Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kap mostanában sok baba...

Miért kap mostanában sok baba különleges, nem megszokott nevet?

Figyelt kérdés
Néha olyan "érdekes" névválasztásokkal találkozom, komolyan mondom, nem értem, miért törekednek a szülők arra, hogy minél különlegesebb legyen a kicsi neve...tudom, semmi közöm hozzá, természetesen nem is ítélkezem senki döntése felett, de amikor közlik a kislány/kisfiú nevét, igyekszem nem elképedt arcot vágni. :/
2014. jún. 28. 19:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kisfiam Gergő, kislányom pedig Éva.
2014. jún. 28. 20:58
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Én meg azt nem értem miért gondolják sokan, hogy megszokott nevet KELL adni egy babának. Olyan nagy a választék, miért baj, hogy van, aki ki is használja? Mindenki olyan nevet ad, ami neki tetszik. Mi pl. olyat választottunk, amilyen névvel senkit nem ismerünk, tetszik nekünk, illik a vezetéknévhez, nincs benne ékezet és magyar és angol nyelvterületen is megállja a helyét. Mivel az emberek 99%-a még nem találkozott vele kapunk érte hideget-meleget. De biztos vagyok benne, hogy ha megszokott neve lenne (ki is dönti el, hogy mi a megszokott?), akkor meg azért húznák a szájukat.

Szeretjük a lányunk különleges nevét, és nem ítélünk el senkit sem a gyakori sem a ritka nevük miatt.

2014. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, én sem ítélkezem...de tényleg manapság rengeteg olyan nevet adnak a szülők a babáiknak, amiket még előtte egyáltalán nem hallottam. Ez azért régebben nem volt jellemző. Példát nem szeretnék írni, mert hangsúlyozom, nem akarok senkit sem megbántani. A kérdést sem ezért írtam ki....csak pl furcsa voltam, nemrég szültem a kislányomat, és amikor megkérdezték, hogy mi legyen a neve, én pedig mondtam, hogy Éva, akkor teljesen meglepődtek...mondták ők is, hogy manapság mindenki olyan idegen, alig ismert neveket választ, hogy már az a ritka, ha ilyen "snassz" neveket kérnek a szülők, amiket mi is...
2014. jún. 28. 22:16
 14/18 anonim ***** válasza:

A mi lányaink azért kaptak különleges nevet, mert nekünk azok tetszettek. Nem gondolom, hogy ettől Ők különlegesek lesznek, és nem érdekel mások véleménye a névválasztásunkról.

Én sem szólok be annak, aki tucatnevet ad, annak sem, aki külföldről átvettet.

Milyen egysíkú, unalmas is lenne, ha minden kislány és kisfiú ugyanazt a nevet viselné.

2014. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Változik a divat. Szabó Magda "Mondják meg Zsófikának" c. regényében van egy öregember, aki nem érti, hogy lehet egy lánynak ilyen abnormális neve, hogy Dóra. (kb. 50-es évekbeli)
2014. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na igen nekem is eszembe jutott a Mondjak meg Zsofikanak... Ugyanigy ezekben az idokben flancos felvagos nevnek tartottak a Nikolettat, vagy szornyulkodtak, hogy lehetnek olyan elvetemult szulok, hogy a lanyukat Boglarkanak nevezik. Baratnom anyukaja Judit es ahol o felnott, abbana faluban nem hivtak igy mast es ot folyton csufoltak. Ma mar ezek a nevek teljesen atlagosak, rengeteg van beloluk. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha valakinek egy kulonleges nev tetszik. A Fahej vagy Malna vagy Eperke sem rosszabb semmivel, mint a Virag, Hajnalka, Barna stb.
2014. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Napokban találtam erre rá, ha elolvassátok, azért régen is voltak nem hétköznapi nevek. Régen nem volt net, TV sem úgy mint most, azért közel sem voltak ilyen tájékozottak az emberek, azért mert valamit nem hallunk, azért még van. [link]
2014. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gabi86 ***** válasza:
Én elolvasom az újságba a névnaposokat és bizony néha nem tudom eldönteni hogy lány vagy fiú név e.én biztos nem adnék ilyen ''fura,, nevet a gyerekemnek,már csak azért sem mert a gyerenek ezzel a névvel kell élnie.(ha csak neg nem változtatja)de nem vagynk egyformák
2014. jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!