Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ekcémás a kezem a sok...

Ha ekcémás a kezem a sok vegyszertől, hogy kaphatta meg a baba is? Neki is olyan lett a keze, pedig őt nem éri.

Figyelt kérdés
anyatejjel átmehetne? vagy allergiás lenne, mint én? a keze, amit nem is ér vegyszer, semmi...én ezt nem értem
2014. jún. 18. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is kontakt ekcémám van.Bár nekem sokat kell turkálni vegyszeres vízben,hogy kijöjjön és persze inkább az elvileg antiallergéntől jön ki.

Én szerintem te érsz hozzá és úgy kerül a kicsire is vegyszer(tudom,hogy kezet mosol meg minden,de ugye én is érzem a szagot a sajátomon szappanos mosás után is)vagy pedig totál véletlen egybeesés.

2014. jún. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
valsoszinuleg a hajlamot orokokte, nalunk is ugyanez a helyzet, annyi kulonbseggel, hogy mig nekem a kezemen, Neki a pocakjan jon ki!
2014. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is a vegyszerrel fogtam az kezemen lévő ekcémát a végen kiderült, hogy a tejtől van. Lehet nálatok is ilyesmiről van szó.
2014. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy jártam, mint az utolsó válaszoló. 20 évesen jött ki a kezemen először az ekcéma. Adtak rá krémet (Cutivate- jó kis szteroidos), ezzel persze "tünetmentes" lettem. Mikor kismama lettem, ezt a krémet el kellett hagynom, és a kezem undorító volt, ráadásul véresre dörzsöltem, majd megőrültem tőle. Egyszer egy akkupunktúrás orvos ránézett a kezemre és azt mondta, hogy ez egyértelműen a tejtől van. Jót kacagtam magamba, hogy a mi családunkban nincs is tejérzékeny, nekem sincs semmi bajom tőle, aztán gondoltam nincs vesztenivalóm, kipróbálom. A savanyított tejtermékeket bírom (trappista sajt, joghurt, túró), de ami tilos a számomra:tejszín, vaj, tejfehérje, tejszír. A kezem azóta gyönyörű! Számomra nagyon hihetetlen volt, de azóta nincs itthon Cutivate krém az biztos.
2014. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat tejzsírt akartam írni!
2014. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
es lanyok, akiknek kiderult, hogy tejtol, Nektek is csak a kezeteken van?
2014. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem kb 8 évig csak a kezemen volt, egy kis folt tál kezdődött aztán az évek alatt elterjed mind a két kezem. Volt egy vese gyulladások, hetekig szedtem az antibiotikumot és egyszer csak megjelent a lábszáramon is. Ekkor már jó pár bőrgyógyásznál jártam akik szteroidos krémet adtak és szerintük ezzel együtt kell élni. Klór mentem el egy biorazonanciális vizsgálatra, ahol végre kiderült, hogy allergiás vagyok a tejre. Kb egy hét alatt elmúltak az undorító sebeim. Természetes korábban orvos is nézett vérbő tej allergiát, de szerintük nem voltam rá allaergiás. Hát mégis az vagyok .
2014. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocsánat a sok hibáért, de a telefonom átírja amit írok.
2014. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Nekem csak a bal kezemen ill ujjaimon volt évekig, aztán egyszer csak megjelent a jobb kezemen/ujjaim is. A tejallergia vizsgálat nálam is negatív volt.
2014. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a bal kezem kezdődött. Próbáld ki, hogy egy hétig nem fogyasztasz tej terméket és marha húst. Ha javul akkor attól lehet. De van ismerősöm akinek a disznó hústól olyan, de a leggyakoribb a tej.
2014. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!