Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányt hogy...

20 hónapos kislányt hogy lehetne hozzászoktatni a szemüveghez? Vkinek vmi ötlete lenne esetleg?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 21:05
 1/8 anonim válasza:
Ha a szemüveg és a keret is jó, akkor hordja. Az első szemüvegemet mindig eldugtam, nem hordtam. Egy újabb vizsgálat után új szemüveg. Azóta az orromon van (több mint 40 éve). Ha a lencsw jó, "csak a keretnek kell jónak lenni
2014. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piroska és a farkas ***** válasza:
Én 17 hónapos koromban kaptam +7 dioptriás szemüveget. Rámtették, és nem voltam hajlandó levenni, mert éreztem, hogy JÓ. Szóval ezalapján azt gondolom, hogyha pontosan készítik el a szemüveget, akkor egyáltalán nem biztos, hogy szoktatásra lesz szükség. Már megvan a szemüveg és gondotok van, vagy csak most lesz majd készen?
2014. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért kell a szemüveg? Mert ha rossz a látása és a szemüveg javítja, akkor állítólag hamar rájönnek, hogy nem rossz dolog, hiszen kinyílik előttük a világ. A kisfiam 21 hónapos, ősz óta kéne hordania a szemcsijét, mert időnként be-beugrik a szeme, kancsalít, főleg, ha fáradt. Hónapokig nem tudtuk ráadni, mert egyből tépte le magáról. Mi ezeket próbáltuk végig:

- apukája is akkor kapott szemüveget, én meg a tesóval napszemüveget vettünk fel, hogy hátha kedvet kap - nem jött be...

- alvás közben próbáltam ráadni, de vagy felébredt rá és vette le, vagy amikor felébredt az volt az első, hogy levette.

- utcán, oviban, mikor mással volt elfoglalva próbáltam rácsempészni, de nem sikerült.

- a tesóját isteníti ő is próbálta ráadni, kb. 3 másodpercig rajta is volt. :)

- próbáltuk azt is, hogy mikor ráadtam, mindenki elkezdte agyondícsérni, hogy milyen cuki, csini, szép, ügyes, stb., de ez sem jött be, sőt, később rájöttünk, hogyha sikerül ráadni, nem szabad szólni, mert akkor egyből leveszi.

- mikor idegenek között volt, pl. a munkahelyemen látogattuk meg a kolléganőimet, akkor szégyenlősebb volt, így nem mert tiltakozni. Akkor tudtam először ráadni hosszabb időre, ez kb. fél-1 óra volt. Ugyanígy a dokinéninél is sikerült még a váróban többször is, ő nevette is, hogyha ezen múlik, menjünk minden nap! :) De persze ahogy szabadban voltunk, nem sokkal utána már ismét levette. :(

- előhozott könyveket, hogy nézegessünk képeket. Mondtam, hogy oké, de vegyük fel a szemcsit, hogy jobban lássuk, így engedte, akkor is közel egy órát rajta volt. Másnap már úgy ment oda az apukájához, hogy mutatta a könyvet és a szemüveget. De ez is csak addig tartott.

- Most ott tartunk, hogyha kimegyünk a szabadba, akkor felvesszük a "védőszemüveget", hogy a bogarak ne repüljenek a szemébe. Szerencsére a múltkor pont egy csomó muslica repkedett össze-vissza, így azóta nem is nagyon tiltakozik, így már órákig rajta szokott lenni. :) De gyakran piszkálja, emelgeti, feltolja a feje tetejére, kukucsál alatta, szóval láthatóan zavarja. Kezdetben a járásán is látszott, hogy nem úgy lát vele. Nekünk már ennyi idő is siker, bár még 2 hónapja a szemész kiosztott, hogy miért nincs rajta állandóan, mert a napi 1 óra az semmi (akkor még csak ott tartottunk), meg teljesen sorsára van hagyva a gyerek, így tartósan kancsulhat, stb. Csak álltam ott letaglózva, hogy mégis mit csináljak, 100-as szeggel, ragasztóval csak nem rögzíthetem..?! Na mindegy, ez a mi gondunk, de talán nektek sikerül valamelyik, vagy ihletet kapsz legalább. :)

2014. júl. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekünk 9 hónapos kora óta kellene hordania, de nem igazán megy. Kipróbáltunk már mi is sok mindent, de leginkább nekünk is az vált be hogy nem szabad semmit se mondani neki vagy dícsérni mert akkor egyből leveszi. addig van rajta amíg meg nem kell igazítani mert lecsúszott.Vagy ha hozzáér egyből leveszi. Kancsalít és +3-as mindkét szeme ezért kell hordania. Meg ragasztani is kell felváltva a szemét azzal nincs is gond. Próbálkozok minden nap, nem egyszerű.
2014. júl. 13. 10:51
 5/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Nekünk is kellene takargatni a szemét, de azt még annyira sem viseli mint a szemüveget. Nektek hogy sikerült? Téged nem szúrt le a doki, hogy miért nem sikerül a szemüveget ráadni? Nekem olyan rosszul esett, mert minden módszert kipróbálok, amit hallok. :(

2014. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A ragasztást elég jól megszokta, tavaly nyáron volt egy kicsit nehezebb ragasztgatni, mert ahogy izzadt mindig felázott egy kicsit és egyből leszedte. De idén még ezzel sem volt gond, kopp-kopp... Nem szúrt le a doki, mondtam neki hogy nem tűri a szemüveget és ennyi. Azt mondta hogy a tapasz is sokat segíthet. Én nagyon sokáig nem is kínlódtam a szemüveggel, néha néha megpróbáltam, de nem eröltettem. Egy hete ráadtam és aznap elég sokat volt rajta, na meg még másnap is és azóta megint megy aharc. El is törte a szárát a szemcsinek úgyhogy most csináltattunk neki másikat. És most nagyon elhatároztam magam hogy kitartó leszek. :-) Most azt alkalmazom ha leveszi akkor szó nélkül elveszem tőle és öt-tíz perc múlva megpróbálom megint ráadni,ha nem engedi akkor megint várok egy kicsit és újra próbálkozok. Így a nap 50%-ban viseli. Akkor van nehéz dolgom ha fáradt, nyűgös hisztis, olyankor kevés az esélyem. :-) Elhiszem hogy rosszul esett, hogy leszúrt a doki.
2014. júl. 14. 12:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Most megint ott tartunk hogy nem engedi hogy ráadjam a szemüveget. :-( nagyon szomorú vagyok. De biztos hogy izzad szegénykém alatt és az is zavarja. Tegnap egész nap max. két órát volt rajta. Ma még annyit se. majd ha hűvösebb lesz akkor próbálkozok. Tegnap is délután volt rajta mikor kint voltunk a szabadban.
2014. júl. 16. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
:( Mi a szemtakaróval voltunk, vagyunk így. Tavaly nyáron, ahogy jött a nagy meleg, elkezdte letépni magáról. Aztán már ahogy ragasztottam volna, abban a pillanatban szedte, majd az is elég volt, ha meglátta a kezemben. Én is vártam a hűvösebbet, hogy hátha akkor majd jobb lesz, de nem. Akkor írták ki a szemüveget. Nekünk ez a bogaras módszer úgy néz ki, hogy bejött. Ha itthon látja, hogy veszem elő, akkor mondja, hogy "nem", szalad el, de ha mondom, hogy védőszemüveg, tudod, a bogarak ellen, akkor odajön és megengedi, hogy ráadjam. Így több órát is rajta van, de nem egész nap. Én abban bízok, hogy ez már jelent valamit, legalább nem romlik tovább és csak kinövi... A védőnő azzal nyugtatott, hogy amelyik gyereknek rossz a szeme, azok hamar megszokják a szemüveget, mert kinyílik nekikna világ, jobban látnak. Viszont a kisfiamnak nincs baj a látásával, így neki torzít, ezért zavarja. Mikor műszerrel nézték, nem láttak eltérést, így írták fel a 1,5 és 2 dioptriás szemcsit. Készülök megnézetni egy magándokival is a szemét, mert szerintem 1 év alatt sokat változhatott, lehet, hogy már nem is ez kéne.... Csak a másik gyerekemmel is orvoshoz járkálunk, neki jövő héten a manduláit kell kivenni. :( Az sztk-ban olyan pupillatágítót írtak fel, amitől belázasodott, így ott nem szeretném újra megnézetni. A tapaszt meg már nem is próbálom, mert örülök, ha a szemcsit elkezdte hordani, nem szeretném túlfeszíteni a húrt. :) Amúgy azt gondolom, hogy az a probléma, hogy már elég nagy ahhoz, hogy tudja, a szemüveg zavarja, ezért leveszi, de ahhoz még kicsi, hogy megértse ez szükséges rossz. Reménykedem benne, hogy kinövi hamarosan... Drukkolok neked, hogy sikerrel járj! :) Esetleg ha láttok szemüveges kislányt, mondhatod neki, hogy nézd, milyen szép a szemüvege! Megmutatod te is a tiédet? Bár gondolom az ilyen "cseleken" már túl vagy. :)
2014. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!