Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10,5 hónapos baba ehet málnát?

10,5 hónapos baba ehet málnát?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ma már mindent tiltanak. Én adtam nekik már korábban is, és nem lett semmi bajuk.

Először csak pár szemet adj neki, ha nem lesz baja, akkor adhatsz többet is.

2014. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Èn ùgy tudom apròmagvast csak 1 éves kor utàn lehet adni.
2014. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem adtam ennyi idősnek. Pont a rengeteg apró mag miatt. Vegyél inkább bébigyümölcsöt, amiben van. Vagy passzírozd le. De inkább majd eszik jövőre.
2014. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha már evett mennyi idő után jelentkezik egy esetleges allergiás reakció? És ha pl 2-3 hétig nem jelentkezik reakció, akkor onnantól már ehet, mert úgysem lesz már baja tőle?
2014. jún. 23. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ehet. A reakció kijöhet azonnal, vagy pár nap múlva és nem fogod tudni, hogy mitől, illetve olyan is lehet, hogy most tönkreteszed a szervezetét és pár év múlva lesz beteg. Még olyan is lehet, hogy nem allergiás lesz, hanem más baja. Csak egy példa, a korai tejfogyasztást összefüggésbe hozzák az 1-es típusú cukorbetegséggel. (Nekem pl. az összes ételallergiám sokkal később jött elő, mint az első fogyasztás. A legtöbb tinikoromban, de van, ami csak 35 évesen. Allergiás vagyok pl. az almára és az őszibarackra is, amit a legkorábban adnak a babáknak. 3 hónaposan kaptam már tejet és 28 évesen lettem 1-es típusú cukorbeteg.)
2014. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztosan nem adnék.

18 hónapos volt a lányom mikor adtam neki epret, rá 1-2 napra kipöttyösödött. Ez kétszer is előfordult, úgyhogy azóta idén nem kap már semmi ilyesmit, málnát, szedret sem. Majd jövőre.

2014. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még ne adnék neki nyersen ilyet. A magoktól fájhat a hasa, és megmosni se lehet rendesen,ezért lehet rajta egy csomó fertőzésveszélyes dolog. Nem hinném, hogy baja lesz tőle, ha már megkóstolta, de szerintem inkább várj még vele. Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, akkor vegyél neki olyan bébiételt amiben van. Abban nincsenek magok, és olyan magas hőfokon vannak hőkezelve, hogy a fertőzéstől sem kell félni.
2014. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem adnék.Lányom natúran most kapott nemrég,a sparos málnás-krémes levelesből egy falatot,ki is csapta a málna,és pedig már 20hós elmúlt.Tavaly passzíroztam neki és csak a levét kapta,de ez házi málna,nem bolti volt.
2014. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!