Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan könyvet, ami a babák optimális napirendjével foglalkozik?

Figyelt kérdés
A suttogót ismerem, viszont tudom, hogy vannak más könyv/könyvek is, csak nem jut eszembe a címe. Tudnátok még ajánlani jó "szakirodalmat"? Köszi szépen előre is! :)
2014. júl. 14. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Én eddig azt hittem, mindent rá kell bízni a gyerekre. Én nem erőltettem rá napirendet, fél éves kora után saját maga alakította ki, és azóta is tartja. Napi 2x2 órát alszik, 5x eszik, minden rendben vele. Szerintem légy türelemmel és add meg neki a választás lehetőségét, csak figyeld a jelzéseit!
2014. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, hogy válaszoltál, de már dunát lehet rekeszteni az ilyen jellegű válaszokból, hogy "bízd az ösztöneidre, meg a babádra" stb....kiváncsiságból megnézném, hogy egy szakember szerint mi lehet az optimális x hetes korban, ennyi.
2014. júl. 14. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

kismamablog.hu cikkeit ajánlom. kőbe vésett napirendre azért ne számíts, max. annyi, hogy x idősen hányszor alszik-eszik napközben, de ez is változó gyermekenként.

Én nem mondanám, hogy a gyermek alakítsa a napirendet, inkább azt, hogy harmóniában álljon az igényeivel, legyen egy szilárd alap, de azon belül a korához képest rugalmas

Például nekem másfél éves a lányom, már napi egyszer alszik, ebéd előtt. Ezt szokta meg tehát reggel felkelünk, reggeli, játék, alvás, felkel ebédel, sétálunk utána uzsi játék, fürdés és alvás. De ma például nem volt álmos ebéd előtt, úgyhogy utána aludt, így rövidebb lett a séta.

De az nem jó ha pl órához igazítod, hogy ha megszakadtok is délben ebéd. Mert nem biztos hogy éhes.

A lényeg, főleg ha kicsi babáról van szó, hogy egymás után megszokható sorrendben jöjjenek a dolgok, azon belül úgy alakíthatjátok ahogy nektek tetszik.

Megkérdezhetem mennyi idős gyermek napirendjére vagy kíváncsi? Leírhatom nekünk milyen volt ( ha 1,5 évnél kisebb:))

2014. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, 6 hetes a kislányom. Amúgy van már egy kétéves kisfiam is, szóval, képben vagyok azért nagyjából mindennel...és abszolút rugalmas vagyok a napirendet illetően, csak kiváncsi lettem volna, hogy egy "szakértő" mit tart optimálisnak. Ennyi. Arra lettem volna kiváncsi, hogy ilyen idős korban kb mennyit kellene aludnia a babának, mennyit tudnak elvileg álmosság nélkül ébren lenni, stb...
2014. júl. 14. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, ezeket találtam neked: [link]

[link]

[link]

Mi hat hetesen annyira figyeltünk, hogy a fürdetés egy adott időpontban legyen, hogy megszokja. Valamint etetések után már nem mindig aludt vissza ilyenkor nézelődött vagy énekeltem neki.

Második gyereknél elvileg "könnyebb", mert gondolom a kisfiaddal van egy kialakított forma, abba kéne beleilleszteni a lányod igényeit (legalábbis ezt olvastam, nincs két gyerekem szóval bocsi ha hülyeséget mondok):):)

2014. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most vettem meg Jo Frost: A csecsemőkor nagy kérdései könyvet, az egyik választási szempont az volt h van benne minta napirend.

Én még csak most kezdem olvasni, de nagyon jónak tűnik.

2014. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!