Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek el először egy...

Mikor mentetek el először egy napra a babátok nélkül?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom. Ma megyünk el a párommal először egy egész napra a lányunk nélkül. Barátoknál lessz bogrács parti.

Anyukáméknál lessz. Már most hiányzik , pedig még itt van velem :)

Elvinni nem szeretném, mert az nem lenne az igazni meg már jó lenne a kikapcsolódás egy kicsit.

Nem fog ott aludni, fürdésre haza hozzák.

Ti ilyenkor mit éreztetek? Most azokat gondolom, hogy szabad ezut nekem?? Hiszen én anya vagyok :) szabad "buliznom"? Tudom hogy kell ilyen is de akkkor is ez most olyan furcsa. Mi lessz ha nagyon hiányzok neki?? :)

Tudom tiszta lökött vagyok.


2014. jún. 15. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Már 4 hónaposan egyedül hagytam az anyósommal. Nyugodtan, akár éjszakra is otthagyhatnád már az anyukádnál. Ideje, hogy megszokja, hogy anya nélkül is jól érezze magát. Nem CSAK anya vagy, hanem felnőtt nő is. Neked is kell a saját életedet élni. A babának sincs szüksége arra, hogy az anyja mellett legyen állandóan.
2014. jún. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi ez megnyugtató volt: :)

Nem szeretném ha olyan lenne mitn én, engem nem lehetett sehol sem ott hagyni anyukám nélkül.. Állandóan bőgtem utána így mindig a nyakán lógtam.

2014. jún. 15. 07:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen időtartamra akkor, amikor már nem szoptattam őket nap közben, kb. 10 hónapos koruk környékén. Természetesen jogod és szükséged is van a baba nélkül kikapcsolódni, de az is normális, hogy furdal kicsit a lelkiismeret, az első néhány alkalom után már természetesebb lesz. :)

Viszont azért elmesélem, hogy annak ellenére, hogy szerintem teljesen normálisan, mindkét szélsőségtől mentesen álltunk hozzá a kérdéshez, a fiamat 2-3 éves kora között gyakorlatilag lehetetlen volt bárhol otthagyni, a szüleim nem is szívesen vállalták, olyan jelenetet rendezett mindig. Most 4 éves, múltkor végre hajlandó volt anyósomnál aludni (amire legutóbb kétéves kora előtt volt lehetőség, utána annyira tiltakozott), de a szüleimnél még mindig nem hajlandó. Pedig ismeri, megszokta és szereti őket...

Szóval cáfolnám, hogy minden csak a babakori szoktatáson múlik.

2014. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és azt is h leírtad a történetedet. Reméllem mi nem fogunk ebben a cipőben járni.
2014. jún. 15. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyira kicsi egy 8 hónapos ,hogy nem tudnám legfeljebb az apukájára ott hagyni.
2014. jún. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Ez, főleg ilyen durván, szerintem nagyon ritka, az én környezetemben nem is volt ilyen gyerek, ha leadták babaként a mamának, ha nem. Ezzel igazából csak azt szerettem volna jelezni, hogy nagy szükségetek van a baba nélkül kikapcsolódni, nagyon jót fog tenni a hagngulatotoknak, a párkapcsolatotoknak, mindennek, csak nevelési eszközként ne tekints erre a dologra, mert annak nem mindig jön be. :)

2014. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Osztom az 5-ös véleményét. Egy 8 hónapos baba még nagyon pici. Megértem, hogy vágytok egy kis kikapcsolOdásra, de egész napra távol lenni tőle...hát, nekem nem ment volna. Mi is el-eljártunk a férjemmel a kisfunk ilyen idős korában, de max. egy moziba, és 3 Orán belül már meg is jártuk. Most 15 hós, még mindig szopizik, igaz, hogy már keveset, mindent eszik jó étvággyal, de még mindig nem hagytuk a nagyszülőknél egy egész napra. De ezek mi vagyunk. Különbözünk, és ez a természetes!
2014. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!