Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mama vagy anya? Melyiket...

Mama vagy anya? Melyiket mondják inkább a babák? Ha leginkább azt hallja, hogy anya akkor majd ezt fogja próbálni mondani ugye?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amire tanítjátok, azt fogja mondani. A gyerekek nem maguktól találják ki, kit hogyan szólítsanak, a környezettől tanulnak, azt utánozzák.
2010. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A hallottakat tanulják meg.De tapasztalatom szerint az anyát nem tudják kimondani eleinte,a mamát viszont igen.
2010. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen erre voltam kíváncsi hogy a mamát könnyebben tanulják, de remélem hogy inkább anya próbálkozás lesz, ezt mondjuk Neki (anya apa, nem mama papa).

2010. jan. 3. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl a legtöbbször mamának hívnak.A kisebbik fiam mikor kicsi volt és csak ezt tudta kimondani, a nagyobbik "eltanulta" tőle,és amikor az ikrek kicsik voltak,ők is ezt tanulták a nagyoktól.:))Én szeretem,így már messziről tudom az oviban,h ha valaki ordít bent,h a mamát akarom,az az én gyerekem.:DDD

De mondanak anyát is,hol ezt,hol azt.

2010. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyi a mama és én vagyok az anya. Az anyát mondta hamarabb és a mama csak utánna jött.
2010. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez főként attól függ, hogy Te mit tanítasz neki. Az én családomban pl mindig "anyu" meg "apu" volt, a nagyszülők meg nagymama és nagypapa, ehhez képest most a párom családjánál, 3 kislány a kát sógornőmnél, őnáluk anya meg apa, ill. mama és papa van. NEkem ez fura, dehát mást szoktam meg otthon.

A babánk márciusban születik meg, még nem tudom, nála mi lesz:)

2010. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is úgy van hogy anya-apa, nagyi-nagypapa. De anyósoméknál meg mama a nagyi.

Én azt szeretném ha a mama-anya lenne és nem a nagyi.

2010. jan. 3. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 testvérem anyut és aput mond. Én azt mondom mama és papa. Sosem lennék képes anyát mondani. Olyan furcsa. Már felnőtt vagyok. A nagyszüleim nem éltek már akkor sem amikor megszülettem. Szóval szerintem akkor sem biztos hogy azt fogja mondani ha mindenkitől azt hallja.
2010. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!