Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A beszáradt foltos ruhákkal...

A beszáradt foltos ruhákkal mit csináltok?

Figyelt kérdés
Sok ruhát kaptunk használtan, és ugyebár van, amit már a 3. gyerek hord. Néhány darabbal akármit csinálok, nem jön ki belőle a folt. El lehet még valahogy távolitani?
2014. jún. 20. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tedd ki a tűző napra, miután kimostad. Elég jól ki szokta szívni a nap a foltokat. Persze nem mindent, de egy próbát megér.
2014. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem Amway-es folttisztitom van, meg nem volt olyan folt amit ne tudtam volna kiszedni vele.
2014. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak foltos ruhácskáim ilyen élénksárga citromsárga foltokkal de én sem tudom hogy kiszedni már próbáltam vanish Ariel folteltávolítóval de semmi :( Azt mondta akitől vettem hogy tápszertől ilyen és hogy kijön de sajna nem szóval ha valakinek van valami jó ötlete rá én is szíven venném!!!Bocsi kérdező hogy nem tudtam érdemben segíteni.. Szép napot nektek :)
2014. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok régimódi, de tudod az ecet és szobabikarbóna csodákra képes.

Vizes ruhára a foltra teszek egy kis szobabikarbónát, majd ráöntök egy kis ecetet, hagyom állni, majd jól megdörzsölöm. Nekem így mindig tuti siker.

2014. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Julie S ***** válasza:
Van olyan folt, amin segit a so. Vagy epp a citrom (bar ezt en csak feher vagy vilagos ruhakon probaltam meg). 4-es is jot irt.
2014. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vanisht használok rá (azzar a masszírozóbogyóval célzottan bekenem a foltot), és a dobba is teszek 100ml-t, majd hosszú programon kimosom. amit ez sem szed ki, az marad. ez a tapasztalatom, mert ennél csak kímélőbb folttisztítási módszereim vannak, legalábbis ami a színes ruhákat illeti. állítólag a dm-ben van folttisztítós mosópor, nagyon hatékony, de még nem használtam, mert nem jutottam mostanában dm közelébe. talán azt még érdemes kipróbálni.
2014. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mosószódás áztatás is nagyon jó tud lenni és a sprays folttisztítók (én elégedett vagyok a DM denkmit saját márkással, illetve az Ariel spray is jó vagy a lidlben is lehet venni a W5 családból).


Áztatni olyan magas hőfokon, amit csak kibír a ruha.

2014. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is az ecetet ajánlottam volna. De amúgy attól is függ, hogy mi okozta a foltot, mert mindegyiken más segít. És persze van, amit már semmi nem hoz ki... A múltkor a kisfiam meggyet evett és ráfolyt a drapp színű pólójára. Egyből elkezdtem folttisztító szappannal kimosni, de csak belilult, nem jött ki. Aztán fújtam rá ecetet (szórófejes flakonban van, sokszor sokmindenre használom), hagytam állni és szépen kiszívta. Szóval szerintem gyümölcsfoltra jó az ecet, bár nem tudom, hogy régi, beszáradt folttal mit kezd.
2014. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a nagyon makacs foltokkal a Dm-ben kapható Denk mit folttisztító port+ Ariel Color folyékony folttisztítót együtt használva bánok el, áztatom a rucikat 2-3 órán át, elsőként csak halványítja a foltokat, de 3 óra elteltével nyoma sincs foltnak! A 3-4 napos foltoknak elég az Ariel folyékony folttisztító öntök egy kicsit a foltra enyhén megdörzsölöm és már nyoma sincs!:) 1 darab foltos rucink sincs, bár van ára, mert nem kevés időt vesz igénybe! ( 4 gyermekes anyuka)
2014. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Megpróbálom az ecetes és szódabikarbónás megoldást
2014. jún. 20. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!