Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom most 9.5 hónapos.50c...

Kislányom most 9.5 hónapos.50cm-el született, és most 66 cm. Nagyon kevés?

Figyelt kérdés
Védőnő szerint kivizsgálásra van szükség, mert súlyos rendellenesség ez a hossznövekedés. Szerintetek? Nagyon megijedtem. Volt valaki babája hasonló helyzetben?

2014. jún. 17. 10:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kalkulátorokat néztél? Én most beírtam egybe és aszerint bőven benne van a normális tartományban, 64 a minimum:


Eredmény: Átlagos magasságtól való eltérés: 3cm

Jellemző magasság: 64cm - 74cm, átlagos magasság: 69cm


Amúgy számít hogy szép lassan lett-e ekkora vagy hosszú ideje stagnál-e. Az én lányom 55 centivel született és nem sokkal volt nagyobb 10 hónaposan. Most 13 hónaposan 74 cm, és az orvos szerint semmi baja, makk egészséges, szépen fejlődik, beteg se volt soha.

Ne aggódj, nem mindenkinek van óriásgyereke, valakinek csak tiniként nyúlik meg.

Hogy megnyugtassam magam, én a helyedben az orvossal konzultálnék. Én is ezt tettem. Az orvos szerint csak akkor van gond ha hosszú ideig nem nő semmit, de ha csak lassabb tempóban gyarapodik, nem gond. Védőnő nem genetikus szakember, ne aggódj:)

2014. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell túldramatizálni a dolgot, egyáltalán nem olyan extrém alacsony, pláne a születési hosszához képest. 9,5 hónap alatt 16 cm-t nőtt, ez nem kevés!!


Az én lányom a 10 hós státuszon 71 cm volt, ő 56 cm-vel született.


Ennek ellenére én is azt ajánlom, hogy vidd el szakemberhez, elsősorban azért, hogy Te megnyugodj, hogy nincs semmi baj a kislányoddal. Ne aggódj, szerintem minden teljesen rendben van!

2014. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%
Lehet törpe lesz...
2014. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem nem lesz törpe, utolsó:)
2014. jún. 17. 16:54
 15/20 anonim ***** válasza:
37%
Fiam 7 hónapos és 83 cm, szrintem picia babád.
2014. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15: a fiúk mindig nagyobbak, minden növekedési táblázat külön veszi a fiúkat és lányokat nem véletlenül. A születési súly se mindegy, nem mindegy, hogy 2,5 újszülöttből lesz mondjuk 7 kiló vagy 5 kilósból 7 kiló. Első esetben majdnem megháromszorozza a súlyát, második esetben, meg kb. a felét vette csak magára. Nyilván első esetben lassabban lesz akkora, mint második esetben.
2014. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Lányomból kiindulva pici a lányod. Enyém 9-10hósan 78centi volt,de ő a nagyon nagy inkább,nem a tied kicsi.És ti se vagytok nagyok,így hát...

És lányom mindig is fél-1évvel idősebb gyerek méretű volt,másfél évesen is 86centi volt kb.DE az én apám 192 centi,így nagy valószínűséggel rá ütött a kisasszony,bár én is 171 vagyok,párom meg 180.

Lányom 56 centivel született.

Nézesd meg azért,az a biztos,de szerintem nincs min aggódni.

2014. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a te babádat kivizsgáltatnák az itt válaszolók, akkor a 15-ös és 17-es válaszoló babáját még inkább indokolt lenne kivizsgáltatni. Náluk sokkal nagyobb az eltérés a normál tartományhoz képest, csak ők fefelé lógnak ki.
2014. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17.vagyok

Nem lóg ki a tartományból a lányom egyébként,de voltam endokrinológusnál és minden rendben.És egyébként is írtam,hogy az enyém nagyon nagy,nem a kérdezőé a kicsi.De mint látod,én is elvittem dokihoz,mert nagy a cicije és gyanakodtunk a magassága miatt is rá,hogy gond van.De nincs.Szóval nem úgy adom elő ,hogy az övé törpe és vigye dokihoz,mig az enyém óriás és otthon ülök meg virulok.

2014. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
És igen,a 15.ösé már extrém nagy és az valószínűleg nem normális már.Ha övé 7 hósan 83,enyém 12hósan,akkor azért ne az enyémet kelljen már kivizsgáltatni...
2014. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!