Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végbélben mért láznál most...

Végbélben mért láznál most akkor le kell vonni 0,5 fokot vagy sem?

Figyelt kérdés
Én mindig úgy tudtam, hogy le kell vonni, de most kint vagyunk Németországban és itt úgy néznek rám, mint egy ufóra, amikor ilyeneket mondok.
2014. júl. 4. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Le kell vonni.
2014. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen vond le a 0,5 fokot!
2014. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Le kell vonni!
2014. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
mindenhol azt mondják hogy le kell! (MO-n)
2014. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, hogy mit veszel normálértéknek ;) Ha azt veszed, hogy végbélben 36.5-37.5 normális, 37.6-38.5 hőemelkedés, 38.5 fölött láz, akkor nem kell levonogatni semmit (mi is így számoljuk az osztályon, valószínűleg Németországban is így csinálják). Ha a bőrhőmérséklethez hasonlítod (pl. hónalj), akkor kéne levonogatni kb. fél fokot, de szerintem egyszerűbb az, amit fenn leírtam, és "biztosabb" :)
2014. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, Utolsó válaszoló neked különösen! Nagyon logikusnak tűnik, amit írtál. Ugyanis a gyógyszertárban még hozzá tették, (csak hogy még jobban összekutyolják a fejemet), hogy ha hónaljban mérem, akkor ahhoz hozzá kell adni 0,5 fokot.

Viszont most direkt rákerestem német oldalakon, hogy mennyitől definiálják a lázat és sajnos nem egyértelmű, van ahol 38 fokot írnak van ahol 38,5.

Úgyhogy ahhoz fogok igazodni, amit te írtál kedves utolsó válaszoló.

A veszélyes zóna az hol kezdődik e szerint a számítás szerint? Végbélben 40,5?

2014. júl. 4. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz "veszélyes zóna" alatt :) Mi 38.5 felett mindenképpen lázat csillapítunk, különben könnyen lázgörcs lehet belőle, ráadásul a babák szervezete érzékenyebb is a magas hőmérsékletre. Kb. 40-40.5 foknál jön el, amikor már feltétlenül orvosi segítség kell (lehetőleg vénás lázcsillapító), de ez szerencsére ritkán szokott bekövetkezni, nem is szerencsés megvárni.
2014. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Engem majdnemhogy kiröhögtek a kórházban,azt mondták nem kell levonni,gyerekorvos szerint szintén nem kell,közbe meg mindenhol azt olvasom le kell.Így én már csak hónaljban mérem.
2014. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Most miért kell lepontozni??????? 5-ször volt a gyerekem kórházban,minden alkalommal azt mondták orvosok,nővérek,hogy NEM kell levonni!!!!Lepontozhattok,ettől még nem írok olyat ami valótlan.
2014. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Légyszi ne pontozzátok le egymást, számomra hasznosak a válaszok!

2014. júl. 5. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!