Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lesz férges-giliszás...

Mitől lesz férges-giliszás egy baba, mik a tünetei?

Figyelt kérdés
6 hós tápszeres és gyümis. ma vmi hosszú vékony izéket láttam a szélketében, de nem mozgott. barackot evett lehettek a rostjai is?
2008. aug. 1. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

többféle bélféreg van és mivel rengeteg petét rakhat a bélrendszerben, ajánlatos azonnal orvosi segítséget kérni, mert a baba elől eleszik a tápanyagot, ráadásul a végbélnyilásnál kellemetlen érzést okoz neki.

Ha nem élő férgeket láttál, akkor valószínű a baba maga tud ellene védekezni, de ez az immunitás megszünhet hamar, ezért féreghajtóra van szükség.

Ezt okozhatja ha a baba valamit megrágcsál, szájábavesz, ami nem volt épp tiszta, ezeket a kórokozókat pedig nem lehet szemmel látni ilyen állapotukba...tehát nem véletlen a cumisüvegsterilizálás sem..

Szóval nem a szülő hibája, de mindenképp mutasd orvosnak.

2008. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még az előző hozzászóláshoz hozzátennék, hogy ha vékony hosszú az valószinűleg cérnagiliszta..ha tényleg féreg. Egyszeűen tablettával kikezelik. Elképzelhető, hogy a te és a férjed is fogtok kapni, hogy szedjétek be mégha nincs is tünetetek.Mert egyébként szépen oda-vissza lehet egymást fertőzni. Úgyhogy ha a baba székletéhez hozzáérsz akkor utána nagyon alaposan moss és fertőtleníts kezet, még jobban mint eddig.

Nagyon sok gyerek kapja el a férgességet élete során, ha kikezelik nincs vele gond, ne aggódj!

2008. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, valamelyik nap en is ezt a kerdest tettem fel es azt mondtak cernagiliszta.De szerintem nem az volt, mert nem mozgott,es nem feher volt. Mi is epp akkor tajt barackot es banant ettunk. Mivel orvoshoz nem rohantam mert amugy jokedvu nem betegnek tunt a babam, ezert 2 napig mast addtam neki.A szeklete ekkor rendben volt. Ma visszatertunk ujra a barackra es bananra es ujbol olyan cernaizeknek tuno valami volt a szekleteben.Szoval szerintem az a rostja a gyuminek. En nem forditok ra nagy jelentoseget mostmar.Bizti nem giliszta es plane nem fereg.

Remelem megnyugtattalak egy kicsit.:)

2008. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok. a cérnagiliszta az valóban teljesen fehér...úgyhogy ha szerencséd van tényleg csak a barack rostja. És általában az észleléskor mozognak is, a gyógyszer adása után szoktak benne mozdulatlanok lenni már, amik kipurcantak a gyogyitól. A cérnagiliszta is a férgek közé tartozik egyébként, csak a köznapi neve a cérnagiliszta. Ezt nem kioktatásnak szántam, csak mellékesen jegyzem meg, nem akarom vele megbántani az előttem szólót.
2008. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
méretre mekkorák cm-ben? volt ami 6-7 cm is volt.
2008. aug. 1. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát centiben elég rossz vagyok...de szerintem az túl hosszú, és ráadásul ezek nagyjából egyformák...és úgy szoktak kinézni, hogy félig kilógnak a kakiból, félig benne vannak. És fehérek!! Próbáld ki azt amit a másik hozzászóló mond, hogy ne adj neki barackot és utána nézd a végeredményt. Ha nincs benne semmi akkor nem giliszta volt. Magátóla giliszta nem fog kipusztulni, annak minden kakijában ott kell elvileg lennie.

De nekem gyanús, hogy mozdulatlan volt...szerintem tényleg csak rost. De ha viszel mintát a dokinak egy kis üvegcsében ő el tudja dönteni rögtön mi. Ha meg nincs benne éppen akkor küldenek mintát Ántsz-hez, ott nézik esetleg van-e benne pete. Egyébként a cérnagilisztaság tényleg viszket, főleg éjszaka, hajnal, mert a giliszták kimásznak a végbél környékére. Nekem volt gyerekkoromban és a falat tudtam volna kaparni annyira viszketett.

Szerintem csak akkor fogsz megnyugodni, ha elmész dokihoz. És ha beigazolódik a gyanúd ne feledd akkor sem jött el a világ vége!:-)))

Szurkolok, hogy csak barack legyen!

2008. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!