Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyermekes anyukák, mikor...

Kétgyermekes anyukák, mikor könnyebb a testvérekkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem mikor még baba a kisebb vagy amikor már ő is ül,megy,játszik,nem szopizik annyit. Mert én már várom kicsit,hogy nagyobb legyen a 6 hónaposom,mellette a 3.5 éves fiam már olyan jól elvan. Persze élvezem a baba korszakot is csak várom már hogy kicsit közelítsenek az igények.
2014. júl. 8. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Enyémek 4,5 éves és 11 hónapos. A naggyal nekem sem sok gondom van, egyedül wc-zik, öltözik, csak elé kell tenni a kaját és eszik, iszik. Csak játszani kell vele. Sokkal könnyebb mióta a kicsi mászik, mert jobban elvan, elmászkálgat, megy felfedezni. És a naggyal is el tudnak már játszani. Ha meg már járni is megtanul, akkor még jobb lesz.
2014. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nálunk szűk 2 év van köztük, az első fél év katasztrofális volt, utána ahogy már kezdett valamit mutatni a baba is sokkal könnyebben elfogadta a nagy is. most 4,2 évesek, édesen eljátszanak együtt, tanítja a nagy a kicsit, a kicsi meg bohóckodik folyton, hogy megnevettesse nővérét.
2014. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első 4 hónapban a kicsi csak szopizott, az egész nap a szoptatásról szólt, a nagyra alig volt időm.

5-7 hónap, a kicsi itthon kúszott mászott, elvolt a babakocsiban, a naggyal tudtam játszani, játszótéren vele lenni, foglalkozni vele itthon.

8-10 hónap a kicsi felállt, elkezdett a bútorok mellett menni, vezethetne kellett kezén fogva... A nagyra semmi idő nem jutott.

10 hónaposan elindúlt a kicsi, játszótéren el volt már egyedül, a naggyal is tudtam lenni.

Most 1 éves, játszótéren jól el vagyunk, de itthon a naggyal nem tudok foglalkozni, mert a kicsi megenné a társasjáték bábúit, zsírkrétát, gyurmát...mindig ölében lenne, wc-re sem tudok kimenni nélküle.

5 éves a nagy, nem tudnak együtt játszani, mert a nagy a pici dolgokkal játszana, mint pl. Polly pocket baba, de azt a kicsi megenné, ezért én lefoglalod a kicsit, hogy a nagy tudjon játszani.

A nagy miatt van lelki ismeret furdalásom, ő az akinek mindig várnia kell, akire kevesebb idő jut...

2014. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!