Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek van 3 éven aluli kisgyermeke? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
És ebben az évben született a kistesó? Dupla gyedet/gyest folyósítanak?
2014. júl. 13. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A nagy kedden tolti a 3.eletevet, a kicsi febr.3-an szuletett.

E honap 15-ig kapom a nagy utan a gyes-t (jan1-tol) es ugye alapbol a 26600 ft CSP-t.

A kicsi utan pedig eddig a TGYAS-t kaptam, most kezdem el a GYES-t.

2014. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nekem van egy 4 és fél éves fiam,egy 9 hónapos lányom és most vagyok 5 hónapos kismama.Eddig gyedet kaptam.

2014. júl. 13. 22:01
 3/7 gabszem ***** válasza:
2,5 éves a Kislányom, 6 hos terhes vagyok. a nagyobbikkal táppénzen vagyok és gyest is kapok rá plusz családit. a kicsire Tgyást kapunk majd plusz családit.
2014. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, de ez akkor most ez hogy is van? En is tappenzen voltam a terhessegem alatt es hiaba igenyeltem a gyest a fiam utan nem jart. Mikor megszuletett majusban a kislanyom hiaba igenyeltem a tgyast, mert csak onnantol jar, hogy a fiam utan a gyes vissza lett mondva, amit a ferjem vegul igenybe tudott venni, mert ket ellatas egyszerre nem jar cimszoval. Most akkor valakinek jar valakinek nem?
2014. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt szájbarágósan le van írva, hogy kinek jár és kinek nem. Illetve milyen esetekben hogyan.


Akinek még nem töltötte be a nagy 3. életévét és a kicsi ebben az évben született/születik, az igényelheti a 3 GYES-t a nagyra. Ez igaz akkor is, ha a szülő 8 órában dolgozik.

2014. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, pont ezert nem ertem, mert az elsp gyerekem 2011. 06 hoban szuletett es a masodik pedig 2014 majusaban. Ezert ugy gondoltam, hogy kaphattam volna a tgyas-t rendesen. Raadasul hiaba monduk vissza a tgyas igenylesenek napjaval es hiaba utaljuk vissza arra az idore a gyest meg nem biztos hogy kifizetik a tgyas-t, pedig 1 honaprol van szo :(
2014. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En a tgyas es gyed mellett is kapom a + gyest.

szerintem erdemes lenne felhivnod a MAK-ot. En mind az ertelmesebbik felet fogom ki az ugyintezoknek.

2014. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!