Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam negy honapos,7,5 kg....

A fiam negy honapos,7,5 kg. Jol gyarapodik, hetente 80-100 grammot hizik. Anyatejjel taplalom. De mi van akkor, ha nincs ki a 4-5 pisis pelus egy nap?

Figyelt kérdés
Szoptassam gyakrabban? Naponta 4-5x eszik, sokat alszik, kiegyensulyozott, mosolygos baba, csak ez a pelusos dolog aggaszt. A hazidoki azt mondta, nyaron itassam teaval, de etkezesek kozott nem nagyon fogadja el...
2014. júl. 7. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

ha 4x-5x szopizik csak akkor ne csodálkozz.

vagy gyakrabban kéne mellre tenned (a tej első része vizes, ivásra jó, pár kortyot iszik csak a baba, onnan tudod, hogy nem evett, tehát ettől függetlenül megvannak az étkezések is amikor kiszívja az összeset)

vagy itatni, ilyen melegben kell a folyadék, a pisi hiánya már jel, hogy kiszáradhat.

2014. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nagy melegben nyugodtan adj neki vizet.ha a cumisüveget nem fogadja el próbáld kiskanállal.
2014. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7,5kg a 9 hós lányom!! Nem hinném, hogy több ételre van szüksége.. inkább itasd bébi teával.
2014. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elso, kerlek egy picit fogalmazd at, amit irtal, nem egeszen ertem :(

Ugy gondolom, ha nem ehes/szomjas, nem keri. Nyilvan nem eheztetem, de legtobbszor az alvasok miatt van 4-5 etetes egy nap. Ebresszem fel?!

2014. júl. 7. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

egy szóval nem mondtam, hogy éhezteted, tényleg a súlya se azt mutatja :D

viszont ennyi folyadék nem elég! nagyon kevés!

adj neki vizet, vagy valami baba teát (én mondjuk víz párti vagyok, de ha nem fogadja el...)

azért nem alszik minden étkezés között 3-4 órát gondolom, mikor ébren van fél óránként kínáld meg vízzel.


az első kommentemben pedig azt írtam, hogy az anyatej 2 részből áll, egy vizes tejből, amit ha kiszopiz a pici, utána jön a jó zsírós laktató tej ami tulajdonképpen étel.

azok a babák akik gyakran kortyolnak pár kortyot az anyatejből, azokat azért nem kell itatni mert ilyenkor csak a vizes tejet isszák ki, így elég folyadék jut a szervezetükbe. de 4-5 szopival kizárt, hogy megkapja a számára szükséges folyadékot.

remélem így már érted. mondjuk a lényeg csak annyi, hogy itasd, gyakran kínáld

2014. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 7,5 kiló 4 hónaposan kizárt, hogy nem jut elég folyadékhoz, hisz csak anyatejes, ahhoz, hogy ennyit hízzon rengeteget kell innia. Mivel kb 5-ször szoptatsz egy nap, valószínűleg óriási adagokat eszik olyankor, ha aggódsz inkább mérd le pár napig a szoptatásokat és kiderül a folyadékmennyiség.

A nagyobbik fiam már 1 hetesen is csak 6-szor szopott egy nap, nem tudtam vele mit csinálni, ez később lement napi 5-re. A hozzátáplálás pont nyárra esett, nagyon jól fogadta, de csak a sűrűbbeket, inni anyatejen kívül 1 éves koráig semmit sem volt hajlandó, vizet se.

A kicsi még csak 5 hónapos, de 10-12-szer szopik egy nap, ő meg ez a típus, sokszor eszik keveset. Vizet pedig sajnos ugyanúgy nem fogad el :(

Ettől függetlenül te próbálj folyadékot adni, ha aggódsz, de tudd nem minden gyerek hajlandó meginni.

2014. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat nem... komenymag teaval, anizs teaval, vizzel is probalkoztam, de a fintor... hat a szivem szakadt meg. Csak akkor hajlando teazni, ha belefozom a cukrot. De ti milyen bebiteaval probalkoztatok?
2014. júl. 7. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!