Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik meghíztak...

Anyukák, akik meghíztak terhességgel vagy azután, mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

Fura,hogy rengeteg csinos lány/nő a terhességgel vagy a szülés után olyan kövér lesz...

És én ezt úgy írom,hogy terhesség előtt 86kiló voltam,annyival is mentem szülni.80-al jöttem haza,jelenleg pedig 62kiló vagyok önerőből,és voltam 56 is.Mások ennyire nem törődnek vele hogyan néznek ki?Én rosszul éreztem magam ducin,pedig nem vagyok annyira kicsi azért,tehát nem látszott vészesen soknak.


2014. júl. 11. 12:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Én 56 kilósan estem teherbe, 5 hónapos lesz a lányom, most 66 kiló vagyok (167 cm), egyelőre csak szoptatom, nem tudok még komolyabban fogyózni :(

Én terhesen a kenyéren kívül nem nagyon tudtam mást megenni, a gyümölcsöktől, zöldségektől napokig rosszul voltam, így híztam kb. 16 kilót terhesen, kórházból plusz 7 kilóval jöttem haza. Aztán elkezdtem szoptatni, feljött két hónap alatt még 3 kiló, most azt tartom, de fogyni képtelen vagyok.

Én is nagyon rosszul érzem így magam, de egyelőre nem nagyon tudok változtatni, örülök, hogy legalább a hízás megállt.

2014. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem tapasztalom ezt. Mostanában nem divat elhízni a terhesség alatt. Minden ismerősöm nagyjából ugyanúgy néz ki, mint szülés előtt.

Ha te mégis ilyet tapasztalsz annak az az oka, hogy több kalóriát visz be a szervezetébe, mint amit felhasznál. Nem értem miért csodálkozol ezen, te terhesség nélkül is képes voltál 86 kilósra hízni.

2014. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Persze,képes voltam,unalom ettem.De aztán le is fogytam.Nekem nagyon változó a súlyom mondjuk.De ez az ,aki elötte szép karcsú volt,utána meg egy malac?! És nem a +10 kilóra gondolok,mint az első válaszoló.Hanem aki volt 55 és lett 90 szülés után is? Én meg sok ilyet ismerek inkább. Nem arról van szó,hogy akkora baj lenne,csak hogy én rettentő rosszul éreztem magam,főleg hogy szülés után picit megereszkedett a hasam is,míg elötte feszes volt,hiába voltam nehezebb.

Egy ducibb nő ugye alapból ducibb marad szülés után is,ez rendben van.Nekem az a fura ha egy vékony lesz nagyon kövér.

2014. júl. 11. 12:56
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
kedves kérdező. Nem jókedvükben híznak el és hiába akarnak, nem tudnak visszafogyni. Terhesség után nagyon sok nőnek felborul a hormonháztartása és ez okozhat elhízást vagy fogyást is akár. (saját esetem)
2014. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát lehet,nem tudom,ezért is kérdezem,mert nekem mindig is csak az akaráson múlt a testsúlyom.
2014. júl. 11. 13:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy képesek az emberek ahogy te is képes voltál 86 kilóval kezdeni a terhességet! Nem véletlenül híztál el szerintem te sem! Mitől? Gondolom nem figyeltél az étkezésre, nem mozogtál.

Oké most 62kg vagy, érdekes úgy írnod másokról, hogy képesek rá. De régebben te is ilyen voltál. Akkor miről is van szó? Most dicséretet vársz azért mert sikerült lefogynod? Vagy mert terhesség alatt nem híztál? Nem értelek. Szerintem igenis tisztában vagy vele ki miért hízik el.

"Mások ennyire nem törődnek vele hogyan néznek ki?" Te miért nem törődtél magaddal, hogy hagytad elfajulni a súlyodat 86kg-ig?? Miért most érdekel ez a dolog? Ja mert sikerült leadnod? Vagy miért? Te is az igénytelenek táborához tartoztál ezek szerint. Gondolom mások se szeretnek túlsúlyosok lenni. Csak nem mindenkinek van annyi akarat ereje vagy nem rendelkezik olyan génekkel, hogy könnyen menjen a fogyás. Vagy alap esetben marhára nem érdekli. Igen ilyen is van persze.

Kismama valaki és úgy gondolja amiért gyerek vár mindent ehet mértéktelenül. Azt hiszi feloldozza a terhesség.

Csakh a kérdésre is adjak választ.

2014. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
".De ez az ,aki elötte szép karcsú volt,utána meg egy malac?! " Ez gyönyörű megnyilvánulás volt részedről. Terhesség alatt pont nem híztál! Pff de 56 kilóról 86 kilóra felhizlaltad magadat úgy, hogy nem is voltál terhes. Akkor ki is a malac??? :D
2014. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

tényleg nagyon kedves vagy kérdező, én kérek elnézést a helyedben is!


én nem híztam el, sőt! 48al kezdtem a terhességet, 65-tel mentem szülni (cukrom volt, szigorú diétán voltam, szóval nem az én érdemem a súly), majd a gyerekem 1 éves koráig 55kiló voltam. jól éreztem magam a bőrömben, szerintem nekem ez lenne az ideális :)

aztán elindult és 45 kilóra lefogytam! egész nap alig ettem, mert vagy vele foglalkoztam vagy takarítottam, már már kényszeresen.

aztán bekerült közösségbe, sokat voltunk betegek, lefogytam 40 kilóra! borzasztó volt, azóta nagy nehezen híztam 8 kilót, de nem akar több felugrani, pedig tényleg figyelek, hogy sokszor egyek, gyerek maradékát is igyekszem magamba tömni, de nem tudok hízni.

szerintem aki meghízik, pont olyan mint nálam a fogyás. talán alkati dolog, nem is tudom, hogy mi lehet az oka, de én megértem, hogy nem mindenki tud 20-30 kilót fogyni.


de mondjuk ha 86al kezdted a terhességed akkor éppen nem kéne ilyen magas lóról osztanod az észt és malacoznod másokat miközben te is malac voltál :P

2014. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 65 kiló voltam tinikoromba, terhességet 70 kilóval kezdtem. Az első lányomat 103,5 kilósan vették ki belőlem s.császárral. 24. héten beindult a szülés, semmi nem használt. Az orvosom azt mondta, hogyha nem segít a csoda, akkor megfog születni a lányunk, de sajnos nem jósol neki sokat, nem biztos, hogy túléli. Végig veszélyeztetett terhes voltam vele, az első perctől.

Nem tudom mi történhetett, talán tényleg csoda volt, de bent maradt.

2 hónapot töltöttem a kórházba, folyamatosan gyógyszereztek. Első 1 hónapban még wc-re se állhattam fel. Ha nagy dolgom volt, akkor kitoltak tolókocsival, a többit pedig kacsába kellett elintéznem vagy ha infúziós kezelést kaptam, akkor katétert raktak fel.

Szedtem két olyan gyógyszer is, aminek mellékhatásként a hízást írták. Ezt viszont ritka mellékhatásnak számított. Nos, én pont bele estem. Ehhez hozzájött az is, hogy semmi nem mozoghattam, stb.

Rám így került ez az iszonyú plusz súly. Az utolsó hónapra annyi víz volt rajtam, hogy egy medencét megtölthettem volna. 40+6 napra született végül a lányunk.


A kicsi 41+4 napra született s.császárral. Ő meg konkrétan lezabált. Híztam 6 hónapig 8 kilót, végül -24 kilóval mentem szülni. Számomra nem volt probléma, de annyi kivizsgálást, amit az utolsó 3 hónapban csináltak ..

Először parazitára gyanakodtak, majd fertőzésre, stb.


Nem tagadom, van rajtam még plusz súly és nem is érzem magam így jól, de beletörődtem, hogy sosem leszek olyan, mint az előtt voltam, amikor még a tojáshéj a seg.emen volt.


Teszek érte, hogy megváltozzak, de tudom, hogy nem 2 hónap alatt fog eltűnni a számomra felesleges min. 25-30 kiló!


Egyébként a környezetemben ezerszer súlyosabb anyukákat látok. Engem nem érdekel, hogy hogyan néznek ki. Nyilván nekik megfelel, vagy valamilyen betegségük van (pajzsmirigy felborult, stb).

Én saját magammal foglalkozom és nem azzal, hogy a szomszéd Julcsival mi a helyzet?!

2014. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
36%
Itt nem is az a baj,hogy hogy néz ki ,hanem hogy a terhesség alatt veszélyezteti ezzel a babát, meg magának is nehezíti fizikailag (is). Én 67-el lettem terhes, 85-el mentem szülni (3 hete),most 73 vagyok. Nincs sajnos tejcsim, így elkezdtem figyelni a kajára. De olyan a hasam mint a kelt tészta, lóg össze vissza :-/ 6 hét után remélem a torna helyrehozza :-/
2014. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!