Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki hagyományos...

Van itt olyan, aki hagyományos, régi magyar nevet adott a gyerekének?

Figyelt kérdés
Például István, József, Kálmán, Imre, Lajos, Mátyás vagy lány neveknél, Irma, Ilona, Júlia, Rozália stb. Most ezek ugye nagyon nem divatosak, ezért érdekelne, hogy miért adtátok ezeket a neveket. Érdekel csupán, nem szemrehányás, vagy ilyesmi, mert nagyon szép nevek ezek is, csak úgy érzem, kicsit furának nézik az embert, ha mondjuk Alajosnak, vagy Annamáriának nevezi el a gyerekét. :)
2014. jún. 22. 21:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A József nem igazán magyar név :) Héber eredetű, nem véletlenül hívták Jézus apját is Józsefnek, ugye ott az egész család (Mária, Jézus, József) zsidó volt.
2014. jún. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Szinten Eva a pici lanyunk.

Fiunak Mihalyt vagy Karolyt adtunk volna.

2014. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
András és Rozália, szerintem szebbek mint a "divatnevek", egyre kevesebben adnak ilyen neveket gyerekeiknek. De nincs bajom a mai gyakori nevekkel sem, embere válogatja:)
2014. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam Szabolcs. Ez egy régi magyar név, de nem elcsépelt, nem túlmagyarkodó, nem öreges (szerintem).
2014. jún. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyen családot, a kisfiú Béluska, a másik családban Misike, Zsóka, de ismerek 4 éves Gézát is.
2014. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
kisfiam Tibike lett volna. mikor szülni voltam volt Tomika, Misike, 2 Gabika, még Gyurika is! de persze volt 3 Hanna, Nilolasz, hasonlo divatnevek. én nem akartam ilyen nevet adni, hanem rendeset Erzsike lett a kislányom
2014. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A mi lányunk Orsolya Éva lett.
2014. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam Attila lett :)
2014. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A fiam József 2 éves. Nem divatnév, mert engem nem érdekel mi a divat, ez tetszett és kész.
2014. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Fiam neve: Balázs Zsolt. :)
2014. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!