Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kell a kórházba s otthonra?...

Mi kell a kórházba s otthonra? Igaz a szülés még messze, de lassan neki kell állni vásárolgatni. 18 hetes

Figyelt kérdés
Anyukák kismamák segítségét kérném.A tisztálkodó dolgok ok azt mindenki tudja.A védő nő adott listát de kinek mondtam azt tanácsolta a felét nem kell megvenni.Felesleges dolgokra nincs pénz s listát szeretnék a szükséges dolgokról kérni.
2014. júl. 6. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

BABÁNAK:

Alap, ami mindenképp kell:

kiságy, fejvédő, vékony pléd, vastagtakaró, baba kocsi + baba hordozó, pelenka, fertőtlenítő, törlőkendő, popsikrém, vékony sapi, vastag sapi, egy kis kardigán, egy kis kabát, egy vastagabb kabát, zoknik, hosszú rugdalózóból legalább 3 vékony és 3 vastag, lábzsák sem árt ha téli baba, ujjatlan és ujjas body legalább 10 db

kifogó (ez kapusznis törülköző), kesztyű hogy ne karmolja magát, kád, babának egy külön hőmérő, vízhőmérő, szobai hőmérő, cumi 2 db, cumis üveg egy kicsi egy nagyobb, orrporszívó (kézi is jó), gumi lepedő, sima lepedő, egy-két textil pelus (nyáladzani fog vagy ha valahova le akarod rakni), pelenkázó asztal + pelenkázó matrac, babaolaj de az helyett még jobb a sima olaj, vagy olivaolaj vagy gyógyszertári steril olaj, etetőszék, tejtároló zacskók a mélyhűtőbe, fülpálca (íny tisztításához), vatta az olajozáshoz, vagy külön körömvágó olló vagy baba körömvágó csipesz,


A saját evőeszköz, fogkefe ráér 6 hónapos kortól..


nem feltétlen alap de nagy segítség:

sterilizátor, babamérleg, körforgó az ágy fölé, játszószőnyeg


ANYÁNAK a kórházba:

melltartó betét, eldobható bugyi, jó nagy betét - legalább egy csomag, víz, csoki, szoptatós melltartó (2 db), hálóing (2 db), jegeléshez gélpárna, gátsebre körömvirág kenőcs vagy amit a doki ajánl


Biztos csomó mindent kihagytam, majd válaszolnak még :) gyógyszert, vitaminokat úgyis ír a doki

2014. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezek negyede nincs a papíron de a legfontosabb neki a wc ülőke volt.Azon nevettem is.Alapba nem ül senki rá kórházba!!Ha az ember elmenne pl FO..NI,már bocs a szóért szerintem ideje se lenne ülőkét cserélni.Köszönöm a listát s ha valami eszedbe jut megköszönöm ha írsz.
2014. júl. 6. 17:47
 3/15 anonim ***** válasza:
szerintem wc ülőke alatt a babáknak való wc szűkítőre gondolt, de az szintén ráér majd, előbb bilizik, és csak utána fogja használni, egy éves koráig kb ráér bár még nem tartok ott nem tudom mikor kell beszerezni
2014. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

váuu egyes, te aztán jo hosszu listát irtál, csak pislogtam :D

hát nálunk nem volt se fejvédö, se vastagtakaro, se törlökendö, se vastagsapi, se kis kabát..se vastagabb kabát, se lábzsák...se szobahömérö, se cumi..se orrszivo, tejtárolo zacsko sem..etetöszék sem (majd csak 8 honapos kortol, addig a pihenöszékében kapta a kaját), körömvágo ollo is csak a 4. honaptol, csipesz egyáltalán nem volt.. se szoptatos melltarto, se jégpárna, gátsebre meg semmit se lehetett tenni.

nem azt mondom, hogy ezek feleslegesek, de nem is létszükségesek

2014. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsi 1-es, nem kötekedni akarok, hanem én is információgyűjtés miatt vagyok itt, hogy még mit kell beszereznem, de egyet nem értek: miért kell 10 fürddőlepedő??? Én eddig 2-t vettem neki.
2014. júl. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jajj, most látom, hogy a bodynak szólt a 10 db, meg se szólaltam, bocsi:)
2014. júl. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
igen, a bodynak szólt. és nem kötelező semmit megvenni, tőlem pelenka helyett slaggal is kiveretheted a fenekét, de a kérdező listát írt, és én mindig úgy tartom, hogy amig csokira és söröcskére van pénz anyának és apának, addig a gyerektől sem fogom megtagadni a fejvédőt a rácsos ágynál, nagyon hasznos kis találmány és kb. 800 ft.
2014. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*kérdező listát kért
2014. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ja és még egy jó tanács: mi gyakorlatilag semmit sem vettünk újonnan, mindent nagyobb tesótól örököltünk, de a higiéniás cuccokon kívül semmit sem vennék újonnan, nyugodtan nézelődj apródon és vaterán, több tízezreket lehet vele spórolni.
2014. júl. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

hőmérő tök felesleges ( 3. gyerekemet várom sose volt )

Pelenkázó asztal nélkül is lehet élni, matrac is letehető bárhova :)

Betétet és eldobható bugyit tökéletesen helyettesíti a Tena bugyija és méret szerint kapható.

Gátsebet megfelelő fürdéssel lehet tisztán tartani és szellőztetéssel. Körömvirág krém viszont a baba bőrére is jó.

Mivel nem mindenki tud elsőre jól szoptatni én inkább mellbimbó védő krémet vennék. ( Garmastan )

2014. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!