Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha a fiamnál kimarad...

Nagy baj, ha a fiamnál kimaradt a mászás? Kúszik már 2 és fél hónapja, és 3 hete fel is állt. (10 hónapos)

Figyelt kérdés
Szokott néha négykézláb állni, kutyázik is már 1,5 hónapja, de csak kúszva közlekedik. Most már föl tud állni,és ha ülni akar, előtte fölhúzza magát, majd leül. Azt olvastam, nem szerencsés, ha kimarad a mászás, de akkor próbáljam meg tanítani mászni? Egyébként állandóan állva lenne, ha tehetné.
2014. jún. 10. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha kimarad, de vannak gyerekeknél, akiknél kimarad és előbb tanulnak meg menni, mint mászni.

De mivel a fiad még csak feláll, de még nem megy, ezért ha már négykézlábra áll és kutyázik is, akkor valószínűleg mászni is fog és lehet előbb fog mászni, mint járni, csak nem lesz sok különbség a kettő között. A fiam 10 hónaposan tanult meg mászni, 1 hónap múlva pedig már stabilan járt.:) Szóval még mászhat. De én is ismerek olyan kislányt, aki előbb tanult meg járni és csak utána mászott. Baja nincs ettől függetlenül.

2014. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem jó ha kimarad, de azért pár dolog:


1. A járás még a felállástól messze van, szóval addig bőven van ideje.


2. Ha elkezdett járni, még mászhat utána is, vagy ha nem, akkor elmentek tornára és ott "mászatják", vagy veszel neki mászóhengert (ezt mondjuk most is megteheted.)


3. Kúszni hogy kúszik? Egyszerre rakja a két kezét vagy felváltva? Mert ha szépen felváltva, úgy mintha négykézlábazna, az tudtommal ugyanolyan jó, mintha mászna.


+1. Egyébként meg ha tényleg kimarad, akkor se biztos, hogy gond lesz... de persze inkább ne maradjon ki.



Egyébként az én babám is jóval hamarabb állt fel, mint mászott. SŐt már bútorok mentén lépkedett, mikor végre elkezdett mászni. Nálunk szerintem az volt a "gond", hogy laminált padlónk van és tök jól csúszik, tehát pofon egyszerű volt rajta kúszni, teljesen felesleges volt négykézláb másznia, mikor csúszva is lehet gyorsan menni. :) Ha nálatok is ilyesmi a helyzet, akkor simán lehet, hogy egy szőnyeg vagy szivacs segít (nekünk ágyon mászott először).

2014. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kimarad valamelyik mozgasforma akkor az kesobb okozHAT tanulasi problemakat.
2014. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én lányom is hamarabb állt fel, mint elkezdett mászni, de a mászás sem maradt ki, rá pár napra ügyesen csinálta azt is.

szerintem ne aggódj, még simán elkezdhet mászni.

2014. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, megoldódott a gondunk :) Amikor kúszott, a csípőjénél fölemeltem és így ösztönöztem a mászásra. 2 nap után már magától csinálta szerencsére :) Bár amikor siet valami fontos dologhoz, még kúszik, de egyre ritkább már. :)
2014. jún. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!