Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban neurológiai probléma?...

Valóban neurológiai probléma? Nehéz elhinnem!

Figyelt kérdés
Egyik "kedves" ismerősöm szerint a lányomnak neurológiai gondja van. Ezt arra alapozza, hogy még nem alussza át az éjszakát, és állítólag ilyen idősen ez már nagy gond(16 hónapos). Én még sehol nem hallottam ezt. Tényleg baj lenne? Szerintem minden rendben van vele. Szépen fejlődik. 10 hónaposan totyorászott egyedül, azóta már rohan. Ha álmos, magától bemászik az ágyába, eszeget kanállal, mindent megért, amit mondok neki. Igaz, még nem beszél, de már az is alakul. Vagy ez kevés?
2010. jan. 4. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kedves ismerősöd minden éjszakát átalszik kivétel nélkül? Este 9-kor beledől az ágyba, és reggel 8-ig fel sem eszmél??!!


Ugyan már! Mindannyian felkelünk éjszaka, többször is. Csak amíg te átfordulsz a másik oldaladra és durmolsz tovább, addig egy kisgyerek nem tud ezzel mit kezdeni, és "szól" anyának, hogy mi a helyzet. Persze nem tudatosan.

A lányom 3,5 éves, és pár hónapja értük el azt, hogy ha felébred éjszaka, talán még fel is ül az ágyban, akkor körbenéz, kicsit üldögél, aztán visszafekszik, és alszik tovább, nem jön közénk (bár jöhetne, sose zavartuk el), nem is szól, mert ő már tudja, hogy sötét van még, éjszaka van, lehet aludni. Nem hinném, hogy neurológiai problémái lennének. Mint ahogy remélem, nekem sincsenek, pedig szinte soha nem álszom át egyhuzamban egyetlen éjszakát sem.

2010. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ismerőst küldd el a sunyiba,és örülj az egészséges babádnak.
2010. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az elsővel is tökéletesen egyetértek, a de a második szinte a számból vette ki a szót. Remélem, a kedves ismerősödnek nincs gyereke.
2010. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Én világ életemben rossz alvó voltam. Ezt mondtam is neki, erre azt mondta, vizsgáltassam ki magam, mert lehet nem elég fejlett az agyam. Ennél kiakadtam. Mert az, hogy engem úgymond"legyagyáz", az oké, de egy 16 hónapos gyereket? Nem érzem magamon, hogy problémáim lennének. Szerintem a kislányom is teljesen rendbe van. Dehát csak idegesíti az embert.
2010. jan. 4. 13:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Így utólag már tudnék mit mondani a neurológiai képébe, de akkor ott hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Van neki gyereke, de annyira nem ismerem-szerencsére-, hogy tudjam, milyenek. De már nagyobbak, azt tudom. Ezek után nem is vágyom komolyabb összefonódásra. Még a végén agyműtétet hajt végre rajtam. :))
2010. jan. 4. 13:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezen a nem elég fejlett az agyad dumán nagyon jót nevettem, sokkal jobb lett a napom!:-))

Tényleg hülyeség szerintem amit mond, egyetértek azzal, hogy mindenki felébred éjszaka, meg vannak rosszabb és jobb éjszakák, meg szerencsétlen gyerek álmodhat rosszat is. szerintem semmi baja a gyerekednek, egyszerűen csak gyerek.

2010. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazad van! Nekem is nevetnem kellene rajta. Így visszaolvasva elég humoros az egész. Fel is hívom a férjemet, hagy nevessen ő is! De azért az szomorú, hogy ilyen hülyeségen felhúztam magam. Nem is vagyok normális! :)
2010. jan. 4. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:
13.24es vagyok megint..hát így olvasva nem tudom miért nem röhögtél a képébe..én talán még a vállát is megcsapkodtam volna, hogy de vicceset mondott.:-) Egyébként elhiszem, hogy bosszantó, meg az ember fülébe elültetik a bogarat ugye...de sokáig nem érdemes vele foglalkozni.
2010. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A férjem is kérdezte, hogy miért nem nevettem ki. Nem is értette, hogy vehettem komolyan egy percig is. Dehát annyi mindent olvasni, hallani a világban. Főleg ugye ha a gyerekéről van szó az embernek. Mert ugye az én fejletlen agyamnak már úgyis mindegy.:) Az övének meg pláne. mármint az önjelölt neurológusénak.
2010. jan. 4. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha-ha-ha! Akkor az én családomban senki sem normális... :D :D LOL
2010. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!