Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam a babának, hogy...

Hogy tanítsam a babának, hogy tőlem nyugodjon meg? Nem pedig ha enni kap, vagy hasonlók.

Figyelt kérdés

a hangom, ölelésem, puszi, simogatás, semmi soha semmit nem ér.

kivéve gyerekorvos után, akkor a karomban alábbhagy a sírása. és ennyi.


hogyan tanítsam a szeretetre?hogy nem csak tej van meg pelenka, hanem plusz egy ilyen jó dolog.


2014. jún. 26. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Ha kicsike még akkor meg fogja szokni.

Ha nagyobb lehet azért csinálja mert tudja hogy kap vmit. Ölelgesd simizd tovább meg fog nyugodni attól is.

2014. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
8 hetes
2014. jún. 26. 21:32
 3/20 A kérdező kommentje:

hát az már biztos szeretet nem velünk születik, tanulni kell.

az életösztön csak az evésösztönt tartalmazza.

2014. jún. 26. 21:33
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka hogy jön ide? Az is megnyugtatja a babàdat? Kedves kérdező nem te írtad ki az altatàsos kérdést is? Szerintem agyon stresszeled màr magad. Nem vagytok egy hullámhosszon a babáddal,próbàlj rá hangolódni,hidd el érzi a szeretetedet,màr a pocakodban érezte,ne komplikàld túl csak hallgass az ösztöneidre.
2014. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

ha kicserélem, van, hogy megnyugszik, igen a pelenkától


altatással is vannak gondjaim, lehet én írtam, nem tudom melyikre gondolsz, de nem is számít, mert tényleg kivagyok már a reménytelenségben.

2014. jún. 26. 21:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ilyen picik, addig még csak a kaja meg a pelus elég:) Szeretni is példamutatással meg tudod tanítani, csak szeresd és ő is fog téged.

Amúgy gondolj bele, pl. ha fáj a hasad, hasmenésed van, esetleg csikar, akkor neked elég lenne ha anyukád megölelgetne? Bár jól esne, de te se lennél jobban. A baba is így van hasfájás esetén.

Az ilyen pici baba még nem hisztiből sír, tényleg zavarja valami ami ha elmúlik akkor már nem ad sírásra okot és abbahagyja, pl.: pisis pelus.

De olyan fájdalma is lehet, amikor úgyse tudsz ellene mit tenni,vagy rá se tudsz jönni, pl. front van és fáj tőle a feje. Vagy begörcsölt a lába.

Vagy sok ember szerint a csecsemőknek is fájhat néha a csontjuk a növekedéstől mint a kamaszoknak (én is emlékszek rá h egy időben nagyon éreztem tiniként). Ez ellen te nem tudsz mit tenni, a baba meg ugye jelzi sírással, hogy valami nem kellemes.

2014. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 hetes a babám. Ezt nem tudod megtanítani, majd kialakul. Majd ahogy okosodik rájön, hogyha baj van milyen jó anyához bújni. Pont az orvos volt rá a példa, hogy meg tudtad nyugtatni, mert szerintem az egy olyan stresszhelyzet volt, amikor tudta, hogy te vagy a biztonság. Ha már most ezen görcsölsz akkor mit fogsz csinálni amikor kamasz lesz és rád vágja az ajtót nagy feleselés közepette? Ölelgesd, puszilgasd sokat és beszélgess vele, ne pedig ezen izgulj. Pár hónap, jön a szeparációs szorongás és akkor majd például le se akar szakadni rólad.
2014. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 6-os nem csak a kaja meg a pelus a fontos hanem az anyai ölelés és a szeretés.

Kérdező érzi rajtad hogy feszült vagy feszengsz valamiért. Nálunk is ez volt. Csak apánál nyugodott meg. Majd mikor teljes mértékben ráhangolódtam a dolgokra és mindent úgy tudtam csinálni ahogy kell megnyugodtam és utána nálam is megnyugodott a kislányom.

Még ha te nem is érzed attól még lehet belsö feszültséged és ezt a baba érzi.

2014. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

a belső feszültség igen.

az egészsége, légzésfigyelője, majd a tejről átállás hogyanja, szocializálása, most eljövő millió kötelező és nem kötelező oltásai (amik szerintem még koraiak, majd annak is utána kell járnom és max "ellógom" a gyerekorvost)meg stb az én egészségemről nem is beszélve - szülés utáni kontrollra még nem jutottam el


a suliban is középátlagos voltam, anyának sem lehetek jobb

2014. jún. 26. 22:21
 10/20 anonim ***** válasza:
Szülés előtt is szorongtál?
2014. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!