Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyám a sirba tesz 11 hós...

Anyám a sirba tesz 11 hós (7360 gramm) lányom etetésével kapcsolatban. Igaza lehet? Lent.

Figyelt kérdés
Lányom kap tápszert, főzeléket, gyümölcsöt, tejpépet, babadesszerteket. Anyám viszont adja a "jótanácsokat", miért nem etetem mással, ami hizlalóbb (pl. tejbegriz). Tisztára úgy érzem magam, hogy én vagyok a hibás, hogy ilyen vékonyka a babám, talán nem etetem megfelelőképpen.
2010. jan. 17. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
teljesen jól eteted. nem kell elhízlalni egy babát. amit leírtál az alapján kap minden szükségeset, vegyesen, változatosan. szerintem ne hallgass rá, jól csinálod!
2010. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ne mond-anyám sirba tesz


mert a szavaink befolyásolják a sorsunk alakulását.


egyébként ilyenek ezek a mamák...)) Mond neki jól van ..aztán ugy eteted a gyermekedet ahogy jónak találod. Ugysem lehet meggyözni az "öregeket" ;veszekedés pedig kinek hiányzik...

2010. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, adhatsz neki "hizlalóbb" kaját, pl tejbegrizt- mondjuk nem tudom az mitől hizlaló-. De hízni nem fog. Az enyém eszik zsíros kenyeret, töpörtyűt, szalonnát, lekváros kenyeret, gabonapelyhet (3 és fél éves)és beállhatna tábori reklámnak. Nagyon sovány és lassan hízik. Pedig még mennyiségben is megeszi ami kell. A testvére dettó ugyanaz. Ja és ha kihagynak egy étkezést vagy nem úgy esznek, mert betegek már repül is le róluk egy fél kiló.
2010. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
A tápszerek hízlalóak,és a tejpép tulajdonképpen tejbegríz.Majd 1-2 év múlva jössz rá,hogy anyukádnak volt igaza.Minél később kapnak természetes ételeket,annál nagyobb az esély az allergiára.De higgy inkább a tápszergáyrak "tudósainak."
2010. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

14 hónapos a gyerköcöm és még baba menüt kap,persze eszik a közösböl is ,mint a krumpli fözelék...

De én is utána érdeklödtem már ,és pont olyan anyukával beszéltem aki még a soskát is csak babásan fözi,és a spenotot is.

2010. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 20.29es, mit értesz természetes étel alatt? Tápszert meg azért kap, mert már rég nincs tejem, erről nem tehetek. A sima tejet meg még nem vezettem be lányomnál.
2010. jan. 17. 20:40
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam is vékonyabb, akárcsak a kislányod. Védőnő és orvos is tanácsolta, hogy hízlalóbb kajákat, felnőttesebb kajákat adjak neki.

Ő most volt 1 éves.

Túrórudi belsejét, krémtúrót is adok neki, épp azért, hogy kicsikét hízzon.

Szerintem anyukádnak igaza van, elég nagy már a babád a felnőttesebb kajákhoz.

Írd be a google-be, hogy 1 éves baba étrendje és meglátod, hogy 1 évesen már mindent ehet.

Ha akarsz, várj egy hónapot, de igenis adhatsz neki ilyen - mai divat szerint "egészségtelenebb" kajákat.

Nekem is voltak elveim, de mivel a babám is nagyon vékony, így engedtem az elveimből.

Igazán ízlik neki a hízlalóbb koszt.

2010. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

20:41-es vagyok. Példa:

1 éves kor után a csecsemő étrendről fokozatosan át kell térni az un. kisded étrendre, ami egy könnyű vegyes étrendnek felel meg. Reggel tej /lehetőleg jó minőségű/ kis kenyér, kalács rávalókkal, ebéd vacsora főzelék már mindig feltéttel, tízórai gyümölcs, uzsonna tejtermék gyümölccsel, pékárú esetleg tejpép. Célszerű egyre inkább kóstoltatni a kicsivel a szülők ételeit is, hogy azok ízéhez, állagához hozzászokjon. Ekkor már a fenti vegyes étrend biztosítja a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyag bevitelt.

2010. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, hisz én is olvasom, hogy miket kell ennie egy ilyen korú babának, csak a lányom egyszerűen nem hajlandó elfogadni a darabos ételeket, inkább akkor nem eszik, egyfolytában próbálkozom. Hiába adnék én neki kenyeret vagy péksüteményt, ha nem eszi meg.
2010. jan. 17. 20:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Már azt kellene ennie amit mi eszünk a gyerekorvosom szerint. Rendes reggelit és esetleg utána tápszert és rendes vacsorát és utána tápszert ha kér még. Én is azért voltam nála a héten mert detto ugyanaz a helyzet mint nálatok abból a szempontból, hogy 11 hónapos és 7650g és aggódtam, hogy ez elég kevés. Doki szerint semmi baj (én is vékony vagyok) ez valószínűleg genetikai adottság csak annyi, hogy már táplálóbb étkezéseket kellene bevezetni. Az enyém borzasztó rossz evő, más 6-8 hónapos 1 nap alatt megeszik annyit mint az én 11 hósom 2 nap alatt. Ez van. De próbálkozom.
2010. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!