Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitt javasoltok 7,5 hós...

Mitt javasoltok 7,5 hós kislányom etetésével kapcsolatban? Volna néhány kérdésem, részletek alább

Figyelt kérdés

Jelenleg így alakul az étkezés:

1.tápszer

2.tejpép gyümölccsel v. főzelék

3.tápszer

4.tejpép gyümölccsel v. főzelék

5.tápszer


A védőnő javaslata,hogy 1 éves koráig oda jussunk el,hogy majd csak 2x egyen tápot (reggel és este),napközben rendes ételt.


Kérdéseim:

- Mikor váltsunk ki mégegy tápszeres étkezést?

- Mikortól "kellene" tudnia lenyelni az enyhén darabos ételeket is? (mindjárt 8 hós, és vettem egy 8 hósaknak való üveges ételt, amiben voltak apróbb drabok,de attól öklendezik...)

- Nem baj az,ha a gyümölcsöt nem akarja magában megenni,csak akkor ha tejpéppel összekeverem?

- Ha egyik étkezéskor az 5-ből csak gyümölcsöt enne, (mert valahogy rávenném),akkkor az nem lenne neki túl kevés összesen,és nem kéne akkro napi 6x ennie hogy elég legyen neki? (met a gyümi nem olyan tápláló neki mint így tejpéppel az tuti)


Köszi előre is ha segítetek.


2010. jan. 7. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem csak 6 hós a bébim(már a második) De 4,5 hós kora óta így eszik:

1 tápszer

2 tízórai:gyümölcs(csak gyümölcs:-))

3 tápszer(ez kb 2 óra elteltével van a gyümi után)

4 uzsonna: gyümölcs(csak gyümölcs:-))

5 tápszer

6 tápszer

Én most fogom kiváltani a 3. etetést(az ebédet) főzelékre, és az estit tejpépre.

Nekem 5 hós kora óta pl a banánt darabosan eszi mert összeturmikszolva olyan nyálkás lesz és azt nem szereti:-)

Szerintem már a te babádnak is adhatsz darabosabb kaját, majd hozzászokik:-)

Szerintem sok a tejpép v. főzelék

Én azt csinálnám a helyedbe hogy a 2. etetésnél próbálkoznék csak gyümivel, a 3-iknál főzelékkel és a 4-ik lenne tejpép a többi meg tápszer:-)

Remélem segítettem egy kicsit:-))

2010. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Soket segítettél! Megpróbáljuk. Akkor ha jól értem már ehet 3x mást és csak kétszer tápot...

2010. jan. 7. 12:10
 3/3 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)

Szerintem igen! Ugyanis a tejpép is hasonló azért mint a tápszer, így végülis 3* eszik tej alapú kaját:-)))

Örülök ha segítettem, jó babázást:-)

2010. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!