Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám féloldalasan kúszik. Ez...

Babám féloldalasan kúszik. Ez baj?

Figyelt kérdés
Kúszás közben a jobb lábát nem használja, csak húzza maga után.
2014. jún. 25. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Idegrendszeri éretlenségre utal. Ne ijedj meg. Mi vittük TSMT tornára és hamar rendbe jött. Viszont vigyétek, mert később gond lehet belőle.
2014. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vigyétek el ortopédiára, és konduktorhoz.

Vagy az idegrendszere, vagy pedig az izmai al van gond.

2014. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első körben én rákéredznék erre a védőnőnél, házi gyermekorvosnál.


Az sem mindegy, hogy mennyi idős a pici és mennyi ideje áll fenn ez a probléma.

nyilván, ha 1-2 napja kezdte ezt a mozgásformát, akkor még idő neki beletanulni, ilyenkor ugye érdemes várni pár napot, esetleg egy hetet is. Ha viszont azt figyelted meg, hogy pl. hetek óta így megy, akkor érdemes utánajárni.


A házi gyermekorvosod tud adni beutalót pl. gyermekorthopédiai szakrendelőbe és általában ugyanott, a területileg illetékes szakrendelőtökben van gyógytornász is- én ezekre a helyekre biztosan elmennék.


ha itt találnak a szakemberek eltérésre utaló jelet, akkor el fogják tudni mondani, hogy pontosan hová, milyen szakemberhez vidd (akár ideggyógyász, akár kondultor, akár fejlesztő stb.)


Mindezt természetesen intézheted privát úton is, ehhez pedig jó lenne tudni, hogy merre éltek, hátha itt valaki a közelben lakik és tud megbízható, lelkiismeretes szakembert ajánlani.


Minden jót.

2014. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már 1 hónapja kúszik, azóta így. Megnézettem a gyermekorvosunkkal, adott beutalót neurológiára, csak sajnos hosszú a várakozási idő, 3 hét múlva megyünk. Közben bejelentkeztem Dévényes gyógytornászhoz, oda mára kaptam időpontot.

Remélem nagy gondot nem találnak, és tornával gyógyítható lesz.

Izomtónuseloszlási zavarral született, koraszülöttként.

2014. jún. 25. 13:04
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi az a TSTM torna? Ki a konduktor?

Azért Dévényeshez jelentkeztünk be, mert a barátok Őt ajánlották. Akkor Ő nem jó a mi problémánkra?

2014. jún. 25. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam is hipotón izomzattal született, ő is így kúszott! Az orvosunk fejlődésneurológiára adott beutalót, ahol megvizsgálták, és gyógytornász foglalkozott vele, meg napi szinten többször otthon én.. Nekünk kifejezetten mondták, hogy nem a Dévény a megoldás, hanem az, hogy legalább a mászása majd szimmetrikus legyen. Vagyis a szabályos kéz-láb mozgásoktól megtörténjen az agyban az idegpályák megfelelő kapcsolódása. Gondolhatod, hogy vért izzadtunk mindketten, de gyönyörűen mászott, és már szépen is jár! Ha ez nem történt volna meg, akkor jó eséllyel a későbbiekben jobb-bal, koordinációs problémák, diszlexia, diszkalkúlia, stb alakulhat ki! Szerintem addig ne vidd máshová, amíg a neurológus mást nem mond! Nem tudom hol laksz, de mi a Gézengúz Alapítványhoz jártunk Budakalászra, sokat köszönhetünk nekik! Remélem segítettem!
2014. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Akkor tk. nagyon jó irányba indultál- a várakozási idő sajnos annyi amennyi, de az jó, hogy észrevetted az eltérést és teszel is érte, utánajársz.


Kérdéseidre a választ inkább belinkelem, saját szavakkal nem menne ilyen jól :)


[link]


A konduktor pedig:

[link]


:)

Egyébként lehet ilyen jellegű részképzése, ismerete egy szakrendelőben dolgozó gyógytornásznak is, úgyhogy ha oda is sikerül elmenni, ott is lehet, hogy tudnak adni feladatsort, speciális gyakorlatokat tényleg bemutatni stb.



Minden jót.

2014. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt az a lényeg, hogy valahová elvigyétek, s aki megmutatja hogy kell tornázni, s azt otthon gyakoroljátok napi szinten többször.

A konduktor egy gyógytornász, aki megnézi mi a baj, s feladatokat ad otthonra, gyakorlatokat mutat, s vissza vissza rendel ellenőrzésre.

Én 5 hónaposan vittem el, mert nem fordúlt meg. Sokat gyakoroltattam, s 10 hónaposan már egyedül járt!

2014. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Alsó végtagi hypotóniája van.

Tejesen átmozgatta, átnézte a gyógytornász, még azt is megnézte, hogy szimmetrikus-e az arca, egy síkban vannak-e a fülecskéi ... Minden más rendben, csak a lábaival van a gond. Ahhoz képest hogy korababa volt és nagyon sok mindenen átment már, a tornász szerint nagyon szép állapotban van, nagyon ügyes.

Kaptunk itthonra gyakorlatokat és jövő héten elkezdjük a tornát is. Neurológushoz 3 hét múlva megyünk, kell kérnem csípő uh-ra beutalót.

Remélem gyorsan rendbe jön!

2014. jún. 26. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!