Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyen bunkó egy...

Hogy lehet ilyen bunkó egy anyuka? Mit kellett volna csinálnom?

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányomnak torokgyulladása volt és ma vittem vissza kontrollra. Elég sokat kellett várakoznunk, és egyszer egy kisfiú odaugrott hozzánk, és elkezdte simogatni a lányom kezét. Erre amúgy is allergiás vagyok, mert egyből veszi a kezét a szájába. Erre rászól az anyja (miután kellőképpen összefogdosta a kezét), hogy "Jaj, kicsim ne fogd meg a kisbaba kezét hát tudod egész éjszaka hánytál meg ment a hasad". Aztán még rám néz magyarázatképpen, és hozzáteszi hogy "most a nyári oviban hányás hasmenéses járvány van". Hát akkor nem alapvető lett volna hogy a közelünkbe se jönnek? Köpni nyelni nem tudtam, és közben magamra haragszok, hogy miért vagyok ilyen béna, még arra se vagyok képes hogy megvédjem a lányom és az ilyen köcsögöket elküldjem a francba.

2014. júl. 3. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Ettől nem lesz semmi baja a lányodnak. Nem kell allergiásnak lenni azért, ha megfogják a kezét és a szájába veszi. Sokkal többet ártasz vele, ha véded mindentől.
2014. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Igen, mondjuk erre vannak kitalálva az elkülönítők a rendelőkben......

Reméljük nem lesz semmi baja a kislányodnak.

2014. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, valóban túlféltem, mert 3 hónaposan volt egy húgyúti fertőzése, illetve még a kórházból szedtük össze, de csak 3 hónaposan derült ki, 10 napig kellett felnőtt antibiotikumot szednie, és azóta óvom mindentől. Tudom, hogy ez sem jó, de az én "hülye" fantáziám már szárnyal, hogy nehogy elkapja a hányást és a kórházban kössünk ki.
2014. júl. 3. 22:18
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy sokszor csak utána vagyunk vehemensek, amikor kéne inkább nem szólunk, nehogy a kisgyereket megbántsuk.

Én szépen elhúztam volna a gyerekem kezét, teljesen mindegy, hogy beteg-e a kisgyerek aki simogatni akarja vagy nem. Az én lányom az ujját szopizza, ez miatt senkinek nem engedem hogy bántsa a kezét.

2014. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, csak mindez egy pillanat alatt történt. Aztán megtöröltem a kezét egy popsitörlővel, és csak magamban fortyogtam. Az én lányom sem cumizik ő is szopizza az ujját.
2014. júl. 3. 22:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért féltem Őket ennyire, mert már volt ilyen gondunk. 2 éves volt a kislányom, amikor egy orvosi váróban szedett össze hányós-hasmenéses vírust. Sehol máshol nem voltunk, és Ő kezdte a családban a sort, utána jöttem én, majd a másik gyerekem egyszerre apával, és közben sikeresen megfertőztük a szüleimet és a férjem szüleit is. Apám bevitte a munkahelyére is, a további sorsát nem tudom.
2014. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, a mi családunkban is tombolt már ez az átkozott vírus. 2 évestől a 85 éves dédiig mindenki elkapta. Egy élmény volt... De mit csinálnak ha egy ilyen pici kapja el? Egyből kórházban köt ki, vagy esetleg beoltják?
2014. júl. 3. 22:33
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem engedném közel egy gyerekhez sem a babámat egy rendelőben,ahol tuti minden gyerek beteg.Tudom,hogy hirtelen történt,de én amúgy is arrébb állnék úgy,hogy ne történhessen ilyen.Elhúztam volna a kezét és mondtam volna közben a kisgyereknek,hogy a baba beteg és azért nem engedem.
2014. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt elcsesztem, na de legközelebb elővigyázatosabb leszek. Az a baj, hogy én nem tudok rögtönözni mindig utólag jut eszembe, hogy mit kellett volna mondanom.
2014. júl. 3. 22:42
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja, még az kimaradt, hogy ez a gyerek utána felmászott cipőstől a pelenkázószekrényekre, és az anyja egy szót sem szólt. Na ezek után inkább a hordozóban cseréltem ki a pelusát. Na de aki később jött mint mi és ezt nem látta simán felfektette a babáját.
2014. júl. 3. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!