Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz valaha napirendünk?

Lesz valaha napirendünk?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 hónapos. Mióta megszületett még nem volt két egyforma napunk. Nappal van úgy, hogy csak egyet alszik. Pl. tegnap déltől 4-ig. Aztán ébren volt este 10-ig. De van, hogy végig alussza a napot. Olyan is volt mar, hogy reggel 9-től este fél 10-ig ébren volt. Nem sír, játszunk, nézelődünk. Sokszor már majd' leesik a feje, csukódik a szeme. De a következő pillanatban már ki is pattan neki, és így megy egész nap. Este néha 8-kor màr alszik (kb. 3-ig), de néha csak 11-kor alszik el. Akkor kb. 5-ig szokott.

Semmit nem tudok mellette csinálni, mert ugye nappal ébren van, vagy csak fél órát szundikál. Ritka az olyan nap, mint a tegnapi. Védőnő szerint ébresztenem kéne mindig ugyanabban az időben pár napig. Hát nem tudom.

Köszi a tanácsokat.


2014. júl. 2. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az esti fürdetés volt a fix. Ahhoz igazítottam mindent. Kb. nekünk olyan 3 hónapos korra alakult ki a fix napirend. A lényeg, hogy mindig minden egymás után történjen, nem is az a lényeg, hogy pontban 12-kor aludjon stb. Tehát reggel mikor felkel, evés, nézelődés, játék stb. alvás. Ez így egymás után. Én 3 hónapos kora után nem hagytam délután 5 óránál tovább aludni, felkeltettem. Viszont most is esze 8-kor, mint a kisangyal alszik, másnap 9-ig kb. Próbálj meg rendszert vinni a napjaiba. Segíts neki ellazulni, elaludni a saját ágyában. Amúgy az én lámyom nem egy nagy alvó napközben kb. 2*3-szor alszik 20 percet, viszont az éjszakát végig aludja. Én mem is erőltetem a nappali alvást. Nekünk szinte 2 hónapja minden napunk ugyan olyan.
2014. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj az altatással egyébként, hogy ő mindig máshogy alszik el. Kézben, kiságyban, cumival vagy nélküle, vállamon, kis zenével vagy az nélkül stb. Mindig máshogy. Kivéve este és éjszaka. Este mindig a vállamon alszik el, éjjel viszont kicsit cicizik, aztán böfi után rögtön berakom a kiságyába és mint ha mi sem történt volna alszunk tovább. Szóval nehéz rájönnöm, hogy mit szeretne éppen.
2014. júl. 2. 12:09
 3/14 A kérdező kommentje:
És a sorrendet sem tudom sajnos tartani, tehát hogy felkelés, evés, játék, alvás. Mert ő legtöbbször a következő evésig ébren van. Vagy olyan sokára alszik el egy evés után, hogy fél óra múlva felébred, mert megint kajaidő van és éhes.
2014. júl. 2. 12:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Saját és ismerősi tapasztalat egyaránt az, hogy viszonylag fix napirend féléves kor környékén alakul ki, akkor szoktak a babák beállni arra, hogy nap közben kétszer nagyjából ugyanabban az időpontban alszanak. A teljesen stabil napirend ideje pedig 1 éves kor táján vagy kicsit később jön el, amikor beállnak a nap közbeni egyszeri, ebéd utáni alvásra.

Tudom, milyen idegesítő, amikor egy baba egész nap nem alszik, az enyémek is produkáltak hasonlót. Azt a napot túl kell élni valahogy, a következő jobb lesz. De egy 2,5 hónapos még iszonyú pici és érzékeny, pár hetente növekedési ugrása is van, amikor gyakoribb etetést igényel, mint egyébként, ilyen idősen a napirend egyetlen funkciója, hogy legyen minek pár naponta borulnia. :)

Tudom, hogy nehéz egyedül a babával, de próbálj meg lazítani, és nem annyira ragaszkodni ahhoz, hogy legyen napirend. Pár hónap múlva majd kialakul.

2014. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ez csak rajtad múlik.


hamar beáll, ha adsz neki egy kis irányt. azért van nálatok káosz, mert nem adsz meg neki egy sorrendet, így ő sem tudja mi miután jön, pedig megnyugtatja a babákat a sorrend, én nagyon ajánlom, hogy vezesd be :)

első a fürdés. kinevezel egy időpontot és akkor fürdetsz. pár napig lehet ébresztened kell, de hamar rááll a biológiai órája és onnantól már várni fogja.

aztán a fürdés után mindig történjen minden ugyanúgy.

tehát mondjuk 7kor fürdés, kis játék majd kaja, alvás.

alvásnál sem az a lényeg, hogy márpedig 8kor aludjon el, mert az a napirend. nem kell aludnia, de 8kor már ne játszatok, ne kapcsolj villanyt, ne csapj zajt, stb. így tudni fogja pár nap után, hogy akkor nincs mit tenni, alvás van :)

így meg, hogy minden este ugyan akkor fogod fektetni, hasonló időben fog reggel kelni, eszik és utána bevezethetsz egy reggeli sétát. aztán evés és alvás mert a jó levegőn hamarabb elfárad, így fog aludni.

majd felkel, evés és lehet nagyot játszani, majd még egyszer letenni aludni. szintén nem kell ráerőltetni, de tedd be a kiságyába, pihenjen egyet, ha sír, dajkáld meg, de ne beszélj, ne játssz vele.


ha ezeket a kis támpontokat megcsinálod akkor kb. 1 hét múlva lesz egy jó kis napirendetek ami persze az estét leszámítva nem percre pontos, de egész tervezhető lesz így és ő is jobban fog aludni, mert megtanulja, hogy ha leteszed, akkor 2 perc múlva nem fogsz vele játszani, így inkább kipiheni magát :)

2014. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, már lazulok, mert rajöttem, hogy ha megfeszülök, akkor sem tudok mit csinálni :-) Csak jó lenne látni a fényt az alagút végén :-) 2,5 hónap alatt kb. 3-szor sikerült főznöm.
2014. júl. 2. 12:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Sok okosat nem tudok mondani,én is csak kicsit biztatni szeretnélek,az én babám 6 hónapos volt,mikor beállt egyfajta napirend,akkor kétszer aludt,nagyjából hasonló időpontokban és már lehetett tervezni vele.Addig össze-vissza teltek a napok,vagy akart aludni,vagy nem,engem is bosszantott,mert kiszámíthatatlan volt minden.A fürdés időpontja fix volt,így nagyjából 7-8 körül mindig aludt szerencsére.
2014. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 7 hónaposan állt be a napirend, addig csak az esti fürdetés volt fix. Sohasem erőltettem, a baba magától igazította így. Most van egy 3 hónapos babám, vele is káosz az élet, majd kialakul. Éjjel szépen alszik, 1-3 evéssel, ennek örülök mert a nagyobbik még éjjel sem aludt. Szerintem várj még pár hónapot, ne erőltesd a napirendet, csak óvatosan egy irányt próbálj adni a babának, pl kaja után kezdj el vele játszani. Ha ettől elálmosodik akkor aludjon, ha nem akkor nézelődjön. Lehet hogy csak akkorra lesz napirendetek amikor naponta már csak 2-szer alszanak a babák (nálunk így volt), de az teljesen kiszámítható volt. Addig is kitartást kívánok!
2014. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is 7 hónap volt a határ, de azóta már 5 perc késés miatt is hisztizik:)

Az volt,h mindent ráhagytam, egyedül az esti fürdetést erőltettem mindig adott időben, mert kellett este az a fél-1 óra kettesben a férjemmel ha fenn bírtunk utána maradni:)

Szóval az én gyerekemen egyszer csak azt vettem észre,h minden nap ugyanakkor hisztizik. Másnap 5 perccel az időpont előtt leraktam aludni és tááádám, aludt:)

Az első fél évben össze-vissza aludt fél-1 órákat utána meg 6-7 hós korban elkezdett fixen 3x másfelet és az estét végigaludta.

Most 13 hós és most meg fixen alszik napi 2x2 órát, 2 hónapja állt át erre. Utólag örülök, hogy ráhagytam a napirend kialakítását, mert aki erőltette annak mindenkinek már csak 1x alszik:)

2014. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Az 5-ös válaszolónak 100% igaza van! Én is mindent így csináltam ahogy ő is írta, és nagyon hamar ki is alakult a napirendünk! Én még annyit tennék hozzá, hogy nevezz ki 2 időpontot amikor aludni kellene a babának és mindig tedd be akkor a kiságyba vagy a babakocsiba, hogy tudja, hogy pl. ebéd után mindig alvás van. Reggel felkel, eszik játszik, utána tedd be a kiságyba hogy aludjon egyet. Ebéd után szintén. Tedd bele a babakocsiba és abban tuti elalszik séta közben hamar . Így tudni fogja, szép lassan, hogy miután mi következik, megszokja a nappali alvásidőket is.
2014. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!