Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom élvezni...

Miért nem tudom élvezni egyáltalán az anyaságot?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy a gyerekem tervezett volt, nagyon vártuk, és a mai napig rajongok érte, mégsem érzem magam boldognak. Egész álló nap azt lesem, mindent megadok-e neki, ma mégis az borított ki és sírok miatta egész nap, hogy egy hete alig akar meginni valami plusz folyadékot a fiam. Ma még csak 20! ml-t ivott és nem hajlandó inni. Máskor amiatt idegesítem magam, hogy nem akar darabosat enni, pedig már hozzászokott. A WC-re nem tudok elmenni tőle, mert üvölt utánam, én meg szülés óta csak egy nyomorult árnyéknak érzem magam, akitől összetörik a tükör, ha belenézek. Szóval valahogy nem tudom kialakítani magamban a harmóniát. Átlag heti egyszer mindig kiborulok és sírok, hogy éhen hal a fiam, hogy kiszárad, hogy hisztizik, mindig van minden. Mégis mit csináljak? Más is érez ilyet? Vagy én vagyok ilyen korcs? A fodrászhoz se tudok eljutni, magamra semmi időm, állandóan csak ez a nyomorult házimunka. Elegem van a monotonitásból.
2011. márc. 28. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Heló :) Budapesten laksz? Mintha én írtam volna ki ;)
2011. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, budapesti vagyok. És most írtam ki magamból, mert kibuktam, de nagyon...
2011. márc. 28. 14:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős van segítséged férj, nagyszülő???
2011. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

a gyermek annyit eszik és iszik amire szüksége van. Ha nem beteg nem lesz baja.

De sajnos nem tudom mi az amiről írsz, mert én nem voltam igy...

már 8 éves a fiam, de mindig kipihent és kiegyensúlyozott voltam

2011. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kicsi 9 hónapos, apja dolgozik, már azzal is cukkol, hogy a fürdetést se akarja csinálni, merthogy fáradt, édesanyám meg messze van tőlünk. Barátok meg sose jönnek, dolgoznak.
2011. márc. 28. 15:01
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
AMi segíthet: társaság, barátok, nem begubózódni otthon.
2011. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Én az első 6 hétig így voltam. Ráadásul decemberi a lányom, és pont a szürke, hideg hónapokra esett.... grrr.. visszagondolni is rossz rá. Aztán egyre jobb lett. :)) Most már minden percét tudom élvezni, még a hisztit is. 2,5 éves.
2011. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én bajom is az, hogy mindig minden miatt aggódom. Pedig eddig úgy fejlődött, ahogy kell, semmivel sem vagyunk még elmaradva, mégis állandóan aggódok. Mintha nem hinném el, hogy nekem is lehet szép, egészséges gyerekem, nemcsak másnak.

Szerintem egyszerűen többet kell kikapcsolódni, nálam az eddig segített.

2011. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Relax:)

egy éve kb én is ilyen voltam:)

Most 2törpével sokkal jobb. Egy: kiveszek 30percet a napomból, amíg apa itthon szenved, és nőt csinálok magamból.

kettő: kifelé minél többet, minél kevesebbet bent a gyerekek kénye.kedvének kitéve.(a 4fal közt hisztisebbek)

három: alszanak, elvannak magukban, én is pihenek. a házimunkát kettesben-hármasban jobb csinálni, és a kicsik is élvezik, pláne, ha már bevonhatóak.

négy: eszik-nem eszik, Ő dolga. ha éhes kér, ha nem éhes csak idegbajt kapsz.

2011. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tanuld meg nem túl reagálni a dolgokat! A pici úgyis fogja követelni, amire szüksége van. Nem kell semmit siettetni (darabos ételt pl.), próbálkozz több féle folyadékkal nála, hátha nem szereti, amit adsz neki.

A hisztivel nem tudsz mit csinálni, tereld el a figyelmét olyankor. Egy darabig beválik, majd ha idősebb lesz, jöhet a bünti.

És ami nagyon fontos! Szánj időt magadra! Én is csak a picinek éltem egy teljes évig, akkor azt mondtam, elég, nem áshatom el magam azért mert anya vagyok!! Azóta mindig csinálok magamnak programot, akár csak 1 fodrász, 1 kozmetikus, ruha vásárlás, kávézó, ilyesmi. Nekem egyetlen anyósom van, aki tud segíteni, de valahogy mindig megoldjuk. Ill. a férjem is társ ebben szerencsére, sőt ha látja, hogy kezdek befordulni, már zavar is el, mondja, hogy majd Ő vigyáz a gyerekre, csak menjek:-) 21 hónapos most a kisfiam és várjuk a másodikat, 12 hetes terhes is vagyok.

Szóval találj magadnak valakit, akire rábízhatod a picit és foglalkozz magaddal!! Nagyon fontos, hogy utána új lendülettel tudj újra neki állni az otthoni dolgoknak és a babához.

Sok boldogságot!

2011. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!