Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első láz! Ha higanyos szerint...

Első láz! Ha higanyos szerint 37, tapaszos szerint 38 a hőm, Adjak neki lázkúpot?

Figyelt kérdés
7 hetes
2014. jún. 20. 10:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és attól kivihetem utcára babakocsival orvoshoz?
2014. jún. 20. 10:53
 2/13 A kérdező kommentje:

vagy első az orvos?

vagy fél lázkúp?

vagy mit csináljak?

mindenesetre adtam neki egy kis vizet inni

2014. jún. 20. 10:54
 3/13 anonim ***** válasza:
38.5 alatt nem kell csillapítani, és a tapaszos hőmérők nem pontosak, én a higanyosban bíznék. És igen, kiviheted míg elmentek az orvoshoz hogy megnyugodj.
2014. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen persze elviheted orvoshoz, de fel is hívhatod, lehet hogy megnyugtat hogy nem is kell menned. Mindenképp a higanyost vedd alapul, popóban mérve, a 0,5 fokot levonva!

Ha adsz is lázkúpot, csak felet szabad 3 hónap alatti babának.

Jobbulást :)

2014. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ekkora baba ha lázas azonnal kúp, és irány a kórház, nem háziorvos!
2014. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hol mérted a higanyossal? Popsiban? Mert akkor a testhője csak 36,5 amivel meg teendő nincs. Sőt, még a 37 fokkal sem. A tapaszos lázmérők pedig szerintem abszolút megbízhatatlanok, a higanyosra hagyatkoznék. De egyébként ha egy baba-gyerek lázas, azt érezni is lehet ám.

Szóval ne adj még neki semmit, hanem mérd neki többször és ahogy lázas lesz, úgy irány az orvos és amit felírtak, hogy adhatsz neki láz esetén azt adhatod neki.

2014. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha 37 a higanyossal akkor nem lázas!

a pici babák normál hője 37,2 (popsiban 37,7!)

a tapaszos meg arra szolgál, hogy ellenőrizd, de nem mér egyáltalán pontosan, kicsit kimelegszik és már lázat mutat, szóval azzal ne is foglalkozz. semmi baja a babádnak ;)

2014. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ne a tapaszosnak higgy, nekem is sokszor mutat(ott) hőemelkedést, lázat, popóban meg normál hőt mértem. Az ilyen pici babáknak még nem tökéletes a hőháztartásuk, lehet, hogy csak túlmelegedett, és nem tud még izzadni. Semmilyen lázcsillapítóra nincs szüksége. És valóban, popsiban mérve 37,5-ig normális a hő, afölött van csak hőemelkedés. Lázat csillapítani pedig csak popsiban mért 38,5 felett kell!
2014. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

a hónaljában mértem amúgy, nemtudom két, vagy tízperces e az amúgy higanymentes (csak teljesen olyan, mint a régen volt higanyosok.

első pánikban fél kúpot feltettem neki, de egyből ki is jött, elmentünk dokihoz, elmondta hogy kell kúpozni, meg fülben nézett hőt, az 37,2 volt, mondta nem kell kúpozni, meg amíg anyatejes, víz sem kell


csak elfelejtettem, akkor hány foktól kell kúp?

és mennyi idős korig nem láz a 38 sem?

2014. jún. 20. 14:03
 10/13 A kérdező kommentje:
ja látom 38.5 alatt nem kell. ez popsis hőfok?
2014. jún. 20. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!