Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés előtt ilyennek gondoltá...

Szülés előtt ilyennek gondoltátok az anyaságot?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mit hittetek másképpen, mi nehezebb mint gondoltátok?
2010. jan. 5. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én abban csalódtam,hogy azt hittem,csak belerakom a babát a babakocsiba,és megyünk,és ő ezt maximálisan élvezi.Hát elég sokat nyűglődik benne.de amúgy minden jó,és imádom.

4 hós kislány anyukája

2010. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt gondoltam hogy nem lesz könnyű, de hogy ilyen nehéz lesz azt álmaimban sem gondoltam. 2 hónapos koráig minden este 11-ig fenn voltunk. Üvöltött a hasfájástól és bármit adtam neki semmi nem segített. Aztán az éjszakai felkelések is már próbára tették a türelmemet. Volt hogy 5-8-szor is ébredt. Hát szégyen ide vagy oda, de volt hogy már kiabáltam vele, utána meg szégyelltem magam. 6 hónapos koráig szinte csak a kezemben maradt meg, semmit nem tudtam csinálni tőle. Aztán egyszercsak jobb lett. Már elvolt a játszószőnyegen meg a járókában. Persze nem órákat, de annyit hogy el tudjam a házimunkát végezni. Mostmár 10 hónapos, mászik, feláll, lassacskán elindul. Még most sem alszik egész éjszaka, felkel még kétszer, de már az is haladás. Már nem cicizik, mindent megeszik amit elé rakok, kivéve a paradicsomos kajákat. Imádom és soha nem gondoltam olyanra hogy megbántam. Néha hiányzik a régi életem de nem cserélném el semmire. Szóval nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz.
2010. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az elsőhöz annyiban, hogy a séta nálunk is katasztrófa néha. A babám nem szereti a babakocsiját :( Egyébként azt gondoltam, hogy néha aludni fog napközben, ezzel szemben a születése után aludt 2-3 órát naponta, most 4 hónaposan napi 1 órát alszik 3 részletben, úgyhogy a lakás sokszor szalad, semmire nem marad időm.
2010. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem így gondoltam én sem.Az,hogy magamra nincs időm,a lakás romokban,az egy dolog.De hogy nem tudok neki segíteni,este 11ig üvölt a hasfájástól,ez nagyon nehéz.Néha nehezen viselem,és ilyenkor lelkiismeret furdalásom van.
2010. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
én meg azt hittem, hogy nehezebb lesz :) most 9 hónapos a babám, egy angyal. eszik, alszik, vigyorog, mutatványozik. kicsit akaratos, de ennyi belefér :)
2010. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Furi, de én is azt hittem, h nehezebb lesz. Kisfiam egy tündér, mosolygós, okos, este leteszem és egy nyikk nélkül elalszik. Persze voltak nekünk is nehezebb napjaink, de azt gondoltam, h gázosabb lesz.
2010. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sehol senki nem készített fel rá:

-3 hónapos koráig reggeltől estig üvölt a hasfájástól, amire semmi nem jó és még éjjel is ébren vagyunk. Sosem gondoltam, hogy túléljük, volt kórház is.

-7 hónapos koráig (mai napig) úgy kell belekönyörögni a kaját, néha már mindketten sírunk a szenvedéstől

-fogzástól nyügös, fáradt, és kibírhatatlan lesz, emiatt nem alszik ami miatt még inkább sír és persze megint csak nem eszik

-fél óra minden nap legalább 6 alkalommal a pelusozás, öltöztetés, mert elfordul, elmászik, megfeszíti magát, és ordít (nyári baba, utálja a sok ruhát)

-annyira rugdal, hogy már fáj, kék-zöld vagyok, torkon rúg, kikaparja a szemem, és még ki is tépi a fél hajam hiába van összekötve


Néha totál kikészít, de aztán van képe fülig érő szájjal vigyorogni, amiért persze legalábbis arra a napra mindent megbocsátok.

2010. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magát az anyaságot hasonlónak gondoltam. Szerencsére nagyon jó a fiam, átalussza az éjszakákat, jól szopizott, most jól eszik, gyorsan tanul, ügyesen totyog, többnyire szófogadó, nagyon okos kisfiú (már 17 hónapos).

Az egyetlen dolog, amire nem számítottam előre az az, hogy amint megszületik a kisfiam, folyamatosan másokkal fogják anyuka-apuka társak, rokonok, ismerősök hasonlítgatni. Kinek nagyobb a babája, kinek fordult át/mászott/indult el először, stb. Na, erre nem számítottam és nagyon zavar. Mintha valami versenyen lennénk. Így vannak, akiket mostanság elkerülünk, mert más témájuk sincs, és vannak szerencsére normálisabb, új anyuka-barátnők is.

2010. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül. Azok közé tartozom akik könnyebnek gondolták. Nálam főleg az altatás okoz problémát. Sokszor már sírok a kimerültségtől és a tehetetlenségtől.

Az én fiam nem egy mintababa. Akaratos, rettenetesen eleven, izgága, hisztis, pedig még csak 6 hónapos.

Bár lehet, hogy nagyobb korában hasznosak lesznek ezek a tulajdonságok (a hisztin kívül).

Imádom, de néha nagyon tehetetlennek érzem magam mellette.

Sokszor megfordult a fejembe, hogy velem van a baj :-(

2010. jan. 6. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!