Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem nem szeret a lányom?

Úgy érzem nem szeret a lányom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lassan 1 éves kislányom, akit imádok, odáig vagyok érte, de fordítva nem érzem ezt a szeretetet. Nem szeret velem játszani, állandóan kimászik az ölelésemből, ha meg akarom puszilni, akkor eltolja az arcomat...nagyon rosszul esik. Az édesapjával nem így viselkedik, vele imád játszani, kacag ha ölelgeti, és nem értem hozzám miért nem így viszonyul.

Rengeteget próbálok foglalkozni vele (már ha hagyja), sosem bántottam, nem kiabálok vele, jó anyának érzem magam, ám amikor a fenti kudarcok érnek, mindig elbizonytalanodom...

Gondoltam arra is, hogy lehet, hogy egyszerűen csak "un" engem, reggeltől-estig kettesben vagyunk, az apukája csak este ér haza, valamint hétvégén tud együtt lenni a családdal, lehet őt ezért értékeli jobban.

Másnak voltak vagy vannak hasonló tapasztalatai? Eléggé el vagyok keseredve.


2014. jún. 26. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Az utolso bekezdesedben meg is valaszoltad a kerdesedet:-)

Ne izgulj ez majd valtozni fog, tenyleg kicsit un teged, apat ritkabban latja ezert jobban orul. De alakul majd! Ez egy ilyen idoszak, tul kell lenni rajta.

2014. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neki te természetes vagy, mert ott vagy állandóan, apa meg a világ, mert őt nem látja sokat!

Ennyi.

Ez nem jelenti, hogy nem szeret, ne viccelj!


Lányom amúgy babaként "le se tojt", 2 évesen apás lett, szóval úgy teltek az első évek, mintha én olyan furcsa szereplő lettem volna. Most pedig 4 éves és imád. Minden áldott nap ölelget, puszilgat, és elmondja mennyire szeret!


Tehát mást nem tehetsz, minthogy szereted, és majd idővel meglátod kamatozó befektetés ez. :)


Nyugi, nincs itt semmi baj! Lesz ez jobb!

2014. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindamellett amit a többiek leírtak ez egyfajta életkori sajátosság is. Kicsit kezd önállósodni, már szeretne egyedül próbálkozni. Hagyni kell neki szabadságot. Ilyenkor már nem olyan bújósak, és ez a dackorszak végéig így is marad. Az 1 éves kislányom pont ilyen, pedig eddig "matrica" volt. A két és fél évesemhez hozzá sem lehet érni, ha olyan kedve van. A négy éves pedig egy tündér, kedves, figyelmes, nagyon kell szeretgetni, hozzáteszem egy éve még ő is az "engedj el" korszakban volt.

Persze az apjukkal máshogy viselkednek, mert őt ritkábban látják, szegény sokat dolgozik. Fanatikusan, látványosan imádják mindhárman.

Fel a fejjel, ez természetes jelenség.

2014. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Igazából a lányom régebben sem volt az a nagyon anyás kisbaba, de azért lehetett ölelgetni, puszilgatni, sokszor aludt el az ölemben vagy mellettem. Mostmár ez sem megy, egyszerűen nem lehet odabújni hozzá, csak egyedül szeret aludni.


Remélem tényleg eljön majd az az időszak, amikor hagyni fogja, hogy szeretgessem, vagy netalántán ki is mutatja a szeretetét ( :)) ), de egyelőre ennek nyomát se látom, én jelenleg csak egy kellék vagyok az életében, aki eteti meg pelenkázza. Legalábbis így érzem magam...

mindenesetre megnyugtat, hogy ez nem egyedi jelenség.

2014. jún. 26. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! Dehogynem szeret! Nálunk ugyanez volt! Még most is néha ha épp rájön hogy ne ölelgessem vagy puszilgassam :) most lesz 17 hónapos, és most jutottunk el addig, hogy ha akar odajön, az ölembe ül, felveteti magát, sőt már 2 hete puszit is kapok :D Eddig én is azt hittem nem is szeret, mert tolt el, nem érdekeltem. De az igaz, hogy ő is akkor volt a felfedezős időszakban, újdonság volt hogy megtanult járni, hát kinek kell az ölelgetés ha végre szabadon gyalogolhat :D
2014. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, az én lányom is egyedül szeret aludni, sosem kellett altatni, úgy nem alszik el, ,,zavarom". Leteszem és ő egyedül szeret aludni a kiságyában. Kicsit nekem is hiányzik hogy nem alszunk sosem összebújva
2014. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kislányod biztosan szeret,ne aggódj emiatt:) Az apukáját ritkábban látja,másképp játszik vele,ezért ő újdonság.Annak meg örülj,hogy egyedül szeret elaludni,megkönnyíti a dolgodat.Kicsiként én sem voltam ölelkezős,puszilkodós,ennek ellenére nagyon szerettem a szüleimet.Az én kislányom viszont matrica,és néha nagyon nagyon jó lenne,ha nem lenne ennyire ragaszkodó,de elfogadom,ő érzelmileg intenzívebb,mint én,vagy más kisgyerek.

Szóval ne aggódj,jó anya vagy,ő meg egy önálló kislány aki majd másképp mutatja ki a szeretét,ne éld meg kudarcként!Egyébként meg simán fordulhat a kocka,és egyik napról a másikra te leszel a kedvenc,olyan sokat változnak.

2014. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedves Kérdező! talán még olvasod... mi van Veletek azóta?
2016. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm kérdésed :)

Őszintén szólva nagyon meglepődtem ezen a korábbi kérdésemen, úgy látom nagyon a szívemre vettem ezt az időszakot.

3 éves múlt a kislányom, és egy kis szeretetgombolyag az utóbbi hónapokban. Szinte minden nap elmondja, hogy szeret és hogy büszke rám (ez utóbbiról nem feltétlenül vagyok biztos abban, hogy tudja is, mit jelent, mindenesetre édes, amikor ezt mondja). Sokat ölelget, puszilgat.

Annyi viszont megmaradt, hogy mindezek csak akkor jönnek elő, ha neki van kedve hozzá, néha még mindig előfordul, hogy magamhoz venném, de mászik ki az ölemből. Tudom és érzem, hogy nagyon szeret, de csak akkor érzelgősködik, ha éppen olyanja van.

Ő ilyen típus, már elfogadtam :)

2016. szept. 26. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!