Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni...

Hogy tudnám leszoktatni fiamat a hajnali cicizésről?

Figyelt kérdés
Fiam 6,5 hónapos. Még sosem aludta át az éjszakát, mostanában kétszer kel fel szopni. Pár napja azonban azt vettem észre, hogy a hajnali szoptatáskor nem is eszik sokat, vagyis arra gyanakszom, hogy inkább megszokásból, megnyugtatásként kellhet neki (eddig mindig sokat szopizott). Ma hajnalban próbáltam "elterelni a figyelmét", megsimogattam, beadtam a cumiját stb., de semmi nem használt, nyugtalanul forgolódott és nyüsszögött mindaddig, amíg mellre nem tettem. Pár korty után még a karomban bealudt. Hogy tudnám erről leszoktatni?
2010. jan. 3. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.Többször is felkelt a lányom cicizni,a végén meg már cicin akart aludni.

18 hónapos koráig így volt,aztán elválasztottam.

Probálj neki valami mást adni inni.Eleinte biztos nem fog tetszeni neki,és sírni fog.

Sok sikert!

2010. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is most próbálkozom ezzel, az én fiam 5 hós és mostanában sokszor felkelt éjjel, az enyém sem az éhség miatt, szóval úgy döntöttem, nem etetek tovább. Először ugyanúgy kivettem az ágyból és vizet adtam neki, aztán gyorsan cumit és szorosan magamhoz öleltem, hogy ne tudja kiköpni és picit ringattam és susogtam neki, egy idő után lenyugodott és rákapott a cumira, így vissza tudtam tenni az ágyába. Pár napig ez ment éjjelente, aztán elhagytam a vizet is, és rögtön a cumit adtam neki. Eleinte eléggé sírt, de én csak öleltem magamhoz, így nem esett ki a szájából a cumi és amint elkezdte cumizni szinte rögtön lenyugodott és visszaaludt. Ezek után már ki sem vettem, csak a cumit adtam oda neki ha felébredt. nem mindig akarta elfogadni, de én csak simogattam és odatartottam a szájához, végül rákapott és abban a pillanatban lenyugodott és elaludt. Bevallom volt olyan is, hogy csak még jobban üvöltött a cumira, de nem akartam, hogy újra kezdjük az egészet, ezért nem vettem ki, inkább hagytam pár percig sírni, utána már elég volt neki egy kis simogatás, hogy visszaaludjon.

Most pár napja már nem kel fel, remélem ez így is marad.

Olyan módszer nem lesz, amit megúsztok sírás nélkül, hiszen szeretnéd valamiről leszoktatni (teljesen érthető módon) amihoz ő már úgy néz ki hozzászokott. Kitartás és ne add fel! :) Neki is jobb lesz, ha átalszik egy hosszabb időszakot.

2010. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!