Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrfújás, de hogyan?

Orrfújás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hogyan tanítsam meg neki hogy fújja ki az orrát? Kislányom lassan három éves lesz, az orrszi porszit nem tudom alkalmazni nála, mert addig sír míg nem hány, annak meg semmi értelme, csak szenvedtetem. Már próbáltuk viccesen is, a játékoknak is már "kiszívtuk" az orrukat, anyának is meg apának is, de ahogy meghallja, hogy szívjuk az orrát, már sír is. Az orrfújással már egy ideje próbálkozunk sajnos nem sok sikerrel...
2014. júl. 8. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
tegyél egy felfújt lufit az asztalra,és próbálja meg lefújni az orrával. :) ugyanezt meglehet csinálni vatta pamaccsal is.
2014. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tettem az orrához a zsepit, hogy közben befogtam a száját. így csak az orrán tudta kifújni a levegőt. meg persze előtte jó mély levegőt vett és biztattam, hogy erősebben, a szomszéd is hallja! meg is kértem, hogy ha összefutunk, dicsérje meg a gyereket, hogy milyen szépen, hangosan fújja az orrát, ő meg persze elhitte, hogy hallotta a szomszéd és büszke volt magára :D
2014. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
vattapmacsot fújattam le vel az asztalról!..de nekem Fül orr gégész mondta hogy valahogy meg kell szeretteti az orrfújást velük mert ők akármilyen erőssen vagy ügyessen fújják akkor sem tudnak olyan hatékonyak lenni mint az orsziposi!Szóval valahogyinkább azt kellene vele megszerettetni!4 évesemnek még szívom!
2014. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre is érni kell, szóval ha nem megy, lehet próbálkozni, de nem feltétlenül fog sikerülni is, bármit csinálsz.

Előttem már írtak tippeket.

Viszont egy dolgot ne felejts el! Hogy egy igazi náthánál, amikor is bakteriális fertőzés van és az orrváladék esetleg szilárdabb, nem az, ami kifolyik, illetve van lerakódás, akkor bizony akármennyire is tudja fújni a gyerek az orrát, olyan mélyről egy ilyen kicsi gyerek nem tudja kifújni. Ilyen esetben bármennyire is kellemetlen vagy rossz, ezerszer jobban jársz, ha kiszívod porszívóval a gyerek orrát, különben nagyon könnyen a fülészeten köthettek ki savós középfülgyulladás, arcüreg vagy homloküreg gyulladás miatt!

Nekem közel 4 éves a fiam, de porszívóval szoktam neki orrot szívni azokban az esetekben, amiket leírtam. Voltak nálunk is olyan időszakok, amikor nem szerette, sírt, ellenkezett, de akkor is kiszívtam, mert tudtam, hogy az orrszívás csak pár másodperc kellemetlenség, míg egy nagyobb gyulladás több nap és esetenként eléggé fájdalmas. És szépen megszokta, elfogadta, hogy mikor beteg, akkor ez van és nincs gond. Van, mikor magának szívja ki.

2014. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudunk rá jönni, hogy miért de egyszerűen annyira fél az orrszívástól, hogy az nem igaz. De ha más megoldás nincs akkor kénytelen vagyok elővenni az orrszívót.. :(
2014. júl. 9. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!