Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen állatot lehetne tartani...

Milyen állatot lehetne tartani baba mellet?

Figyelt kérdés
Olyan állatra gondolok amit baba mellett lehet gondozni lehet kinti meg benti is. Hüllök kivételével. Vagy nem lenne időm egy állatra a baby mellett?

2014. júl. 10. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Kintre kutya,macska,én a benti állat tartást nem preferálom,tudom ezzel sokak szemében nem vagyok népszerű,de allergiát,asztmát is okozhat.
2014. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Osztom az első véleményét. Bentre semmilyen állat nem való pici baba mellett, de később se nagyon.
2014. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk tengeri malacunk volt terhesség előtt is. Megválni nem szerettünk volna tőle. 3 naponta takarítjuk. Nagyon szeretjük, ő is a családhoz tartozik.
2014. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Hal, teknős, amit tartanék. Kint bármi. Kutya macska, haszonállatok.
2014. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
Halaink vannak.Baba mellett ennél többet és nagyobb állatot nem tartanék bent!
2014. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Most majd biztos le leszek húzva, de szerintem bármilyet, csak a tisztaságra, higiéniára oda kell figyelni. Kutya, macska is nyugodtan tartható, baba mellett ez nyilván napi szintű porszívózással, felmosással jár, de ki lehet bírni. Mondjuk nagytestű kutyát inkább ne engedj be, elefánt a porcelánboltban :D Nekünk német juhász van, ő is kint van. A cicánk bejöhet, de a gyerekszoba tabu neki teljesen.
2014. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, először szobacicán gondolkoztunk de végig gondolva ha nem sikerül jóra nevelni ( felmegy az asztalra, összenyal mindent, nem lehet az asztalon hagyni semmit, netalán a lábam alá jönne és leesnék a babyvel a lépcsőn..) ezért cica kilöve.


Kutyust nem szeretnénk. ( Párom nem csípi a kutyusokat valamiért. )


Még esetleg a nyuszin gondolkoztunk Nyáron kinti nyúlólban lenne, télen meg a garázsba nyúlólban!



Igen, sokan nem szeretik a baba mellett az állatokat! De itt mindkét félnek igaza van. De ha mindentől óvjuk az se jó.


Engem óvtak...13 éves koromig allergiás voltam a kutyaszörre ( volt egy hatalmas kuvaszunk, és mindig hozzá bújtam ) kipattogott az arcom. Majd egy idő után elmúlt mára semmi bajom nyugodtan dögönyözhetek mindenféle állatot. :)


Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

Lehet végül nem lesz semmi se, majd csak később ha a baby már akkora és szeretne!

2014. júl. 10. 23:15
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Az első nagyon nagyon rosszul gondolja,pont azoknál fog allergiát okozni aki nem élt együtt állatokkal, akik kisgyermek mellet állatot tartanak mind pszichésen mind fizikálisan egészségesebbek

[link]

Én kutyára szavazok , de nem kölyökre.A macska öntörvényűbb.Nekünk van mindkettő kinti bentiek. A macska nem toláralja a gyereket, nem bántja de frusztrálja...a kutya alkalmazkodóbb...de lehet nyuszi hörcsög is...bár a kutya az sok + jelent a gyereknek is , és lehet vele sok közös programot csinálni. De csak akkor vállad ha az elkövetkezendő 10-14 évben is felelsz érte.

2014. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

6-os vagyok. Azt cáfolnám, hogy a cicát nem lehet nevelni, nagyon is lehet. A mienk nagyon jól tudja, hová mehet föl és hová nem. Ha rosszat csinál, ugyanúgy le kell szidni, mint a kutyát, esetleg picit (tényleg picit) rácsapsz a seggére és kiteszed 2 percre az ajtó elé, érti, hogy mi van. A "nem szabad" kifejezést is megérti, ha folyamatosan használod, mikor rosszat csinál, a miénkre elég rászólni, ha látom, hogy valamit csinálna, amit nem kéne. Ahhoz, hogy kedves és bújós legyen, sokat kell dédelgetni kiskorától, akkor ezt szokja meg, és igényelni is fogja a dögönyözést, babusgatást, így a gyerekkel is szívesen lesz majd együtt, de nyilván meg kell a kicsinek tanítani, hogy szépen nyúljon hozzá, ne okozzon neki fájdalmat.

Egyébként én egy német juhásszal nőttem fel, egyidősek voltunk, hát, nem semmi kapcsolat volt a miénk :) Sok pluszt ad a gyereknek, ez igaz. De mivel a férjed nincs oda kutyákért, nálatok gondolom nem az lesz. A cica viszont szerintem nem rossz választás, és hidd el, lehet nevelni! :)

2014. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Bármilyen állatot, betartva a megfelelő együttélés szabályait :) Nekünk törpenyulunk van, remélhetőleg mire megszületik a babánk, a helyzet nem változik, így ő nekünk biztos pont. Természetesen BENN tartjuk, ugyanis mi az állatainkra családtagként tekintünk, így benn a helyük a családdal (a nagyit sem teszed ki az udvarra :D). A törpenyulas hétköznapokról: olyan, mint egy kutya és egy macska keveréke (simán felugrik az íróasztalra, és köröz, ha ahhoz van kedve, viszont simogatásmániás, és imádja a botokat, mint egy kutya :D), szobatiszta, ha rendesen keféljük, nem kell extra porszívózás és felmosás, ez nyilván babánál változhatna. Egyedüli hátránya, hogy éjjel aktív, így örülünk, hogy végre nagyobb házba költözünk és lesz helye a nappaliban, nem kelünk fel rá éjszaka :D Ha lesz idő és pénz rá, a törpenyúl mellett nagyon szeretnénk egy kutyát (anyósoméknál is benn van a Bernáthegyi a 4.-en a lakásban), őt is alapvetően bentre (sok sétával persze, de ezt a kerti kutyáknak is meg kéne adni), nagyobb testűt (mert azokat szeretjük jobban). Anyósomék példájából kiindulva, heti többszöri porszívózás és felmosás elegendő, hogy az unokák nyugodtan legyenek a kutyával (aki még azt is nyugodtan tűri, ha a szájába másznának, persze erről gyorsan le lettek szoktatva). Szóval minden alapja a megfelelő szabályok betartása, és akkor nagyon jó gyermekkoruk lesz a kicsiknek! :) És egyáltalán nem igaz, hogyha nincs állat, akkor kevésbé allergiásak, a fordítottját bizonyították be, minél több állattal való kontaktus CSÖKKENTI az allergia kialakulását, ráadásul remekül nevel szabályokra/napirendre. Ezt szakmabeliként mondom, én védőnő, anyósomék orvosok, és szinte az egész család EÜ-s ;)
2014. júl. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!