Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős babával kezdtél...

Mennyi idős babával kezdtél el együtt enni?

Figyelt kérdés
Most én etetem őt, és akkor eszem, ha ő végzett. Mikortól kezdjünk el együtt enni? Van erre valami jó taktikátok? Vagy már most is lehet? Egy kanál neki, egy nekem? Van ennek értelme 1 éves kor alatt? Vagy majd csak akkor, ha önállóan eszik?
2014. jún. 24. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Amióta azt eszi, amit mi, azóta együtt eszünk. Azaz próbálunk. Mert annyira arra figyelek, hogy az ő kis falatkáit csináljam/adjam, hogy én alig eszek.
2014. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi már együtt eszünk kb 1 hónapja, azaz 9hónapos kora óta. Adok neki egy kanállal, amig elmajszolja, addig én gyorsan bekapok egy falatot, és utána már készítem elő újra az ő kanalára az ő falatját. Ha gyorsan eszik, akkor viszont én csak utána eszem, mert inkább neki adom, mert ha sokáig kell várnia a falatra elkezd nyugtalankodni, és akkor már nem úgy eszik, akkor már menne mászkálni.
2014. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13 hónaposan még nekünk sem működik. Jó lenne pedig, de én is az ő falatkáival bíbelődök, szóval jómagam sem tud enni, csak utána. Akkor is csak úgy hajlandó engedni, ha apuka addig elvan vele. Már én is várom a nyugodt együtt evések időszakát.
2014. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsö lányomnál míg én etettem kb 1 éves koráig addig ö evett, majd ment aludni, és utánna én ettem.

Aztán kb 14 hósan teljesen egyedül evett már, akkor megkapta az ételt és én is ettem, közben segítettem neki.


A tesónál annyival másabb volt, hogy muszáj voltam anagynak is enni adni, így én is kapkodtam etetés alatt a falatokat.

2014. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagyobbal kb. 7-8 hónapos korától, a kicsivel születése óta, mert ebéd közben szoptattam, és mint kiderült, minden többgyerekes ismerősöm így csinálta. :) Terészetesen van értelme minél korábban együtt enni, már csak időtakarékossági okokból is. Nem hiszem, hogy külünösebb taktika kéne hozzá.
2014. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
húúú-nálunk is kaotikus az állapot,de próbálom úgy,h a két gyerek egyszerre egyen-én meg bekapkodok közben valamit.a kérdésre visszatérve-amikor már tud ülni,szerintem érdemes próbálni.ez főleg a vacsinál szokott összejönni,ott nincs kanalazás,csak a falatkák
2014. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudok hónapot mondani. de egy éves kora előtt. viszont nem mindent. levest,főzeléket nem eszi egyedül,mert minden csak elcsurogna. de kenyeret, husikat,krumplit, illetve olyan apróbb darabos ételeket (rizs),amivel nem csinál annyira kaotikus állapotokat egyedül eszi és akkor én is tudok enni. no meg gyakorolja a kanalazást. tegnap a grízes tésztát ette villáról. felszúrkáltam neki a tésztát,megkapta a villát,leette-lepergette és kérte a köv adagot. (elé azért nem tettem a tányérral,mert olyankor annyira élvezi,h. ő kanalaz,h. csak turkálja és semmit nem eszik,mind a földön landol.
2014. jún. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!