Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogyan teltek az első...

Kinek hogyan teltek az első hetei ikrekkel?

Figyelt kérdés

Most születtek ikreim...

Minden érdekel. Evés, altatás, pelenkázás, különféle praktikák, hogy jusson idő mindenre...minden momentum érdekel! Esetleg, akinek az ikreken kívül még volt 1-2 gyerkőce előző terhességekből, ott hogyan alakultak ki a dolgok? Köszi



2014. júl. 11. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem már majdnem két évesek, de komolyan mondom az első 3-4 hónap teljesen összefolyik. Nekem a párom 1 hétig tudott itthon lenni és akkor már volt egy 2,5 éves lányom. Nagyon hasfájósak voltak, a nappalok még úgy ahogy elviselhetőek voltak, de az esték rémesek. Hajnalig 2-3 óráig ordítottak. Nekem egyedül aludtak el, kezdettől volt alvós állatkájuk. A fürdetést általában egyedül csináltam mert a párom nem ért haza, a nagyot be a kádba és a két kicsit egymás után gyorsan elrendeztem. Az éjszakai etetések úgy zajlottek, hogy általában egyikük előbb ébred , megetettem és a másiket ébresztettem enni, mert nem akartam, hogy 1 óra múlva meg ő "miatta" kelljen kelni. Tápszeresek voltak. Nappal általában pihenőszékbe tettem őket és úgy itták a tápit egyszerre. Írj még mire vagy kíváncsi, ha tudok szívesen segítek.
2014. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan nem lesz, hogy mindenre jut idő, felejtsd el. :)

Nekünk az első hetek kórházban teltek, mert koraszülöttek voltak. Egy hónapos korukra voltak otthon. Nagyon nehéz volt, mert kis súlyuk miatt három óránként kellett őket etetni (tápszerrel), ez ugye napi 16 etetés. 4-5 órát aludtam naponta két részletben. A férjem nekem is estig dolgozik.

Altatás: ha minden kötél szakadt, beletettem őket a görgős ágynemű tartóba, és úgy ringattam.


Ők voltak az elsők, azóta van egy kistesó is. Ha konkrét kérdésed van, írd meg, mert így nem tudja az ember, mire vagy kíváncsi, és hát írhatnék oldalakon keresztül! :)

2014. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!