Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyermekes anyukák! Ti...

Kétgyermekes anyukák! Ti hogyan oldottátok meg a második gyerkőc hazavitelét? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztus 06-ra vagyok kiírva a 2. babámmal. A nagyobbik 3,5 éves.

Férjem szerint jobb lenne, ha a szülés előtt levinnénk a tesvéréhez a lányunkat nyaralni (amúgy is imád az unokatesóival lenni, és szívesen is látnák, jó helyen is lenne), és akkor hoznánk haza, ha már túl vagyunk a szülésen, kórházon és mondjuk 3-4 napja már otthon van a kicsi. Szerinte éppen elég nyúzott, fáradt leszek, és nem ártana, ha tudnék majd pihenni.

Én viszont úgy gondolom, hogy pont akkor kellene már itthon lennie a "nagynak", amikor haza jövünk, ne érezze azt, hogy ő most "el lett paterolva" otthonról, mert megjött a tesó.

Ti hogyan oldottátok meg?


Ui.: nagyszülők 240-240 km-re, itt helyben nincs senki segítségünk.


Minden választ előre is köszönök!


2009. júl. 5. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret ott lenni, akkor ő ezt nem fogja lepasszolásnak érezni, a gyerekek nem ebből a szemszögből látják. Visszagondolva kicsi koromban én mindig úgy éreztem, hogy azért megyek a nagyszülőkhöz ottaludni, hogy nekem jó legyen, nem azért, hogy anyuék el tudjanak menni valahová :)Amikor tesóm született, akkor én is a nagyiéknál hesszeltem, imádtam ott lenni. Szerintem jobb a nagyobbnak, ha akkor jön haza, amikor már valamennyire felvettétek a ritmust a kicsivel, legalább is én így látom.
2009. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tervezünk második gyereket, de én szeretném, ha a nagyobb testvér is a közelben lenne. Ha apa otthon tud maradni pár napot (vagy barátnő) akkor szerintem jobb ha látja ahogy megjöttök. Én nem hagynám ki belőle, ez fontos esemény, és a nagyobbik gyerek is a család része.
2009. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem hagynám ki ebből a nagy-nagy eseményből. én decemberben fogok szülni, a "nagy" nekem is 3,5 éves, de annyi időre lesz "lepasszolva" amíg szülök. utána itthon lesz apával. amikor apa majd jön értünk, akkor valaki itt lesz a naggyal, és ő itthon vár majd minket :) soha nem fosztanám meg ettől az örömtől, és nagyon bízom is benne, hogy majd minden úgy alakul, ahogy azt elterveztünk :)

jó babavárát neked, és könnyű szülést :)

2009. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
nekem van egy 7 honapos fiam és egy 7 éves én ugy oldotam meg hogy ithon volt mikor jöttünk haza a korházbol és szerintem ez igy normális én nem passzoltam sose le a nagyot most sem eggyüt járunk az oviba és a kicsit is mindig visszük mindenhová boltba st. és még annyit hogy nagyon örültem mikor hazajöttem és ö ithon várt minket és persze ö is örült én még egy éjszakát se tudnák elképzelni egyik gyerekem nékül se de ezt te dönsd el hogy elviszuitek e vagy se
2009. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.


Üdv!

2009. júl. 5. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont 3éves volt mikor a kisöcsi született.A 9 hónapot végig izgulta,alig várta,hogy végre megszülessen a tesó.Koraosztályon voltunk,nem láthatta 1x sem a tesót,mikor jöttünk haza ott a kórházban a nővérek öltöztetik fel a babákat és úgy hozták ki a bébihordozóban.A lányom velünk együtt ott toporzékolt az ajtóban,amikor meglátta felcsillant a szeme,azt a boldogságot ami akkor az arcán volt nem lehet leírni,még így ha leírom is könnybe lábad a szemem.

Csodálatos érzés volt Neki is és nekünk is!

Pedig mi is úgy terveztük,hogy a mamáéknál lesz,csak véletlenül így alakult és nagyon örültünk neki.

2009. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat.


Üdv!


Ui.: Kérem a lepontozót, hogy a saját szubjektív kérdésem esetében hadd én dönthessem el, hogy kinek a válasza hasznos a számomra. Amúgy meg mindenkié! Köszönöm!

2009. júl. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!