Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3000gr és 50 cm-el...

Kislányom 3000gr és 50 cm-el született. Most 10 hónapos és 66 cm. Nem kevés?

Figyelt kérdés
A férjem 175cm én 162 cm vagyok. Tulajdonképp a családban nagyon sok az alacsony. Minden hónapban 1-1,5 cm nőt, de az utolsó hónapban nem nőt semmit. A védőnő kivizsgálásra akarja küldeni, mert szerinte ez nagyon kevés. Volt valakinek a kicsije így? Milyen vizsgálat lesz? A védőnő nem mond semmit. A súlya 7900 gramm. Ülni szépen tud már kb 1 hónapja, de nem mászik és 1-2x állt még csak fel. Nem mászik igaz sokat van bébikomba. Kalkulátort is néztem 5 cm-el kisebb, mint ott van. Az-az átlagot mutatja?

2014. jún. 26. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nekem a védőnő azt mondta havi 600 gramm hízás a jó

a tied ezen felül van


a hosszról nem beszéltünk

2014. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

az, hogy mikor mászik, ül, stb az a fizikumi fejlettségétől függ, pl mindenki akkor jár, ha már erősek hozzá a lábai

egyiket sem szabad sürgetni, és minden baba egyénileg fejlődik, nem jelent rosszat ha valaki később, valaki hamarabb kezdi

2014. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
*a havi 60 dkg hízást pár hónaposra mondta, 10 hónaposnál lehet változik
2014. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A cm-el van a gond, szerinte fizikálisan nem megfelelően fejlődik. A sógornőm kislánya fél évesen sokkal ügyesebb, mint az enyém és cm-re is több pedig 47 cm-el született, fél évesen 68 cm és ők se magasabbak. Ott a kicsi már szépen ül és nagyon gyorsan tud kúszni. El vagyok keseredve:(
2014. jún. 26. 09:58
 5/18 anonim ***** válasza:
valoban a magassága egy 5-6 honapos babának felel meg.
2014. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Elég kicsi,de ti se vagytok nagyok.Mi 171 és 181centik vagyunk,lányunk 10hósan 78-80centi lehetett kb.Ő meg nagyon magas.És nem miattunk ekkora,hanem mert az én apám majdnem két méter.Barátnőméknél úgy van,hogy ők 174 és 176centik,a kicsi 15hósan 76centi.De ő a normális magas,az enyém túl nagy.Tied súlyban se nagy,de mondjuk az ideális egyébként.Enyém 10hósan 9,5kiló volt és 3400 grammal született.
2014. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem siránkozni kell, hanem foglalkozni a gyerekkel!

Ha bébikompban van, nem fejlődik semmit, ne csodálkozz ha nem csinál semmit!

Le kell tenni a földre, 1 méterre elé ülsz, játékot mutogatod neki, s ösztönzöd hogy kússzon érte. A kúszásból lesz a mászás!

Fel tud ülni egyedül? Agy csak te ülteted s úgy marad?!

Tedd el a bénikompot, s egész nap legyen a baba a földön hason. Állíthatod négykézlábra, mutasd meg neki hogy kéne mászni...

Foglalkozni kell a gyerekkel!

2014. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A magassága valóban egy fél éves babáé, de a súlya teljesen jó hozzá. Azt írtad, hogy eddig nőtt, csak most nem. Szerintem ez teljesen normális. Nem minden baba produkál egyenes arányú fejlődést. Valószínűleg azért nem nőtt, mert most "mással van elfoglalva a szervezete", más téren fejlődik. Lehet, hogy 2 hónap múlva nő 5 centit. Az ő magasságát, a ti testmagasságotok is befolyásolja, ezt a védőnődnek is be kéne látnia. Szerintem feleslegesen rémisztget, de a saját megnyugtatásod végett is elmehettek a vizsgálatra, ahol valószínűleg ki fog derülni, hogy semmi baja a kislányodnak.
2014. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem tartozott a kérdéshez, de a 7. válaszolónak igaza van: a bébikompot nem kéne használni. 8. voltam.
2014. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Tedd le a földre szerencsétlent. Nemmajom az a gyerek, hogy a "ketrecben" legyen állandóan. Utána meg sírsz hogy nem csinál semmit. Csodálkozol??!! Téged kéne belerakni egész napra. Mi olyan fontos dolgod van, ami miatt sokat van a bébikompban, és neked nincs időd vele foglalkozni?
2014. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!