Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog ez?

Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Lányom másfél éves, a szomszéd kislány minden áldott nap átjön hozzá játszani. Ezzel nem is lenne gond, ha nem lenne 9 éves. Szerintem korban nem illenek egymáshoz. Játszani egy darabig játszanak lányom homokozós játékaival, de csak úgy elvannak egymás mellett, de semmi értelmes dolgot nem csinálnak. Féltem is őt, mert elég csúnyán beszél, az apja csak káromkodik meg ordibál rájuk. Ha itt van, 2 percenként zavar minket is hülye kérdésekkel. Beszélgetni nem nagyon lehet vele,ezt nem tudom kifejezni, elég gyerekes a korához képest. Engem már irritál, de nem merem neki megmondani, mert a szüleivel jó kapcsolatban vagyunk. Néha lejön unokatesóm sogornője, ő is ugyanannyi idős, de tud bánni a gyerekekkel, teljesen másképp van nevelve, tudja mi a szokásai a lányomnak és beszélgetni is lehet vele. Szerintetek mit csináljak?
2014. jún. 15. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne engedd be nem kell neked minden nap a szomszéd gyereket pesztrálni.
2014. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtetten irni, h jó, ha 1-2 alkalommal jönne, de itt van minden áldott nap, ha nem kérdezi meg 10x , h jöhet-e, akkor egyszer se. Sétálni is utálok menni, mert egyből lerohan az uton, vagy van, h mi szeretnénk játszani a lányunkkal vagy ccsak simán kiülni az udvarra, de nem lehet
2014. jún. 15. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a kislánnyal beszélnék, hanem a szüleivel. Mondd meg nekik, hogy nektek is kell magánélet, de hetente 1-2-szer szívesen látod. Ezt minden normális felnőtt megértené. A kislánnyal biztosan nem foglalkoznak és hozzátok "menekül".
2014. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz eset, gyanítom nem a kislánnyal van a probléma, hanem az otthoni légkörrel. Valószínűleg nálatok jól érzi magát, nem tudatosan akaszkodik a nyakatokba, szerintem nem is a kislányod barátnője akar lenni, hanem vonzódik a nyugalomhoz, ami belőletek árad. Bár nyilván nem ismerem a részleteket, de szerintem efféle dologról lehet szó. Próbálj meg esetleg az édesanyjával beszélni erről, mármint nem a családi életükről, hanem arról, hogy a kislány túl sokat van nálatok. Valahogy finoman meg lehet fogalmazni, bár mint említettem, valóban kínos eset.
2014. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a kislány jól érzi magát veletek, a szülei meg gondolom örülnek is, hogy nincs otthon, ezért is engedik el minden alkalommal...mert egy normális szülő minden esetben megkérdezné, hogy téged nem zavar-e, átmehet-e ma is vagy egyszerűen mondaná a kislánynak, hogy ne zavarjon minden nap titeket.

Szóval szerintem az lesz belőle, ha szólsz nekik, hogy megsértődnek, pedig nincs rá okuk, vagy többet nem engedik el a kislányt.

Tényleg kínos helyzet

2014. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!