Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Unom a "játékot", fog ez még...

Unom a "játékot", fog ez még változni? Ti változtatok?

Figyelt kérdés
Még csak mászik, tárgyakat egymáshoz ütöget, ezt-azt "megvizsgál". A játék nála még csak ennyiből áll. Én nagyon unom, hallgatunk zenét, beszélek hozzá, stb. De már előre érzem, hogy nincs kedvem. Válaszolni nem tud, a nevén kívül sokat még nem ért meg. Nézem, de különösebb interakció nincs közöttünk. Sokszor inkább olvasnék valamit, míg ő elvan a szobában, de akkor meg rossz szülőnek érzem magam, mert nem vagyok effektive vele. De ez egy felnőttnek dögunalom, nem? Egyszer-kétszer okés, de órákon át minden nap? Egyedül vagyunk kettesben egész nap. Ti is unjátok, vagy csak nekem nem való gyerek? :(
2014. júl. 3. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát, mennyi idős? Mert nem mindegy, hogy ezt egy tíz hónapos csinálja, vagy egy három éves.

Egyébként próbálj meg gyerekmentes programot csinálni magadnak, azért még lehet önálló életed is, mert gyereked van.

2014. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell egész nap mellette lenned, ha elvan magában akkor nyugodtan kapcsolj ki ettől nem leszel rossz szülő. ha már eleve ilyenen agyalsz akkor jót akarsz neki és nem vagy rossz szülő. fogj egy könyvet ülj le olvass ha kellesz neki jelez úgyis. aztán kicsit odamész játszol vele kész. jó lesz a későbbiekben is ha egyedül feltalálja magát néha mikor épp főznöd kell. :)
2014. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
7 hónapos 1 hetes
2014. júl. 3. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én kislányom vasárnap lesz 7 hónapos. Sokat hagyom egyedül játszani, mert van dolgom mellett. Mikor igényli hagyok mindent és odaülök hozzá, de azt sem hosszú időre teszem. Másik két gyerköccel is így csináltam, pont azért, hogy tanuljanak egyedül játszani, feltalálni magukat. Hosszú sétákat teszek vele. Délelőtt 1 órát, délután 2.5-3 órát vagyunk kint a levegőn és akkor rengeteget beszélek, mutogatok neki. Hidd el nem kell állandóan mellette lenni, mert saját magad ellensége leszel. Törödj magaddaal is és ha alszik feküdj mellé és aludj vagy fogj egy jó könyvet és olvas az az idő a tiéd.
2014. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek a 2-es és a 4-es válaszolóval. hagyd, játsszon egyedül, ha kellesz neki, majd szól.
2014. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Igen, fog ez még változni!

Szerintem 1 éves kor az a határ, amikor elkezdik felfedezni a világot. Nemcsak az lesz a játék számukra, hogy csörögsz a csörgővel, hanem megmutatod neki reggel a harmatcseppet, elmagyarázod hogy milyen bogarat találtok, rácsodálkozik a kukásautóra, és te csak mondod neki a történteket. Nekik ez is egyfajta játék.


Nekünk van egy nagyon jó könyvünk: Anya taníts engem. Ebben a könyvben játék tippek vannak, hónapról-hónapra. Az ilyen korú babáknál a konkrét együtt játszást, napi fél órában határozza meg, de akkor "feladatokat" ad. Én nagyon szerettem/szeretem a könyvet, mert amikor már azt hittem kifogytam minden játékötletből, akkor mindig találok benne olyan érdekes dolgot, ami a gyerekeimet is leköti. Hasznos, fejlesztő, kreatív ötleteket kaptam.


7 hónaposan pl. ilyet ajánl: Adj neki egymás után savanyú, majd édes ételt, utánozzon nyelvkidugást, tanítsd meg különböző tárgyak összeütésére, hívja fel a figyelmét, hogy más-más hangot ad, építs neki várat, engedd, hogy összedöntse fürdőjében mutasd neki a hideg és meleg közti különgséget kérdéssel tanítsa igen - nem és fejmozgással mutassa.


A fiaim 4 és 2 évesekk nem mondom, hogy minden nap leültem velük és a könyvből tanítottam őket, de a havi ajánlást mindig elolvastam, és amikor az időm engedte alkalmaztam őket.

2014. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Én lazán elvoltam itthon bármivel amikor ennyi idős volt a kicsi.Ha unatkozott magába,akkor nyávogott.Ha el volt,nem piszkáltam.Most 21hós,elég önálló,de jelzi ha velem akar valamit csinálni.De simán tudok mellette főzni,takarítani,mosni,teregetni,pakolni,mert segit nekem ezekben.Igaz,lassabban haladok,de legalább jól érzi magát és én is mindig megtudom dícsérni ilyenkor.

De hidd el én még ezt is unom,hogy 0-24 vele vagyok.Néha jó lenne csendbe lenni egy napot :D

2014. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy attól rossz anya, hogy nem játszol vele egész nap! Nyugodtan csináld a dolgod, hagyd magára, hagy tanuljon egyedül el játszani. Én is nagyon untam ezt a korszakot, de hidd el visszasírod még ezt. A fiam most 20 hónapos, már bent mindent megcsinálunk együtt, ha főzök nem jön a konyhába mert zsizsa van, ha mosok és teregetni kell segít adogatja a ruhákat. Délelőtt házimunka, délután kb 4től sötétedésig kint vagyunk az udvaron. Most is van hogy néha unatkozok ilyenkor, de már motorozik, tücsköt bogarat mindent összeszed, napi 5-6 infarktust kapok mellette.
2014. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Ha ilyen dögunalom,minek nektek gyerek? Vagy legalább kistesót ne szüljetek majd. Óriási.
2014. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is nagyon unalmas, mikor már vagy harmincadszor kell eljátszanom, hogy nem látom azt a plüssmacit, amit a lányom úgy "rejtett" el a háta mögé, hogy persze a fele kilóg :)

Vagy mikor negyvenszer kell elgurítanom a labdát, ötmilliószor elmondanom, hogy nem nyúlhat a szemetesbe, nem csavargathatja a gáz gombjait stb.

Nincs is felnőtt társaságom szinte soha, nagyon unalmas állandóan egy másfél éves szintjén lennem éjjel-nappal.

Ezt nem róhatja fel neked se senki. Ha neked van férjed, akkor hagyd rá a gyereket és kapcsolódj ki egyedül, felnőttekkel, azt szerintem sokat segíthetne.

2014. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!