Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Októberben szült kismamák mi...

Októberben szült kismamák mi van veletek?

Figyelt kérdés
Babátok milyen?
2010. jan. 3. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én október 30-án császármetszés útján hoztam világra a kicsi fiamat, aki 50 cm-s és 3650 gr-os gyönyörű baba.

Most töltötte a 2. hónapot, 5760 gr és 58 cm. Egyre többet van ébren, sokat mosolyog és gagyarászik, időnként sikerül már az oldalára fordulni, de ez általában csak véletlen. Szopizik, de pótlást is kell adnom neki. Rajta kívűl van egy 3 éves örökmozgó kisfiam, aki eleinte elég féltékeny volt, de már összecsiszolódtak. Te mikor szültél, és mekkora a babád?

2010. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia én oktober 27.-én szültem.

kisfiam 3 héttel korábban, 3290g és 50cm-el jött a világra császármetszésel.

most lesz 10 hetes, 5320g és nagyon nagy :) csak szoptatok. már gagyarászik, és édi amikor azt mondja, hogy: águ meg águgu. kb 2 héttel ezelött a hasárol a hátára fordult háromszor egymás után, de ezt azota sem csinálta. sokat mosolyog.

én már teljesen jol érzem magam, szinte azota hogy kijöttem a korházbol... 58 kg-al kezdtem a terhességemet, 20 kg-ot hiztam de a nagyja viz volt mert már csak 2 kilo választ el a kiindulo sulyomtol. szoptatok, de sajnos már menstruáltam is :(

ja és nagyon nyugodt baba, szinte soha sem sir, ha valami nem tetszik neki, akkor innkább nyöszörög, igaz nem is várom meg soha, hogy rázendithessen, és szerintem ezért is olyan elégedett, és hálás babo.

8-kor fürdik, 9-kor cici, és alvás kb fél 10-töl. 3-4 körül kell egy szopira, és utána már csak 7-kor

egyszer már elöfordult, hogy átaludta az éjszakát, este fél tiztöl reggel fél hétig.

várom hogy nálad mi a helyzet :)

2010. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia! Én október 3-án szültem természetes úton. A kislányom súlyát holnap megtudom mert megyünk mérlegelésre.A kölcsönzött mérlegünket vissza kellett adnunk már. Az utolsó mérlegeléskor-otthon- 5020g volt.Tegnap mértük a hosszát 62 cm volt. Ma tölti a 3. hónapot.Nagyon kis mosolygós baba.Oldalára fordul, hason kinyomja magát, szereti nézni az arcokat.Szereti ha tornázunk.Én Sopronban szültem. Te?
2010. jan. 3. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:

második vagyok.

én német országban szültem, de nem itt élünk magyar állampolgárok vagyunk.

2010. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kislányom 3360 g és 51cm született. Most már átalussza az éjszakát.
2010. jan. 3. 11:13
 6/9 A kérdező kommentje:
Németország? Ott milyenek a szülészetek? Jó bánásmódot kaptál?
2010. jan. 3. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:

az ellátás jo volt, az orvosok kedvesek, figyelmesek. a szülöszoba viszont silány volt, csak egy ágy volt bent és egy labdát kaptam, amit viszont nem nagyon tudtam használni, mert egyfolytában felfektettek az ágyra, pedig akkor sokkal jobban fájtak a fájások...

növérkék aranyosak voltak, és mindig rámnéztek. viszont a szoptatásban nem kaptam jo segitséget, söt brutálisan nyomták a vörös fejü siro babámat a mellemre, nem is értem miért hiszik azt hogy igy rákapna... pedig igy szokták...

na mindegy, alapjában meg voltam elégedve, viszont nagyon sajnálom még most is, hogy nem az otthoni orvosomnál szültem, akiben nagyon megbizom... lehet, hogy akkor nem lett volna császár. na majd a második babát. :)

hogy csináltad, hogy babád átaludja folyamatosan az éjszakákat? te állitottad be, vagy magátol állt rá? szopizik vagy tápszert kap? ha szopi akkor sok tejed van?

nekem nem mindig egyszer ömlik, máskor meg épp hogy elég :(

2010. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én október 15-én szültem (bár november 3-ra voltam kiírva) természetes uton, a babám 2730 grammal és 48 cm-el született. Sajna még a kórházban megkellett vágni a nyelve alatti kis hártyát, mert nem bírta kinyújtani rendesen a nyelvét és így a szopizással is gondjaink voltak. Utána minden rendben lett. A kórházból 2550-el hoztuk haza. Az első orvosi vizsgálaton 4200 grammot mértek, amire irtó büszkék voltunk. Most 2,5 hónapos, gyönyörű kisfiú. A 2 hónapos kontrollnál voltunk 5200 gramm és 57 cm! Csak szopizik, és már kb. két hete este 10-től alszik reggel 7-ig, utána egy kis szopi és alszik tovább 9-10-ig! Irtó szerencsések vagyunk!

A babám nagyon mosolygós, kiegyensúlyozott és nyugott.

Sok boldogságot nektek!

2010. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,én okt.12-én szültem spontán szülésböl császárral a végén.Dec.16-án voltunk mérlegelésen akkor volt 5200g és 62cm.3110g és 51 cm-el született.Nekem nincs nagyon szerencsém vele elég nyügös eleinte a hasa miatt most meg mire elmult a hasfájás megindultak a fogasckák.aludni csak velem hajlando éjszak nappal elvan a babakocsiban de a kiságyat nagyon utálja.nemtudom miért.látom nemvagyok egyedül a hozzátáplálással nekem is hol folyik hol meg épp elég.


Aki aztirta hogy hozzá táplál mit adsz a babádnak???tápszert?

Mi nem használunk mert mindig visszabukja.

2010. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!