint lenni. Ő már egyáltalán nem kicsi ahhoz, hogy akár órákat kint legyen, de elsőre azért 20 perc legyen, aztán szoktasd a nagyobb sétákhoz. De hidd el, élvezni fogja:-)

(mi is azért jövünk be sokszor muszályból, mert bent hűvösebb van ahogy mondod, akár 10 fokkal is. )

2008. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha házban laktok én azt csinálnám a helyedben, hogy vennék egy jó nagy napernyőt és kitenném a babát minél többet a levegőre. Nyilván mikor a déli dögmelegek vannak valóban jobb bent lenni, de nekem a gyerekorvos azt mondta mikor megkérdeztem, hogy mit válasszak, amikor kint nagy meleg van inkább panelben maradjunk ahol nincs akkora meleg, vagy árnyékban a kertben, azt mondta, hogy félárnyékos helyen a kertben. Szóval minél többet levegőn. 9 hetesen már nem kicsi, hogy nyáron kimenjen. Kezd egyszer délután a ház árnyékába, 1-2 órát, aztán növelheted az időt amit kint tölt. Már látni fogod, hogy ő mennyire szereti vagy bírja kinn. Mi a kisbabánkkal már 3 hetesen szinte egész nap a levegőn voltunk. Láttuk, hogy szereti, jól érzi magát és azóta többször voltunk már kinn ilyen hosszú időre. Mi csak a kertbe tudunk kijárni, nem házban lakunk, de sokkal jobban szeretem mint a sétát, mert mikor szopiidő van, nem kell hazarohanjak, megetetem és mehet vissza a levegőre, nincs akkora zaj, por, kereshetek árnyékot, a te esetedben egy nagy napernyővel oldanám meg.

Az öltözködést a többiek már leírták. Esetleg ha azt választod, hogy nem sétálni méssz a babával és kint hagyod a levegőn a ház körül, vegyél méterárusnál egy nagy db.gézt amivel letakarhatod a kocsit, védve a babát a legyektől, szunyogoktól. És nagyon vigyázz a napra, én nem kentem be soha a babát, de vigyázok, hogy lehetőleg mindig árnyékban legyen.

Jó babázást.

2008. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!