Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes fiam,37 hétre 2410...

3 hetes fiam,37 hétre 2410 g-mal született. Most 2740 g, és alkalmanként 100 ml-t eszik, de a védőnő szerint csak 60 ml-t ehet. Baj, hogy sokat hízik?

Figyelt kérdés
Ne adjak neki többet, azt mondja. Ha nem adok üvölt míg meg nem kapja az adagját, van hogy a két etetés között ( 3 óránként etetek, lefejt tejet és tápszert kap üvegből) végig sír, ha éhes. Mit csináljak szerintetek?

2014. júl. 2. 13:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

az én babám 7 hetes, csak tápszeres.

Az első 5 hétben 40-50dkg-ot hízott hetente.Többet evett mint kellene, de 60-80ml-től el sem aludt egy percre sem.

Mondtam is a védőnőnek/doktornőnek. Mondták, hogy annyit adjak neki amitől jóllakik elalszik és alszik 3órát.

3500grammal született és 60centivel! most 7 hetesen 6100gramm (a 68as ruhácskák nem férnek már rá a hosszára)

Lelassult a hízás, már nem hízik m40-50dekát az utóbbi 2 hétben. Tehát átlagban 370grammot hízott hetente, mert azt mondták, hogy az átlagot kell nézni.

Igény szerint etesd, érzi ő hogy mennyi az annyi.(én is megpróbáltam a diétáztatást, meg vizet adni, de nem lehetett becsapni, ha vizet adtunk úgy elkezdett ordítani mint akit nyúznak, így végül megetettük)

:)

2014. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ez lemaradt:

A mi kisfiunk is megette a 100ml-t 1 evésre 3-4hetesen már.

Most 7 hetesen 120ml+4 kanál tápszert kap (de nappal nem alszik így sem szinte semennyit) És még mindig eszik 3 óránként, pedig már 1 vagy 2 evést el kellett volna hagynunk.

2014. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kicsi a babád,szerintem neki többet kell híznia,mint egy átlag súlyú babának.Hát enyém 1 hónap alatt 1 kilót hízott.És nekem 110-et evett már 3 hetesen,1hetesen is 90milit.Kit érdekel a védőnő?!Annyi őrültséget mondanak.Csak nem lehet éheztetni már...Ha megeszi a 100milit,akkor kell is neki és kész.
2014. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok: továbbra is azt mondom, hogy ez nem túl sok hízás, az én lányom átlagos súllyal született, mégis 1 kilót hízott minden egyes hónapban 4 hós koráig ... utána belassult, már csak 300-400 grammokat hízik, teljesen átlagos 9 kilós 11 hónapos baba.

Ne foglalkozz a védőnővel, etesd csak, hiszen kis súllyal született, több táplálékra is van szüksége!

2014. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az ilyen marhaságok miatt mondtam le a védőnői szolgálatot...

A gyermekorvos szerint szépen fejlődik a gyermekünk,nem túlsúlyos,nem kövér,normális.

Nálunk is hasonlóak voltak a paraméterek,születésekor és 3 hetesen is a kisfiunknak,nyugi! :-)

2014. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az èn babàm 33 hètre 1380g született most 10 hetesen 4000g de sohasem mondtàk hogy fogjam vissza sőt.
2014. júl. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem 38hétre született 2600grammal a babám, kórházban 8napot voltunk, 2510grammal adták haza, és két hetesen 2650gramm volt- 3hetesen pedig 2940gramm. Innentől kb 2hós koráig hetente kb 300grammot hízott. Utána lelassult a hízása, 1évesen kb 9kg volt. Most 4éves és 15,8kg. Szóval nem egy elhízott gyerek ő sem. :))

Szerintem teljesen jól hízik a picid. A kis súllyal született babák egyébként is többet híznak, ugyhogy nincs mit aggódni rajta. Úgy etesd, és akkor- és olyan mennyiségekkel, ahogy te jónak látod. A védőnő egy átlagot, egy könyvadatot próbál beadni neked- de egy kisbaba nem statisztika szerint fog enni.

Nekem pl a kicsim kb 5hetesen (innentől már teljesen átaludta az éjszakát) már 170ml-t evett egyszerre, de csak napi 4x evett. Hogy én mennyit- de mennyit hallgattam, hogy rosszul csinálom!! Kevesebbet többször!! Mindig ezt kaptam a dokitól vődőnőtől is. De ha kevesebbet adtam neki, akkor éhes maradt, ha éhes maradt nyűglődött, kihuztuk a következő etetésig- megint keveset kapott megint nyűglődött... tiszta káosz volt- így visszaálltam a sokat - de ritkán -ra és újra lett egy boldog jóalvó, kiegyensúlyozott babám- aki ugyan egy cseppet sem fért bele a gyerekdoki és védőnő statisztikáiba- de hát ez van!! :) Egyébként 4hónaposan is 4x170ml-t evett! Többet sose! :)) a hozzátáplálással is maradt a 4xi evés. Ő ilyen volt!

2014. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!