Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni vagy nem?

Sírni hagyni vagy nem?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond erről.Van aki azt,hogy hagyjam mert megszokja, hogy felkapkodom és ezzel csak elrontom vagy vegyem fel mert még pici és szüksége van rám..

3hetes a kisfiam és semmit nem tudok tőle csinálni,mert csak úgy hajlandó aludni ha fogom vagy ha rajtam alhat el.amint beteszem a kiságyba felébred vagy jobb esetbe 20perc múlva.Sehol nincs el,csak max pár percet,viszont van egy 3évesem is aki elég nehéz eset és persze csinálnom kéne a dolgaimat is.

Mi a megoldás??Mit csináljak?


2014. júl. 13. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt is ezt a 2 féle tanácsot fogod kapni… :)

3 hetesen még nem unalmában, vagy rossz szokásból sír, hanem mert valami baja van. Éhes, álmos, tele a pelus, vagy hiányzik anya közelsége. Éppen ezért ÉN nem hagynám (nem is hagytam) sírni. Időt kell neki adni, hogy megszokja a külvilágot. Most még minden új és néha félelmetes neki. Hidd el, pár hét és megnyugszik. Megoldás a hordozókendő lehet, hiszen akkor hozzád tud bújni, biztonságban érzi magát és megnyugszik (a legtöbb baba jó nagyokat alszik a kendőben), te pedig tudsz jönni-menni, ügyintézni. Én az első heteket így csináltam, ahogy leírtam, nekem ez bevált, de ebben csak Te tudsz dönteni, hogy neked mi fér bele, mennyit "engedsz". Egyébként nyilván akkor sem lesz baja, ha sírni hagyod, hiszen régen is ezt tanácsolták a szülőknek és felnőttek azok a gyerekek is...

2014. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 +bloodred+ ***** válasza:
100%

Én nem bírtam sírni hagyni. Hasfájós volt eléggé, jó sokáig. Amikor nem volt neki sehogy jó, kézben volt. Nem aludt ő sem, ha letettem a kiságyba. Nagyon pici még, szüksége van a közelségedre.

Arra figyeltem azért leginkább 3 hós kora körül, hogy ne kézben, hanem mellettem aludjon el, akkor tettem le, mikor már nagyon álmos volt, így gyorsan megszokta. Gyorsan gyarapodott is, 4 hósan már 8,5 kg volt, nem bírtam sokáig tartani, később pláne nem.

Meglátod majd te is, hogy a te babád mennyire igényli később a kézben levést, és ha majd picit nagyobb lesz, próbáld úgy alakítani, hogy mindkettőtöknek jó legyen. És lassan szoktasd az új dolgokhoz.

Nekem mondom, nem volt szíves sírni hagyni, de így sem lett elkapatva, önállósodott idővel.

2014. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Hordozd kendoben, akkor a dolgodat is tudod csinalni es a pici sem fog sirni. En is ebben a helyzetben voltam
2014. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
3hetesen szó sincs hisztiről így ne hagyd sírni! Tedd hordozókendőbe így tudod a dolgodat csinálni +a közeledben van a pici.
2014. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sírt kivettem de amíg nyöszörgött csak nem ugrottam egyszerre.
2014. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kosd magadra! 3hetes, o meg olyan kis elveszett!!!! Es igen, en a 8hosomat ket hete ejjel sirni hagytam kicsit, mert passziobol ugraltatott fel orankent. De o mar nagy es tudja h ha alszik, utana ugy is talalkozunk. Azota atalussza az ejszakat. De a Te babad mdg semmit nem ert a vilagbol, es ketsegbe esik, h Te nem jossz tobbet
2014. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
9 hónapig 1 test 1 lélek voltatok,kérlek ne hagyd sírni,olyan pici még,rád van szüksége,ahogy előttem is írták,kösd magadra és úgy tudsz foglalkozni a nagyobbal is meg tudod csinálni a háztartást is...ja és ne foglalkozz azokkal akik azt mondják felkapatod.
2014. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A megoldàs az nehéz, talàn nincs is jó! De az tuti, hogynem szabad sírni hagyni! Az ilyen piciknek még ugyanygy elemi szüksége anya közelsége mint pl. az evés és az alvàs! Nem kapatol el csak szüksége van ràd! Sajnos ezt nem mindenki gondolja így ezért vannak màs vàlaszok, pedig ! ez így van! Bocs hogy segíteni nem tudtam
2014. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én sem hagytam/hagyom sírni a babámat. 4 hónapos a kislányom, és mindig az első nyekkenésére ugrottam, és ugrom még most is. Szerintem megvan az eredménye. Az első hetekben én sem tudtam sehol hagyni még 5 percre sem, mert egyből reklamált, de ahogy telt az idő egyre jobb lett. Most már akár fél órát is elvan egyedül amíg megcsinálom a dolgaimat. Reggelente kb. 2 hónapos kora óta nem sírással jelzi, hogy fölébredt, hanem beszél a plüsseihez, meg hozzám. (egy szobában alszunk jelenleg) Este ő is csak rajtam aludt el, és miután mélyen aludt akkor tudtam betenni a kiságyba. Kb. 2-3 hete nem igényli, hogy altassam, hanem be kell tenni az ágyába, és magától alszik el. Első babám, kezdő anyuka vagyok, de szerintem azért ilyen nyugodt, és "önálló" kislány, mert nem hagytam sírni, és tudja, hogy mindig ott vagyok, ha jelez, számíthat rám. Tapasztaltabb anyukák, javítsatok ki ha tévedek, nekem ez a tapasztalatom a "kemény" 4 hónap alatt :-D Esetleg pihenőszék?
2014. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtad kedves utolsó! Nagyon fontos hogy a a baba bizon benned tudja szàmíthat ràd! Ràm is mindig szàmìthattak és szàmíthatnak is a gyermekeim ök is nyugodt. kiegyensúlyozott gyerekek! Soha nem hagytam és soha nem szabad öket sírni hagyni! Az eleje kemény volt azon túl kell lenni! Egy 4 éves kislàny és egy 1 éves kisfiú anyukàja
2014. júl. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!